4 priežastys, kodėl jūsų oda atrodys sveikesnė, jei nustosite plauti veidą

Gali būti, kad praleisdami šią procedūros dalį padarysite žalą savo odai.

Veido prausimasis yra nevienareikšmis dalykas. Taip, tai gali būti atgaivinanti dienos pradžia, bet taip pat gali išsausinti odą. Norite, kad veidas būtų švarus, bet rytais galite susimąstyti:

"Kodėl aš nuplaunu visą odos priežiūrą, kurią naudojau prieš miegą?" Štai keletas gerų naujienų: Pasak kai kurių ekspertų, galite nustoti plauti veidą.

Tiksliau, galite nustoti jį plauti kiekvieną dieną. Dermatologė Leah Ansell įspėja, kad jei veido išvis neplausite, ant odos susikaups ledo, "ant kurio liks plėvelė".

Dar blogiau, tai gali sukelti bakterines infekcijas, tokias kaip folikulitas ar spuogai", - sako ji.

Vis dėlto, kai kurie sako, kad kasdienis veido plovimas gali būti visiškai nebūtinas.

Skaitykite toliau ir sužinokite, kodėl šio žingsnio praleidimas (kartais!) gali būti naudingas jūsų odai.

1 Apsaugosite natūralų odos barjerą

Be įvairių serumų ir kremų, kuriuos galite naudoti kiekvieną dieną (ar naktį), jūsų oda iš tikrųjų turi savo natūralų barjerą.

"Pernelyg dažnas veido prausimasis gali atimti iš jos natūralius riebalus, todėl ji išsausėja, sudirgsta ir net išberia, - sako Marina Sominsky.

Suteikdami veidui pertrauką, "suteiksite odai galimybę atkurti natūralius riebalus ir palaikyti drėgmės pusiausvyrą".

2 Sausa oda pailsės

Siekdami "itin švaraus pojūčio" per dažnai prausdamiesi, galite išsausinti odą, perspėja Niujorke dirbantis dermatologas Barry Goldmanas.

Jei jūsų oda sausa, atsisakydami kasdienio prausimosi suteiksite jai galimybę atsigauti ir sugerti drėkinamąsias priemones, kurias (tikėkimės!) naudojate.

3 Jūsų oda žino, kaip save atkurti

Veido prausimasis nėra vienintelis dalykas, padedantis palaikyti sveiką odą.

Kol miegate, jūsų kūnas užsiima odos atstatymu, sako Valerie Aparovich, sertifikuota kosmetologė, estetikė ir "OnSkin" mokslo grupės vadovė.

"Kūnas yra protingas. Jo ląstelės gali gyti ir taisytis, papildyti trūkstamas svarbiausias medžiagas, kurių joms reikia".

Aparovich aiškina, kad oro tarša, daugybė bakterijų ir virusų, saulės padaryta žala, makiažas ir kiti elementai kelia iššūkį bendrai mūsų odos savijautai ir jos natūraliam barjerui.

Ji sako, kad šio barjero išlaikymas "tvirtas ir veiksmingas yra būtinas kertinis jos sveikatos akmuo".

4 Vis dar galite turėti švarų veidą

Mintis praleisti veido prausimąsi kai kuriomis dienomis gąsdina vien dėl to, kad įsivaizduojate, jog turėsite nešvarų veidą.

Tačiau skalavimas, kuris skiriasi nuo prausimosi, gali palengvinti šį jausmą, o Aparovič sako, kad kai kurių žmonių veido odai gali pakakti tik šlakelio vandens.

"Skalavimas reiškia, kad veidą plaunate tik vandeniu, o prausimas - kad naudojate valomąją priemonę", - aiškina Aparovich, kuri įspėja, kad tik skalavimo procedūros veiksmingumas priklauso nuo jūsų odos tipo.

"Tai gali būti veiksminga sausai ir normaliai odai, nes padeda išsaugoti daugiau naudingųjų aliejų ir palaikyti didesnį odos drėkinimą.

Tačiau riebiai odai gali prireikti specialiai sukurto prausiklio, kad būtų pašalintas per didelis riebalų kiekis, sako ji.

Nežinote, ar prausiatės per daug, per mažai, ar tik tinkamu kiekiu?

Pasikonsultuokite su dermatologu arba kosmetologu, kad sužinotumėte, kas geriausiai tinka jūsų konkrečiam odos tipui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder