5 netikėtos idėjos, kaip tvariau ir taupiau papuošti namus Kalėdoms

Advento pradžia ir didysis žiemos švenčių laukimas – jau visai netoli. Nieko nėra smagiau nei leisti savo vaizduotei įsibėgėti dekoruojant namus Kalėdoms. 

Dalis žmonių jau nieko nelaukę rūpinasi puošmenomis, kad galėtų ramiai ir be streso laukti švenčių, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Kaip namuose šventinę nuotaiką sukurti paprastai, tvariai, nebrangiai, tačiau originaliai? Kūrybai įkvėps 5 idėjos.

„Pirkėjų patogumui šventinėmis puošmenomis pradedame prekiauti dar lapkričio pradžioje.

Lankytojai gali neskubėdami ir be streso pasidairyti po gausų asortimentą, išsirinkti patraukliausius variantus, pasinaudoti skirtingomis jau prasidėjusiomis ir besikeičiančiomis akcijomis.

Yra ir nemažai pirkėjų, kurie dekoracijas perka iš anksto, pasideda jas ir jau puošiasi namus likus kelioms savaitėms iki Kalėdų.

O ankstyviausiu pirkiniu dažniausiai tampa Advento kalendoriai“, – pirkėjų įpročius apžvelgia V. Budrienė.

Kasmet norisi namus papuošti jaukiai, originaliai, bet kartu atsižvelgti ir į savo biudžetą bei aplinką. Švenčių magiją namie sukurti neturi būti nei sudėtinga, nei brangu – išgelbės 5 netikėtos idėjos.

Sukurkite „paveikslų galeriją“ iš senųjų eglutės žaisliukų

Pastaraisiais metais vyravęs minimalizmas vis labiau užleidžia vietą nostalgiškų Kalėdų atmosferai – tokiai, kuri primena vaikystę, kalėdinius filmus ir jaukumą.

Tokią nuotaiką sukurti visai nesunku ištraukus kadaise močiutės padovanotas megztas vilnones kojines, į kurias, pakabintas ant židinio ar lentynos, tilps mielos dovanėlės.

Seni, per daugybę metų sukaupti iš artimųjų gauti šventiniai atvirukai gali papuošti ir eglę, ir kavos staliuką, ir palangę – jie bus malonus priminimas apie tai, kas per šventes svarbiausia.

Vintažiniai, senuosius Kalėdų eglės papuošimus primenantys papuošimai dabar ypač ant bangos.

Dažnuose namuose nemažai jų vis dar guli tvarkingai sudėti dėžutėse palėpėse, tad dabar pats metas nuo jų nupūsti dulkes.

Puoškite jais eglę, vainikus, o jeigu norite „vau“ efekto – užleiskite jiems vietą namuose esančiuose nuotraukų ir paveikslų rėmuose.

Įvairiame aukštyje ant kaspinų ar grandinėlių rėmų viduje prikabinėkite pačių gražiausių žaisliukų, taip juos įrėmindami. Pakabinti ant sienos jie neabejotinai taps dėmesio centru.

Kalėdų eglutę pasidarykite patys – pravers ir atvirukai, ir šalikai

Gyva ar dirbtinė eglutė – nuolatinis klausimas artėjant Kalėdoms. Tačiau čia galima ištraukti ir dar vieną kortą – pasitelkti fantaziją ir svarbiausią švenčių puošmeną susikurti patiems.

Internete gausu „pasidaryk pats“ variacijų: iš medžių šakų, girliandų, „egle“ virsta tokia forma sudėtos knygos ar tiesiog šventiškai supakuotos dėžės, o gal iš spintelių ištraukti ir dekoruoti stalčiai.

Tie, kurie neturi daug vietos namuose, arba nori šventiškai pasipuošti net kelias namų kampelius, eglutę gali susikurti tiesiog ant sienos.

Eglės formą išklijuokite iš ranka rašytų raštelių ar laiškų, popierinių pačių įvairiausių formų bei spalvų snaigių, džiovintų augalų, parsivežtų atvirukų iš kelionių, brangių žmonių ir vietų nuotraukų.

Ypač originali idėja – panaudoti jaukumą garantuojančius žiemiškus aksesuarus: senus šalikus, kepures pirštines.

Pagalvokite apie Advento kalendorius, kurie nebūtinai valgomi

Kasdien po šokoladinį skanėstą padovanojantys Advento kalendoriai – klasika, be kurios dažna šeima jau nebeįsivaizduoja švenčių laukimo. Pasak V. Budrienės, šios šventinės prekės būna vienos paklausiausių.

„Ši šventinė tradicija kasmet vis stiprėja Lietuvoje. Kiekvienais metais stebime Advento kalendorių pardavimų augimą, tad asortimentą plečiame pačiais įvairiausiais jų, kad kiekvienas atrastų sau tinkamiausią pagal savo pomėgius.

Dėmesio susilaukia ne tik įprasti su saldumynais, bet ir su sūriu, arbatomis, kitais gurmaniškais delikatesais. O vaikams, be abejo, svarbu, kad kalendoriai būtų su jiems žinomais herojais“, – pastebi ji.

Pastaraisiais metais populiarėja ir tokie, kurie kasdien dovanoja po detalę, iš kurios atidarius paskutinį langelį lieka ilgai džiuginanti dovana.

Pavyzdžiui, sudėliojamas kalėdiškas „Lego“ miestelis, dekoruojama Hario poterio figūrėlė, surenkama mašinėlių kolekcija ar pasakiški vienaragių Kalėdų namai.

O net ir suaugusius Hario poterio gerbėjus pradžiugins specialūs kojinių kalendoriai – jų pakaks ištisiems metams.

Apsidairykite namuose – eglė ne vienintelis augalas, kurį verta puošti

Gera idėja spalvingai ir natūraliai puošti namus – panaudoti sezoninius arba papuošti jau turimus augalus.

Neginčijama šių švenčių karalienė yra puansetija, kurios sodrūs raudoni pažiedlapiai iškart suteikia šventiškumo. Tačiau kalėdinę nuotaiką padės sukurti ir bet kuris kitas augalas.

Jau auginamų augalų namuose vazonus galite „įvilkti“ į drobinius maišelius, kaspinus ar šalikus. Dekorui panaudoti ir kankorėžius, eglutės papuošimus ar patupdyti šalia nedidelę žiemiško paukščio skulptūrėlę.

Arba – perkelti augalus į paprasčiausius vienspalvius vazonus ir ant jų spalvotais rašikliais palikti šventinių linkėjimų. Toks projektas patiks ir vaikams!

O jeigu mėgstate namus puošti skintomis gėlėmis, nepamirškite papildomo puošnumo joms suteikti į kompoziciją įtraukiant vieną kitą skintą bugienio šakelę. Tai kainuos vos kelis eurus, tačiau bemat pakylės nuotaiką.

Citrusai – ir vitaminams, ir papuošimams

Jau parduotuvėse pasirodęs gausus šviežių citrusinių vaisių derlius gali virsti įvairiais kūrybiškais būdais namams suteikti ryškių, kvapnių ir šventiškų akcentų.

Į juos galima paprasčiausiai gražiais ornamentais prismaigstyti gvazdikėlių ir išdėlioti namuose – visi kambariai prisipildys gaivaus kalėdiško aromato.

Plačius kelius kūrybai atvers džiovinti vaisiai, kurių pasigaminti visai nesunku namie. Tiesiog plonai supjaustykite apelsinus, citrinas ir laimus, tada kepkite juos orkaitėje žemoje temperatūroje, kol jie dehidratuosis.

Tokias išdžiovintas riekeles galima papuošti kaspinėliais ir kabinti ant eglutės, iš jų formuoti Advento vainiką, jas verti ant virvelių ir kurti spalvingas girliandas.

Šioms panaudokite ir kitų kvapnių bei gražiai atrodančių elementų: kankorėžių, šviežių spanguolių, cinamono lazdelių, žvaigždinių anyžių, spygliuočių šakelių.

Jeigu spaudėte apelsinų sultis, neišmeskite žievės! Įpjaukite ją, ištieskite ant medinės lentelės ir iš jos išsipjaustykite ornamentų naudojant sausainių formeles.

Kad būtų lengviau, ant žievės uždėtą formelę pamuškite mėsos muštuku.

Ornamentus suspauskite tarp knygų, o jiems išdžiūvus naudokite puošyboje – verkite į girliandas, barstykite palanges, lentynas, dekoruokite jomis šventinį stalą ar dovanas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder