Mokslininkai vertino paros laiko ryšį su depresija, nerimu, gera savijauta ir vienišumu. Apie tai rašo žurnalas Inc. remdamasis Londono universitetinio koledžo atliktu tyrimu, pagal kurį dvejus metus buvo tiriama 1 mln. 50 000 žmonių atsakymų į klausimus apie jų psichinę sveikatą ir laimę.
Mokslininkai siekė išsiaiškinti, ar tam tikru paros metu žmonės jaučiasi geriau.
Pasak tyrėjų, jie nustatė, kad žmonės linkę būti laimingesni ir pranešti apie geresnę psichinę sveikatą iš pat ryto, o blogiausias paros metas, remiantis atsakymais, yra vėlyvas vakaras.
„Mūsų rezultatai rodo, kad vidutiniškai žmonių psichikos sveikata ir gerovė yra geresnė ryte, o blogesnė - vidurnaktį. Nors šie rezultatai intriguojantys, juos reikia pakartoti kituose tyrimuose, kuriuose būtų visapusiškai atsižvelgta į šį galimą paklaidą“, - sakė tyrimo autorė daktarė Feifei Bu.
Pažymima, kad tyrime dalyvavusių žmonių nebuvo klausiama, kokiu paros metu jie jaučiasi geriausiai. Vietoj to jų buvo klausiama apie jų nuotaiką ir psichinę sveikatą, o tada tyrėjai atsakymus sugretino su paros laiku.
Be to, tyrėjai nustatė, kad „laimė, pasitenkinimas gyvenimu ir vertingi įvertinimai“ buvo didžiausi pirmadieniais, antradieniais ir penktadieniais, o mažiausi - sekmadieniais.
Šaltinis: unian.net
Rašyti komentarą