XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis. Pradžia - jautri preliudija

XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis, daugelio improvizacinės muzikos gerbėjų laukta šventė, šiemet truks net penkias dienas. Pirmieji renginiai buvo tarsi jautri preliudija į  nuotaikingų koncertinių pasirodymų ciklą.

Liepos 5 d. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko dailės paroda „Ugnies ir plieno miestas – Mariupolio gynėjų veidai“.

Parodos metu lankytojai galėjo susipažinti su dailininkės Olenos Liberty tapybos darbais ir paklausyti aktorės Olesjos Žurakovskajos skaitomų ištraukų iš žurnalistės Nadeždos Suchorukovos „Mariupolio dienoraščio“. 

Šios talentingos, karo žyme paženklintos Ukrainos menininkės skirtingomis išraiškos priemonėmis pasakojo parodos lankytojams apie okupantų barbariškai sunaikintą miestą - Mariupolį, jo didvyriškus gynėjus ir tragiško likimo žmones.

Žmones, kurių ateitis mirė kartu su šiuo miestu.

Jaukiame, saulės nutviekstame bibliotekos kiemelyje susirinkę parodos lankytojai sunkiai tvardė emocijas.

Skaudūs liudijimai perkelti į drobę ir suguldyti į popierių, virto atvira išpažintimi, palietusia kiekvieną širdį.

„Mariupolis šiandien – tai sužeista Ukrainos siela.

Mes verkiame, nes mums skauda, tačiau tai nereiškia, kad esame silpni ir ketiname pasiduoti.

Mes verksime ir kovosime – kovosime ir verksime, bet pergalę pasieksime.“ – neabejoja aktorė Olesja Žurakovskaja.

Menininkės dėkojo Lietuvos gyventojams už nenutrūkstamą palaikymą, nuoširdų rūpestį ir ukrainiečiams suteiktą prieglobstį - šiandien daugeliui iš jų Lietuva tapo antraisiais namais.

Liepos 6 d., Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios onkologijos centro koplyčioje, išskirtinėje erdvėje, kurioje kaip niekur kitur lengva pajusti sielų bendrystę ir visa širdimi pasinerti į muziką, vyko seminaras „Muzika gydo“, kurio metu koncertavo džiazo pianistas ir pedagogas Saulius Šiaučiulis, festivalio simboliu tituluojamas saksofonininkas Laimonas Urbikas, jaunasis talentas, trimitininkas Almantas Karečka ir kultinės grupės „De-Phazz“ vadovas, dainų autorius bei fenomenalus vokalistas Karl Frierson (JAV, Vokietija).

Karl Frierson yra išskirtinė figūra pasaulinėje džiazo scenoje.

Jo sodrus, gilus, jaudinantis, virtuoziškai valdomas balsas akimirksniu nuskraidina ten, kur neegzistuoja skausmas, nerimas ir nežinomybė.

Klausant šio vokalisto atliekamų dainų, nesunku patikėti, kad visa kas geriausia, laukia ateityje.

Prie šių legendinių muzikantų prisijungė ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, daugeliui žinomas džiazo trimitininkas, pastaruosius dvylika metų sceną iškeitęs į miesto vadovo kabinetą.

Paklaustas, ar neketina grįžti į muziką, meras atsakė: „Neįmanoma grįžti ten, iš kur niekada nebuvai išėjęs – širdyje aš visada su muzika.

Ji man padeda sunkiausiais gyvenimo momentais, ji mane ramina, ji mane gydo.

Tikiu, kad po šio koncerto ir jūs pasijusite geriau, nes džiazas -muzika, tinkanti bet kokiai kompozicijai ir bet kokiai sveikatos būklei.“ Nuotaikinga mero kalba daugelį privertė nusišypsoti ir akimirkai užsimiršti.

Organizatorių nuotr.

Muzikantų siekis onkologiniams ligoniams suteikti optimizmo bei ryžto kovoti, neliko neįvertintas – klausytojai už šią muzikinę terapiją atsidėkojo nuoširdžiais aplodismentais.

Tikėjimo ir vilties klausytojams linkėjęs kunigas, pranciškonų vienuolis brolis Benediktas, neabejoja gydomąja muzikos galia - kai kurių onkologinių ligonių liudijimai stulbinantys.

Žinoma, muzika negali pakeisti moderniosios medicinos, tačiau ji maitina emocijas ir suteikia džiaugsmingų akimirkų.

Dėkodamas festivalio organizatorei Ingai Grubliauskienei už Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje surengtą koncertą, brolis Benediktas pajuokavo, kad iš anksto pradės prašyti Dievo pagalbos rengiant kitų metų festivalį, jei organizatoriai pažadės koncertą bažnyčioje.

 „Mes nepaprastai džiaugiamės, turėdami galimybę rengti koncertus tokioje nuostabioje sakralinėje erdvėje, kuria visapusiškai rūpinasi broliai pranciškonai, tad brolio Benedikto prašymą man nebus sunku išpildyti, jei tik jo maldos bus išgirstos.“ – šiltai apkabindama vienuolį pažadėjo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

XXVIII Klaipėdos pilies džiazo festivalis vykstaliepos 6 - 9 d., Kruizinių laivų terminale. Visi renginiai nemokami!

Daugiau informacijos: www.jazz.lt

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder