13 dalykų, kuriuos vyrai norėtų, kad moterys žinotų

Neseniai gavau rekomendaciją iš skaitytojo, kuris sakė, kad jam patiko mano įrašas apie riteriškumą, bet, tiesą sakant, jam šiek tiek nusibodo klausytis apie tai, kad tik vyrai (ar bent jau taip jam atrodė) yra mokomi, kaip suprasti ir tarnauti moterims, o apie moterų atsakomybę vyrams, atrodo, rašoma labai mažai.

Ir nors apskritai manau, kad pageidautina, jog kiekviena konkreti lytis pamokytų saviškius (t. y. moterys turėtų patarti moterims, o vyrai - vyrams), pasinaudosiu šia proga (kiek įmanoma kukliau) ir patarsiu moterims (remdamasis savo asmenine patirtimi), kaip jos galėtų geriau suprasti priešingą lytį ir taip geriau jai tarnauti.

Akivaizdu, kad tai yra bendras projektas, ir jį galima įgyvendinti tik tada, kai abi lytys tarpusavyje bendradarbiauja labdaros ir dosnumo dvasia.

Kiekvienas iš šių punktų kyla iš mano paties kasdienės patirties.

Be abejo, kiti turi kitokios patirties ir kitaip į šiuos dalykus žvelgia. Tuos žmones kviečiu komentuoti toliau!

Svarbiausia čia ne tiek sakyti, kad visi vyrai yra tokie, o visos moterys - tokios. Greičiau norima apmąstyti savo gyvenimą ir pažvelgti, kaip galime padėti vieni kitiems geriau suprasti ir taip laisviau bei suprantamiau mylėti kitą.

Atsakomybės apribojimas: tai galioja bendrai - išimtys tinkamai pažymėtos. Be to, jei esate "lyčių kintamumo" (t. y. įsitikinimo, kad tarp lyčių nėra esminio skirtumo) šalininkas, pasiruoškite būti nepatenkintas viskuo, kas bus išdėstyta toliau. Skirtumai yra gražūs, jei jie suprantami, gerbiami ir mylimi.

1. Tai, kad vyras yra šiek tiek tylesnis, dar nereiškia, kad būtinai yra kažkas negerai

Gera skatinti vyrus mokytis daugiau reikšti savo mintis, tačiau, tai sakydami, neturėtumėte jų tylos laikyti priežastimi nerimauti. Vyrai gali būti santūrūs, kai kalbama apie jų emocijas, tačiau tai ne visada reikia traktuoti kaip tam tikrą psichologinę disfunkciją. Tiesą sakant, kartais tai yra būtent tai, ką gydytojas ir nurodė, ypač situacijoje, kuri ir taip yra emociškai įtempta.

2. Geriausias būdas pakeisti vyro elgesį - ne jį barti, o apeliuoti į jo giliausią dorybės jausmą.

Jei pasakysite vyrui, kad norite, jog jis atliktų tam tikrą užduotį, ir tada kuo konkrečiau išsakysite savo poreikius, labiau tikėtina, kad jis užduotį atliks. Tačiau jei tiesiog skųsitės, kad "jis visada", "jis niekada" arba "jis negali" padaryti to ir ano, vyras, apimtas nevilties tiesiog nuslinks į šalį, o galiausiai visai nebekreips dėmesio į šią „melodiją“.

Vietoj to išbandykite šiek tiek pozityvesnį ir labiau įkvepiantį požiūrį. Nekartokite, ko jis nepadarė... niekada, verčiau pasakykite, ko jums reikia, kad jis padarytų (ir būtų), ir kiek daug tai jums reikštų.

Kad ir kaip moteris norėtų, jog vyras pats tai išsiaiškintų, kartais ji turi nuryti savo išdidumą ir tiksliai pasakyti jam, ko trokšta jos širdis (o ne tik tai, kas jai nepatinka).

Žinau, žinau, tai nėra pats romantiškiausias patarimas pasaulyje, bet žinote, kas dar mažiau romantiška? Tapti rūstaus būdo, nes vyras, atrodo, niekada nesupras, ko iš tikrųjų norite! Šitaip jis galiausiai gali sužinoti.

3. Vyrai yra vizualūs sutvėrimai

Visi turime silpnybių, o vyrai yra ypatingai jautrūs kalbant apie regėjimo pojūčius. Žinoma, yra daug privalumų būti vizualiai jautriu, tačiau šioje pernelyg seksualizuotoje kultūroje yra daugiau nei pakankamai aspektų šią savybę nusveriančių į priešingą pusę.

Ne atsitiktinumas, kad, statistiškai kalbant, su priklausomybe nuo pornografijos susiduria ženkliai didenis skaičius vyrų nei moterų.

Tai nereiškia, kad moterys turi nuolat vaikščioti išsipusčiusios, bet reikia turėti mintyje, kad savo išvaizda pasirūpinti yra labai svarbu.

Kuomet pro šalį eina moteris vilkinti elegantiška suknele, kuri nėra pernelyg atvira, ji patraukia daugumos sveikų vyrų žvilgsnį.

Tačiau jie žvelgia į ją kaip į asmenį.

Tuo tarpu kai moteris vilki daug jos kūno atidengiantį drabužį, žvilgsnis nejučiom „prilimpa“ prie atviros kūno vietos. Žinoma, čia galima būtų sakyti, kad vyrai turėtų labiau kontroliuoti savo žvilgnį bei aistras. Bet būkime atviri - jei žinote, kad tai yra viena iš vyrų „silpnųjų vietų“, kodėl norėtumėte ja pasinaudoti?

Ypač tuomet, kai aplink yra vyrų, kurie dėl jūsų aprangos žvelgs į jus kaip į „grobį“?

4. Vyrams kartais reikia išeiti į „savo kambarėlį“

Neretai vyrai yra kaltinami tuo, jog yra bejausmiai… ir tam tikrais atvejais tai gali būti tiesa.  

Tačiau negalima taip paprastai visko apibrėžti. Tiesa yra ta, kad vyrai yra giliai emocingi. Tik savo jausmus jie reiškia visai kitaip nei moterys. Užklupus sunkumams vietoj emocijų išliejimo vyrai paprastai pasirenka kitą kelią - jie užsidaro „savo kambaryje“.

Tai dažniausiai yra prisiminimai - vieta, kur viešpatauja saulės šviesa ir linksmybė.

Vieniems toks „kambarėlis“ gali būti spoksojimas į televizorių, kitiems - muzikos klausymas, dar kitiems - žvejyba ar užsidarymas garaže.  Tokio elgesio esmė - kovos mechanizmas, į kurį turi būti atsižvelgta.

Kitais žodžiais tariant, vyrui reikia leisti išeiti į „savo kambarėlį“. Tai yra natūralus vyrų polinkis ir sunerimti reiktų tik tuomet, jei ten jis užsibūna pernelyg ilgai.

5. Į laisvalaikį vyrai žiūri taip pat rimtai kaip ir į darbą

Tai, kaip vyrai stebi sporto varžybas ir gali iki išnaktų apie tai diskutuoti su draugais, žaidžia video žaidimus ar įsitraukia į kitas „nesvarbias“ veiklas, gali atrodyti paviršutiniška veikla ir bevertis laiko švaistymas.

Tačiau reikia suprasti, kad mėgstama sporto komanda ar kiti asmeniniai projektai jam nėra lengvabūdiškumas.

Taip, didžiajame svarbių dalykų sąraše su šia savo aistra jis nepadės maisto ant stalo, neišgelbės pasaulio, bet jam (tam tikru primityviu būdu) tai yra kūrybos niša, kurioje jis gali dalyvauti ir kur jo poelgiai jam yra labai svarbūs.

Jūs neprivalote tapti gerbėja viso to, ką Jūsų mylimasis daro, bet supratimas to, ką visa tai jam reiškia, jums padės jo pomėgių nelaikyti beprasme veikla.

Parodykite bent šiek tiek susidomėjimo tuo, ką daro jūsų partneris ir netruksite įsitikinti kaip toli, kalbant apie judviejų tarpusavio santykius, jus tai gali nuvesti.

6. Vyrui svarbu žinoti, kad jis yra reikalingas

Vienas iš feminizmo tikslų yra įrodyti, kad vyrai nėra reikalingi, nes moterys gali pačios savimi pilnai pasirūpinti.

Tačiau šiandien ir taip akivaizdu, kad moterys gali daryti viską tą patį, ką daro vyrai. Ir nors tai daugeliu aspektų yra tikrai šaunu, deja tai ne visuomet duoda laukiamų rezultatų.

Kodėl? Paprasčiausiai dėl to, kad galimybė viską daryti pačiai dar nėra raktas į laimę.

Tam, kad būtume laimingi (ir geresni kaip žmogiškosios būtybės) mums reikalinga, kad būdami skirtingi savo prigimtimi mes vienas kitą papildytume ir padėtume vienas kitam tapti geriausiais savimi.

Tačiau to negalima pasiekti kol abiejų lyčių atstovai negirdės vienas kito ir nenustos elgtis lyg prisaikdinti priešai.

Jei paklaustumėte vyro ko reikia, kad jis būtų laimingas, atsakymas greičiausiai skambėtų panašiai: tai, ko man reikia, yra žinojimas, kad Tau manęs reikia ir dar svarbiau - kad Tu nori, jog aš būčiau tavo didvyris…

Žinojimas, kad mano buvimas šiame pasaulyje jį keičia, nepaisant to, jog yra vyrų, kurie jį daro blogesniu. Tad leisk man (net paprašyk manęs) padaryti ką nors dėl Tavęs ir leisk man dėl to pasijusti įvertintam (net jei Tu man leisi pasijusti vertesniam nei iš tikrųjų esu).

Aš kalbu apie tokius paprastus dalykus, kaip pvz. durų Tau atidarymas. Man tai reikš daugiau nei Tu manai. 

Mielos moterys, šiuos nedidelius „riteriškumo“ darbus vyrai daro ne todėl, kad nori parodyti, jog pačios kažko nesugebėsite atlikti, bet todėl, kad tokiu būdu nori Jus pagerbti!

7. Jei su vyru elgsitės lyg su vaiku, jis tam neprieštaraus. 

Jei motina daro viską už savo mažą berniuką, jis nemokės Jums patarnauti būdamas vyru. Ir jei žmona stengsis viską atlikti už savo vyrą, jos vyras mielai atsitrauks, nes juk ji pati viską sugeba atlikti!

Jokiu būdu nesakome kad moterys/mamos neturi nieko daryti dėl savo vyrų, tačiau kuomet jos stengiasi atlikti viską, vyrai praranda galimybę mokytis patarnauti. 

Gyvenime dažniausiai yra geriau duoti nei gauti, tačiau kalbant apie moters ir vyro tarpusavio santykį yra geriau gauti, nei duoti.

„Aš dėl jo darau viską, o jis dėl manęs nepajudina nei piršto“ - dažnai girdime moteris sakant, tačiau tai ir yra pagrindinė klaida, nes tokiu būdu vyras praranda galimybę išmokti patarnauti.

Tiesa, taip elgiatės greičiausiai vedina geranoriškumo, tačiau tokiu būdu Jūs pati prisidedate prie jo kaltės.

8. Jei turite didelių lūkesčių dėl judviejų tarpusavio santykių, kad ir ką darytumėte, nenuleiskite moralinių nuostatų kartelės per žemai!

Ši  pagunda yra dažna seksualinių santykių srityje ir ypač todėl, kad dažniausiai vyrai yra tie, kurie daro spaudimą moteriai „nuleisti kartelę“.

Ir tikriausiai moterys mano, kad praras „gerą vyrą“, jei laikysis aukštų moralinių nuostatų. Netikėkite šiuo melu.

Vienas geriausių barometrų, pamatuojančių vyro tvirtybę yra patikrinimas ar jis sugeba save kontroliuoti ir, ne ką mažiau svarbu, ar jis turi pakankamai pagarbos ir gerbia Jūs kaip asmenį, Jūsų asmens vientisumą.

Kita vertus, vyras, kuris sugeba susivaldyti ir priima iššūkį šioje srityje, tikėtina, kad ir tolesniame gyvenimo kelyje išliks ištikimas tvirtoms moralinėms nuostatoms.

Dar daugiau, vyrai, kurie sugeba susivaldyti, daugiau energijos skiria romantikai santykiuose puoselėti.

9. Vyrai nenori klausyti Jūsų problemų, jie nori jas išspręsti.

Gana dažnai, kuomet moteris nori papasakoti apie savo problemas vyrui, jis negali susilaikyti nepasiūlęs jai vieno ar kito sprendimo. Tačiau sprendimo jai nereikia - jai reikia išklausymo ir bent truputėlio užuojautos.

Dažnai šioje vietoje įsiplieskia kivirčai ir priekaištai dėl to, kad jis jos nesupranta.

Tai žinodama galite jam tiesiog priminti, kad Jums rūpi ne sprendimai, bet laikas bei pastangos, kuriuos jis skirs tiesiog tam, kad Jus išklausytų.

Tai atpažindami mes tiesiog geriau vienas kitą suprasime!

10. Vyrai mato mišką ten, kur moterys mato medžius.

Moterys yra labiau linkusios pastebėti detales, kai vyrai tuo tarpu mato visumą. Gal todėl  atsidarę šaldytuvą vyrai dažniausiai jame mato maistą, tačiau niekaip neranda pieno, kuris, pasirodo, ten stovi prieš pat nosį?.. 

Be to, tarpasmeniniuose santykiuose moterys yra linkusios į užuojautą bei supratimą, kai vyrams yra svarbu kryptis, kuria šie santykiai veda.

Tačiau abu šie požiūriai yra vienodai svarbūs, kad gyventume laimingoje ir teisingoje visuomenėje. 

11. „Tu niekada manęs nesuprasi…“

Viena dažniausių kliūčių mylėti ir nepasitenkinimo priežasčių tarpusavio santykiuose yra jausmas, kad kitas manęs negirdi ar nesupranta.

Kad suprastume savo mylimąjį ar mylimąją tuomet, kai dėl ko nors nesutariame, yra svarbu prisiminti, jog tai, kad jaučiamės nekalti dar neatleidžia mūsų nuo kaltės. 

„Žinau, kad nenorėjai pažeminti manęs šį vakarą, tačiau aš taip jaučiausi“ - ir viena, rodos, subtili detalė gali gerokai palengvinti situaciją neįsisukant į kaltinimo ir įsiskaudinimo ratą.

Santykiai ir jausmai daugiau moterų sritis, tad vyrams neretai čia yra tikrai keblu susigaudyti Esmė ta, kad gyvenime kartais susiklosto situacijos, kuomet neturėdami jokių blogų intencijų savo veiksmais ar žodžiais kitą asmenį įskaudiname, nuviliame ar net įžeidžiame. Ir tai ne dėl to, kad norėtume to specialiai.

Tiesiog mūsų suvokimas gali būti labai skirtingas. Tačiau svarbu yra tai, kaip mes išreiškiame savo nepasitenkinimą dėl susiklosčiusios situacijos.

Tokie apibendrinimai kaip „tu niekada nesuprasi manęs…“ ar „tu niekada nesiklausai…“ gali stipriai sujaukti tarpusavio santykius, nes moteris, kuri, kaip jau anksčiau minėjome, tiesiog sutverta santykiams, tokiais žodžiais tikrai nesunkiai įtikins vyrą, kad jis iš tiesų niekada jos nesupras.

Tuo tarpu atskleisdama vyrui savo tikrąsias emocijas bei jausmus, kaip „aš jaučiuosi įskaudinta dėl…“ arba „mane nuvylė…“ ji gali padėti jam geriau suprasti. Tad suteikite jam šansą!

12. Romantikos puoselėjimas yra abiejų reikalas.

Taip, moterims nepatinka atskleisti tai, ką jos norėtų išgirsti iš savo vyrų, nes tai yra taip neromantiška, tačiau vyrams šioje vetoje reikia bent trupučio pagalbos.

Nerasite vyro, kuris būtų spontaniškas iš niekur nieko. Be to, gali būti, kad jis neturėjo progos išmokti kūrybiškai išreikšti savo meilę.

Tad bent truputis nuorodų ko iš jo tikėtumėtės šioje srityje jam tikrai pagelbėtų.  

13. Vyras vyriškumo mokosi iš savo tėvo

Jei viskas už jį buvo padaroma tuomet, kai jis buvo dar vaikas, jis gali to paties tikėtis ir iš Jūsų. Jei su savo tėvu jis neturėjo artimo ryšio, tuomet galite tikėtis, kad emociškai jis gali būti atsitolinęs ir nuo Jūsų.

Jei augdamas savo šeimoje jis nematė šilto santykio tarp motinos ir tėvo, jam gali tekti įdėti daug pastangų, kad sugebėtų parodyti savo meilę Jums.

Jei jo tėvas neišmokė melstis, nenustebkite kai šiuo klausimu jis pasirodys abejingas su savo vaikais. Jei jis niekada nebuvo mokomas, kaip būti vyrišku, na… jūs pati galite numatyti.

Tačiau tai nereiškia, kad visi šie dalykai, kuriuos jis patyrė ar kurių negavo yra nepakeičiami.

Tai veikiau reiškia, kad jo laukia iššūkiai ir jei Tu juos geriau suprasi, būsi Ta, kuri padėsi Jam juos lengviau įveikti!

Šonas Čapmanas​​​​​​​, catholic-link.org

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder