Tuomet belieka pasižvalgyti po kitas pasaulio virtuves ir pasisemti įkvėpimo savo meniu papildymui.
Kinų virtuvė
Puikiai žinoma, kad Azija kaip žemynas turi bene plačiausią ir įdomiausią virtuvių sąrašą.
Tiek kinų, tiek indų virtuvės turi begalę unikalių variacijų, kuomet galima aptikti ir skirtingų patiekalų gamybos būdų, ir ingredientų pasirinkimų.
Kalbant apskritai apie kinų kulinarijos ypatumus, svarbu išskirti kelis dalykus.
Čia maisto gamyba yra labai svarbus procesas, tarsi ritualas, kurio metu privalu būti toje akimirkoje (renkantis pagrindinius ingredientus, gamybinę įrangą, prieskonius).
Pagrindiniai, bene visur sutinkami komponentai – ryžiai, noodle makaronai, tofu, sojų padažas, žaliosios pupelės.
Aitriam skoniui sukurti neretai sumaišomas imbieras su česnaku – mišinys, tinkantis tiek sriuboms, tiek makaronų patiekalams.
Graikų virtuvė
Ši maisto ir jo gamybos kultūra yra viena seniausių pasaulyje. Juk retas žmogus nežino ar nėra ragavęs visuotinai išgirtų graikiškų salotų.
Jei reikėtų trumpai apibūdinti šią kulinariją keliais žodžiais, tikėtina, kad dažnas sakytų “šviežia ir gaivu”.
Iš Viduržemio jūros dietos ingredientų pasiskolintas vynas ir alyvuogių aliejus.
Kiti svarbūs komponentai – fetos sūris, žuvis, alyvuogės, įvairios žolelės ir begalės daržovių.
Graikų virtuvė yra ypatinga paprastumu. Pavyzdžiui, gaiviam pagardui tzatziki pasigaminti tereikia kelių ingredientų – graikiško jogurto, krapų, agurkų, česnako, citrinos ir prieskonių.
Desertų kategorijoje dažniausiai saldėsiai, kurie gaminami iš įvairių riešutų, sėklų ir medaus. Idealus atitikmuo – baklava, kuri dažnu atveju priskiriama ir turkų kulinarijai.
Sakoma, kad tiek turkų ir graikų saldumynai skiriasi riešutų pasirinkimu, be to, turkai savo baklavose retai kada naudojama prieskonius (graikai gardina cinamonu).
Meksikos virtuvė
Ieškantiems įkvėpimo aštriems patiekalams, kurių priešistorė siejasi su maisto gatvėje prekyba, ideali virtuvė yra meksikietiška.
Patys daromės įvairias tortilijas, visai pamiršdami, kad šis kvietinis gaminys yra atėjęs iš Meksikos.
Takos, kesadilijos yra patiekalai, kurie leidžia žmogui eksperimentuoti. Toks maistas idealiai tinka vakarams su draugais, kada kiekvienas gali susikonstruoti savo porciją iš skirtingų komponentų.
Meksikoje populiaru dėti aštrią mėsą, daržoves ir salsą. Gvakamolė – pagardas, kurio dažnas lietuvis nėra atradęs.
Jam tereikia avokadų, laimo, svogūno ir pomidoro. Saldumynų viršūnėje galima atrasti meksikietiškas churros, kurios savotiškai primena žagarėlius, bet yra gaminamos iš kitokios tešlos ir po kepimo yra apvoliojamos cukraus ir prieskonių mišinyje.
Rašyti komentarą