5 paplitę įpročiai, kurie didina diabeto riziką

Nesveiko maisto atsisakymas - tai tik pradžia.

Sveika mityba yra bene labiausiai su 2 tipo diabetu susijusio gyvenimo būdo pasirinkimas, mažinantis riziką susirgti 2 tipo diabetu.

"Visi žino, kad reikia sveikai maitintis, - sako Sarah Rettinger, medicinos mokslų daktarė, endokrinologė.

Norint sumažinti 2 tipo diabeto riziką, svarbu atsisakyti saldžių, keptų ir perdirbtų maisto produktų ir laikytis sveikos mitybos, į kurią įeina uogos, riebi žuvis ir tamsiai žalios lapinės daržovės".

1 Miego trūkumas

"Kas trečias suaugęs JAV gyventojas nepakankamai miega, o ilgainiui tai gali padidinti 2 tipo diabeto, širdies ligų, nutukimo ir depresijos riziką", - įspėja Ligų kontrolės ir prevencijos centras.

O jei jau sergate diabetu, "per mažas miego kiekis neigiamai veikia visas jūsų valdymo sritis, įskaitant tai, kiek valgote, ką renkatės valgyti, kaip reaguojate į insuliną ir jūsų psichinę sveikatą", - rašoma svetainėje.

"Naktis ir diena gali susilieti, ypač veikiant ekranams", - sako Rettingeris ir priduria, kad mūsų cirkadinius ritmus reikia stiprinti.

"Pasistenkite kiekvieną rytą pabusti tuo pačiu metu, net ir savaitgaliais", - siūlo ji.

O jei susiduriate su chroniška nemiga, yra daug įvairių būdų, kaip spręsti šią problemą.

2 Per daug sėdite

Svarbu, kad fizinis aktyvumas taptų kasdienės rutinos dalimi, tačiau sėdimas gyvenimo būdas vis tiek gali kelti pavojų sportuojančių žmonių sveikatai.

"Net jei sportuojame, ilgas sėdėjimas gali sukelti medžiagų apykaitos pokyčius - padidinti cukraus kiekį kraujyje, sumažinti raumenų jėgą ir širdies bei kraujagyslių sistemos sveikatą", - perspėja Rettinger.

"Norėdami atsikratyti sėdėjimo įpročio, pradėkite nuo to, kad pasižymėtumėte, kiek laiko praleidžiate sėdėdami, - rekomenduoja.

"Tada ieškokite būdų, kaip tą laiką sumažinti."

Rettingeris siūlo užsiimti paprasta veikla, pavyzdžiui, pasivaikščioti, vaikščioti laiptais aukštyn ir žemyn arba atlikti keletą šuoliukų.

"Bet kas, kas šiek tiek suaktyvina širdies ritmą arba priverčia šiek tiek atsikvėpti", - sako ji.

"Per dieną šios mažos pertraukėlės tikrai pravers."

3 Rūkymas

"Rūkantys žmonės dažniau serga 2 tipo diabetu, - sako gydytoja endokrinologė Rose Lin.

"Kuo daugiau cigarečių surūkote, tuo didesnė rizika susirgti 2 tipo diabetu", - teigia CDC.

"Žmonėms, kurie rūko cigaretes, tikimybė susirgti 2 tipo diabetu yra 30-40 proc. didesnė nei nerūkantiems".

CDC taip pat įspėja, kad "rūkantys diabetu sergantys žmonės dažniau nei nerūkantys patiria problemų dėl insulino dozavimo ir savo būklės valdymo".

Ir nepamirškime, kad "rūkymas sukelia vėžį, širdies ligas, insultą, plaučių ligas, diabetą ir lėtinę obstrukcinę plaučių ligą (LOPL), apimančią emfizemą ir lėtinį bronchitą", - teigia CDC.

"Rūkymas taip pat didina tuberkuliozės, tam tikrų akių ligų ir imuninės sistemos problemų, įskaitant reumatoidinį artritą, riziką."

4 Bendravimo trūkumas

"Pozityvus žmogiškasis ryšys mažina mūsų kortizolio (streso hormono) kiekį, mažina nerimo ir depresijos riziką", - aiškina Rettingeris.

Taip pat nustatyta, kad bendravimas gali sumažinti demencijos riziką.

Be to, žurnale "Diabetologia" paskelbto tyrimo autoriai paaiškino, kad "depresija yra plačiausiai ištirtas psichosocialinis diabeto rizikos veiksnys, o vienatvė ir depresija, kaip manoma, turi abipusį ryšį".

"Mūsų išvados rodo, kad vienatvė didina 2 tipo diabeto riziką", - apibendrino tyrėjai.

5 Gėrimo perteklius

Alkoholio vartojimas turi įtakos cukraus kiekiui kraujyje, taip pat jūsų gebėjimui pasirinkti sveiką gyvenimo būdą. Jis taip pat gali turėti neigiamą poveikį jūsų širdies ir smegenų sveikatai.

"Gausus alkoholio vartojimas daro tiesioginį ir netiesioginį poveikį atsparumui insulinui, kuris yra 2 tipo cukrinio diabeto požymis", - sakė medicinos mokslų daktarė Lisa McAdams.

"Daug geriantys žmonės linkę suvartoti daug kalorijų, dėl to gali priaugti svorio, o antsvoris ar nutukimas didina atsparumo insulinui ir 2 tipo diabeto išsivystymo riziką."

McAdamsas įspėja, kad "alkoholis taip pat gali tiesiogiai padidinti organizmo atsparumą insulinui, todėl organizmui sunkiau apdoroti kraujyje esantį cukrų".

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder