„Kultūros naktyje“ Vilniuje savo išradimą pristatys KU mokslininkų komanda

Penktadienį, birželio 16-ąją, Vilniuje šurmuliuosiančioje „Kultūros naktyje“ Klaipėdos universitete (KU) kuriamas biotechnologijas naftos teršalams jūros vandenyje neutralizuoti pristatys uostamiesčio mokslininkų komanda – dr. Tatjana Paulauskienė ir dr. Žilvinas Kryževičius.

KU mokslininkę, atžalinės įmonės MB "Inobiostar" įkūrėją dr. Tatjaną Paulauskienę, neseniai apdovanotą Prezidento Valdo Adamkaus gamtosaugine premija, ir jos kolegas „Kultūros naktyje“ reprezentuoti Lietuvos mokslą pakvietė Valstybės pažinimo centras, visuomenei siekiantis atskleisti ateities Lietuvos paveikslą.

KU mokslininkų išradimas pristatomas kaip ateities Lietuva ekologijos srityje.

KU atstovai ir jų demonstracinė laboratorija įsikurs LR prezidentūros kiemelyje (S. Daukanto a. 3).

Čia atėjusieji turės galimybę susipažinti su KU kuriamomis inovacijomis naftos teršalų valymui jūroje bei uosto akvatorijoje, pabendrauti su technologijas plėtojančiais mokslininkais, pamatyti ir įsitikinti, kaip veikia aerogelis (iš popieriaus atliekų pagamintas sorbentas) ar biotechnologija, kurios pagrindas kitas gamtinis sorbentas – šiaudai su naftą skaidančiais mikroorganizmais.

KU mokslininkų sprendimai, dar einantys išradimų komercinimo kelią, neretai pristatomi kaip revoliuciniai, kursiantys esminius pokyčius naftos taršos suvaldymo technologijų rinkoje.

Dr. Tatjana Paulauskienė džiaugiasi galimybe kuriamas inovacijas pristatyti įvairiai populiaraus kultūrinio renginio publikai.

„Džiaugiuosi galėdama prisidėti prie ES ir KU skatinamos atviro mokslo politikos (angl. The EU‘s Open Science Policy) įgyvendinimo, kai visuomenė ne tik gali susipažinti su Universitete kuriamomis inovacijomis,  bet savo patirtimi ir įžvalgomis gali prisidėti prie jų kūrimo.

Dalyvaudami tokio pobūdžio renginiuose siekiame įtraukti piliečius, pilietinės visuomenės organizacijas ir galutinius vartotojus į kūrimo (angl. co-creation) procesus bei skatinti atsakingus mokslinius tyrimus ir inovacijas.

Praėjusiais metais dalyvaudami Žaliųjų idėjų festivalyje, pastebėjome, kad lankytojai yra smalsūs, su jais įdomu diskutuoti, keistis žiniomis ir patirtimis.

Buvo labai smagu matyti šeimas su mažais vaikais, atsakyti į jiems kylančius įvairaus sudėtingumo klausimus.  Tikiu, kad ir „Kultūros naktis“ mums visiems atneš naujų įspūdžių ir patirčių“,–  sakė KU mokslininkė.

Valstybės pažinimo centro iniciatyva „Ateities Lietuva“ ir joje įkurdinta KU mokslininkų laboratorija lankytojams bus atvira birželio 16 d., penktadienį, nuo 18 iki 24 val.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder