4 požymiai, kad žmogų dar šiandien gali ištikti insultas

Iš pradžių įsivaizduokite istoriją. Ilsitės miesto parke. Staiga matote, kaip vienas ramiai vaikštantis vyras krenta ant žemės. Skubate jam padėti, bet vyras neprarado sąmonės ir sako, kad jam viskas gerai, jis tiesiog kluptelėjo.

Vyras atrodė išbalęs ir išsekęs, bet jūs patikėjote juo. Visą likusią dieną jis gyveno įprastai. O vakare jo atvažiavo greitoji. Vyras mirė nuo insulto.

Ir jeigu būtumėte galėję suteikti jam reikiamos pagalbos dar dieną, jis būtų išgyvenęs.

Bet kaip? Kaip tai iš viso įmanoma?

Neurobiologai sako, kad insultas tik atrodo netikėtas. Iš tikrųjų jo simptomai matomi iš anksto, svarbu išmokti juos atpažinti. O jeigu taip, mirtiną priepuolį (arba priepuolį, po kurio tapsite neįgalus) galima atidėti.

Toliau pateikiami 4 matomi požymiai, rodantys, kad žmogų tuoj ištiks insultas.

1. Paprašykite sergančio draugo arba šeimos nario plačiai nusišypsoti. Sergantis žmogus to padaryti negalės arba šis veiksmas pareikalaus daug jėgų.

2. Paprašykite ką tik suklupusio žmogaus pasakyti paprastą sakinį iš daugiau nei dviejų žodžių. Tegu pasako aiškiai: „Aš suklupau, bet man viskas gerai, nesijaudinkite.“

3. Paprašykite jo iškelti rankas virš galvos. Sergantis žmogus galės padaryti tai tik iš dalies.

4. Paprašykite jo parodyti liežuvį. Jeigu jis yra pasuktas į šoną arba atrodo kreivas, iš karto vežkite jį į ligoninę.

Jeigu gąsdinančių požymių dar nematyti, bet artimieji skundžiasi galūnių tirpimu, galvos skausmais, galvos svaiguliu ir staigiu regėjimo blogėjimu, nedelsdami kvieskite gydytoją į namus. Jau po kelių valandų jam gali pasidaryti blogiau.

Kiti simptomai: staigus vienos akies regėjimo pablogėjimas, staigus vėmimas be jokios priežasties, koordinacijos sutrikimai, staigus sąmonės praradimas.

Kardiologų teigimu, jeigu papasakosite apie šiuos požymius bent 10 žmonių, galite būti tikras, kad vieną dieną mažiausiai vienam iš jų tai išgelbės gyvybę.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder