Vilniaus knygų mugė

Vilniuje vyks kasmetinė knygų mugė, tarp reginio temų – dirbtinio intelekto įtaka kūrybai

Vilniuje, „Litexpo“ rūmuose, ketvirtadienį prasideda kasmetinė tarptautinė Vilniaus knygų mugė, truksianti keturias dienas. 

Mugėje numatoma šimtai renginių – nuo susitikimų su autoriais iki diskusijų apie svarbiausias visuomenės temas, tarp jų – ir dėmesys dirbtinio intelekto temai, kokia įtaką jis turės literatūros kūrimui. Mugėje numatyti ir koncertai. 

Šių metų Vilniaus knygų mugė į lankytojus kreipiasi su baigiamąja poeto Henriko Radausko eilėraščio „Pasaka“ eilute „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu“.

Šių metų Vilniaus knygų mugę bus galima aplankyti nemokamu autobusu, kuris visas keturias dienas iš Vilniaus Katedros aikštės prieigų į mugę keleivius veš nuo pat 9 val. ryto. Daugiausiai lankytojų mugė sulaukia šeštadienį, tad turintys galimybę kviečiami atvykti kitomis dienomis. 

Pasak organizatorių, naujus kūrinius šiemet mugėje pristatys arba joje lankysis žinomi Lietuvos literatūros kūrėjai.

Skaitytojus į susitikimus kvies Undinė Radzevičiūtė, Rolandas Rastauskas, Antanas Šileika, Alvydas Šlepikas, Sigitas Parulskis, Tomas Venclova, Bernardas Gailius, Tomas Dirgėla, Diana Kleponė, Herkus Kunčius, Antanas A. Jonynas, Norbertas Černiauskas, Gabija Grušaitė, Mantas Adomėnas, Gina Viliūnė, Marius Čepulis, Rimantas Kmita, Andrius Tapinas, Violeta Tapinienė, Lina Žutautė. Mugėje taip pat dalyvaus Dalia Staponkutė, Vaiva Rykštaitė, Andrius Kleivas, Jolita Herlyn.

Su skaitytojais susitikti atvyks ir daugiau kaip 20 autorių iš užsienio: Inga Abele, Deboraha Feldman, Graeme’as Macrae Burnetas (Graemas Makra Burnetas), Eshkolas Nevo (Eškolas Nevo), Kristina Ohlsson (Kristina Olson), Anna Kaminska (Ana Kaminska), Ilmaras Taska, Laura Vinogradova, Eva Mattsson (Eva Matson), Kateryna Michalicyna, Paolo Giordano (Paolas Džordanas), Nigelis Warburtonas (Naidželas Vorbertonas), Karen Swan (Karen Svon) ir kiti.

Renginio metu vyks Ukrainos rašytojų knygų pristatymai, poezijos skaitymuose „Liudijantys“ bus skaitomi žuvusių ar kariaujančių poetų eilėraščiai ukrainiečių bei lietuvių kalbomis.

Be įprastų renginių, diskusijų ir susitikimų su autoriais, Vilniaus knygų mugės lankytojų taip pat lauks muzikinė salė, performansai, pramogos vaikams.

Anot mugės organizatorių, kasmečiame renginyje dalyvauja apie 300 leidyklų ir kitų kultūros organizacijų iš Lietuvos ir užsienio, įvyksta daugiau kaip 500 įvairiausių renginių ir koncertų, per keturias dienas mugę aplanko daugiau nei 50 tūkst. lankytojų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder