15 simptomų, kad moterims trūksta vitamino B12

(2)

4 proc. moterų nuo 40 iki 60 metų kenčia nuo vitamino B12 trūkumo. Ypatingos rizikos grupėje yra pagyvenę žmonės ir griežti vegetarai, nevartojantys gyvūninės kilmės produktų, rašo „Active Beat“.

Moteriai, sulaukusiai 40 metų, vitaminas B12 reikalingas:

  • profilaktiškai ir gydyti osteoporozę, rachitą ir t. t.;
  • apsaugoti gleivinę, pavyzdžiui, sergant stomatitu;
  • kovoti su odos blyškumu, sausumu, lupimusi, siekiant užkirsti kelią pigmentinių dėmių atsiradimui;
  • kad išlaikytų gerą fizinę formą.

Štai 15 pagrindinių požymių, kad moteris kenčia nuo vitamino B12 trūkumo:

1. Galvos svaigimas. Vieno tyrimo metu mokslininkai aptiko, kad tų, kurie kreipėsi į terapeutą dėl galvos svaigimo, vitamino B12 lygis buvo 40 proc mažesnis. nei sveikų žmonių.

2. Dilgčiojimo ir tirpimo jausmas, kuris atsiranda dėl sumažėjusio deguonies lygio kraujyje. Gali apimti jausmas, lyg elektros žaibai pereina nuo galvos iki pat pėdų.

3. Kraujagyslių dangalų blyškumas. Dėl vitamino B12 trūkumo pradeda irti raudonųjų kraujo kūnelių dalys. Dėl to atsilaisvina geltonasis pigmentas bilirubinas, kuris ir suteikia odai blyškesnį atspalvį.

4. Atminties susilpnėjimas. Negalite prisiminti vardo žmogaus, kurį seniai pažįstate, automatiškai dedate raktus į šaldytuvą? Užmaršumas – vienas vitamino B12 trūkumo požymių.

5. Nuolatinis nuovargis. Vitaminas B12 skatina raudonųjų kraujo kūnelių susidarymą, kurie atsakingi už deguonies pernešimą į ląsteles. Jei deguonies neužtenka, jūs pradedate jausti nuovargį, net jei gerai išsimiegojote.

6. Regėjimo problemos. Retais atvejais vitamino B12 trūkumas neigiamai veikia regos nervą ir tinklainę. Jums gali pasireikšti dvejinimosi efektas, šešėlių atsiradimas, vaizdo neryškumas arba net laikinas aklumas.

7. Raumenų silpnumas. Vitamino B12 trūkumas sukelia ne tik bendrą, bet ir raumenų silpnumą, mieguistumą ir tingumą.

8. Vidutiniškai 50 proc. žmonių, kuriems trūksta vitamino B12, sumažėja skonio receptorių ant liežuvio, ypač šonuose. Daugelis skundžiasi deginimu ir diskomfortu liežuvio šonuose. Dėl to moterims maistas neatrodo toks skanus kaip anksčiau.

9. Dažna nuotaikų kaita. Dėl vitamino B12 trūkumo gali paaštrėti depresinė būsena, padidėti nerimas, verkšlenimas. Vitaminas B12 dalyvauja serotonino ir dopamino – vadinamųjų laimės hormonų – gamyboje.

10. Keista kvapų trauka. Ji atsiranda dėl deguonies trūkumo kraujyje, kuris sukelia anemiją.

11. Širdies problemos. Esant vitamino B12 trūkumui, dėl greitai mažėjančios eritrocitų cirkuliacijos sumažėja deguonis kiekis audiniuose.

Esant tokioms sąlygoms, deguonies pernešimas vyksta širdies išsiplėtimo padidėjimo sąskaita. Dėl to ištinka tachikardija, sumažėja arterinis kraujo spaudimas ir t. t.

12. Dusulys – anemijos pasekmė, kuris atsiranda trūkstant vitamino B12. Raudonųjų kraujo kūnelių ir hemoglobino trūkumas sukelia problemų pernešti deguonį į audinius. Plaučiams tenka daug dirbti, kad būtų patenkinti organizmo deguonies poreikiai. Tai ir sukelia dusulį.

13. Koordinacijos sutrikimas. Dėl nemažinamo vitamino B12 trūkumo pažeidžiama nervų sistema. Bėgant laikui, iškyla judėjimo funkcijos sutrikimų – žmogus gali bet kuriuo momentu pargriūti. Šis simptomas ypač dažnai pastebimas pagyvenusiems žmonėms ir vegetarams.

14. Pakilusi temperatūra. Retais atvejais dėl vitamino B12 trūkumo gali pakilti temperatūra. Iki galo neaišku, kodėl tai vyksta.

15. Problemos dėl plaukų ir nagų. Plaukai praranda blizgesį, papilkėja, plonėja, lengvai lūžta, retėja ir anksti žyla. Nagai tampa ploni, matiniai, lengvai sluoksniuojasi ir lūžta, atsiranda randelių.

Jei aptikote nors dalį šių simptomų, būtinai kreipkitės į gydytoją ir atlikite tyrimus dėl vitamino B12. Ir būkite sveiki!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder