5 požymiai, kad turite toksiškus uošvius

Šių požymių atpažinimas yra pirmas žingsnis siekiant apsaugoti savo psichinę ir emocinę gerovę.

Idealiame pasaulyje susituokti reikštų, kad jums bus padovanotas papildomas uošvių ir mylinčių, priimančių ir palaikančių "tėvų" rinkinys.

Tačiau daugeliui taip nėra. Nors negalite kontroliuoti, kas yra jūsų nauji giminaičiai, terapeutai sako, kad gebėjimas atpažinti jų toksišką elgesį yra pirmas žingsnis siekiant apsaugoti savo gerovę ir net santykius su sutuoktiniu.

Taigi, į kokius toksiškų giminaičių požymius turėtumėte atkreipti dėmesį?

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte ne tik kaip atpažinti tokį elgesį, bet ir keletą naudingų patarimų, kaip elgtis su toksiškais giminaičiais, kad nereikėtų pakenkti savo emocinei ar psichinei sveikatai.

Pirmiausia. Kas lemia, kad kieno nors elgesys yra "toksiškas"?

Pasak Becca Reed, LCSW, perinatalinės psichikos sveikatos ir traumų terapeutės, toksišku gali būti laikomas bet koks elgesys, kuris yra žalingas, tarkime, kontroliuojantis, manipuliuojantis ar nepagarbus.

Kitas būdas tai suvokti - kaip toks elgesys veikia jus pačius.

Jei dėl kieno nors veiksmų ar žodžių nuolat jaučiatės nepatogiai, kenčiate, nerimaujate ar kitaip nerimaujate, tai geras ženklas, kad jo elgesys yra toksiškas, - sako Kathryn Smerling, privati psichoterapeutė.

5 požymiai, rodantys, kad giminaičiai yra toksiški

Ar įtariate, kad jūsų uošvė ar uošvis gali elgtis toksiškai? Pagalvokite, ar kuris nors iš toliau išvardytų toksiškų giminaičių požymių jums nėra pažįstamas.

1. Jie randa kaltų beveik dėl visko, ką darote

Toksiškų giminaičių požymis - nuolatinė kritika.

Dėl to galite jaustis nusivylę arba nugalėti - ir netgi galite pastebėti, kad toks elgesys kenkia jūsų savigarbai.

"Jie gali dažnai kritikuoti jūsų pasirinkimus, išvaizdą ar auklėjimo stilių", - aiškina Kristie Tse, psichoterapeutė.

"Nuolatinė kritika gali pakirsti jūsų savigarbą ir sukurti priešišką aplinką. Tai rodo, kad trūksta pagarbos ir palaikymo."

2. Jie neturi ribų - ir ignoruoja jūsų

Geruose santykiuose abu žmonės gali gerbti vienas kito ribas. Taigi, jei jūsų uošvis nuolat peržengia jūsų nustatytas ribas, tai yra raudona vėliava.

Štai keletas pavyzdžių, kaip tai gali atrodyti, kaip teigia Smerlingas ir Ridas:

  • Užduoda įkyrius klausimus net po to, kai atsisakėte į juos atsakyti.
  • Pasirodymas iš anksto nepranešus, nors prašėte to nedaryti.
  • Primygtinis reikalavimas dalyvauti priimant jūsų ir sutuoktinio finansinius sprendimus, nors jūsų ir sutuoktinio pagalbos neprašoma.

Tai gali būti ypač painu, jei giminaičiai sutinka su jūsų ribomis po to, kai jas išsakote, tačiau vėliau jų veiksmai nesutampa. Tai klasikinis pasyvaus agresyvaus elgesio pavyzdys.

3. Kaltės jausmas niekada nesibaigia.

Kad ir kiek stengtumėtės praleisti su jais laiko per šventes ar kad ir kaip stengtumėtės įtraukti juos į savo vaiko gyvenimą, toksiški uošviai ir uošvės gali priversti jus jaustis taip, tarsi to niekada nebūtų pakankamai.

Jie sakys viską, kad priverstų jus jaustis kaltais, kad pasiektų savo.

"Jie gali sakyti tokius dalykus kaip: "Jei tau tikrai rūpėtumei mumis, dažniau aplankytum", taip priversdami jus jaustis kaltais, kad nepateisinate jų lūkesčių", - aiškina Reed.

4. Jie menkina jus kitų akivaizdoje

Jei pastebėjote, kad giminaičiai dažnai teikia jums neprašytus patarimus arba net už jūsų nugaros priima su šeima susijusius sprendimus nepasitarę su jumis, tai tvirtas ženklas, kad jų elgesys tapo toksiškas.

Pavyzdžiui, Reed pažymi, kad jie gali pasakyti ką nors panašaus į "Tu netinkamai maitini vaikus" tiesiai jūsų vaikų akivaizdoje, o tai pakerta jūsų, kaip tėvų, pasitikėjimą ir autoritetą.

"Anūkų auklėjimas yra dažna giminaičių kišimosi sritis, - sako Billas, terapeutas.

Pavyzdžiui, jie gali bandyti nuteikti jūsų vaikus prieš jus arba išstumti jus iš bendravimo, sakydami tokius dalykus:

"Tavo mama / tėtis nesupranta, ko tau reikia, taip, kaip mes" arba "Kitą kartą, kai tau ko nors reikės, ateik pas mus, o ne pas mamą / tėtį".

5. Jie sukelia dramą

Toksiški giminaičiai ras būdų, kaip sukelti dramą jūsų šeimoje. Anot Reed, jie netgi gali bandyti sukurti įtampą tarp jūsų ir jūsų partnerio.

"Jie gali skleisti gandus, stoti į konfliktų pusę arba supriešinti šeimos narius", - aiškina Tse.

"Konfliktų kurstymas gali sukurti nesutarimų ir priešiškumo kupiną šeimos aplinką, o tai gali sukelti ilgalaikę emocinę žalą ir stresą."

Kaip elgtis su toksiškais giminaičiais

Šiuo metu tikriausiai galvojate: "Taigi, mano giminaičiai yra toksiški - kas dabar?"

Svarbiausia prisiminti, kad nors negalite kontroliuoti savo giminaičių elgesio, galite kontroliuoti tai, kaip į jį reaguojate, kiek laiko su jais praleidžiate ir kaip pranešate apie savo ribas.

Toliau terapeutai dalijasi keliomis išbandytomis ir teisingomis rekomendacijomis, kaip elgtis su toksiškais giminaičiais.

Nustatykite griežtas ribas ir pasekmes

Apskritai toksiški giminaičiai nekenčia ribų. Tačiau nors ir nėra garantijos, kad jie jų laikysis, tai nereiškia, kad vis tiek neturėtumėte nustatyti įstatymo.

"Aiškiai pasakykite, ką toleruosite ir ko ne", - sako Reedas.

Svarbiausia šiuo atveju taip pat pranešti, kokios bus pasekmės, jei jie peržengs šias ribas.

Pavyzdžiui, tarkime, nustatėte ribą, kad prieš užsukdami jie turi paskambinti. Tokiu atveju galite jiems pranešti, kad negalėsite jų įsileisti į namus, jei jie užsuks iš anksto nepranešę.

Sutarkite su savo partneriu

Bendraujant su toksiškais giminaičiais labai svarbu laikytis vieningos pozicijos.

Jei jie žinos, kad jūs ir jūsų partneris laikotės tos pačios pozicijos, jie negalės jūsų supriešinti ir supriešinti, sako Eddy.

"Įsitikinkite, kad jūs ir jūsų partneris palaikote vienas kitą ir sutariate, kaip elgtis tokiose situacijose", - sako Reed.

"Komandinis darbas yra svarbiausia, kai reikia kovoti su toksiškais giminaičiais."

Neįsitraukite į ginčus, kuriuose nėra laimėtojo

"Stenkitės neįsitraukti į ginčus, - sako Reedas. "Gerai pasitraukti iš konfrontacijos ir pokalbių, kurie nebėra produktyvūs."

Jei pastebite, kad jūsų uošvis nesugeba įsiklausyti į tai, ką sakote, esate pastatomas į gynybinę poziciją arba esate priverstas vis kartoti, galbūt laikas baigti pokalbį.

"Įtampą didinantys ginčai gali sustiprinti toksišką dinamiką", - priduria Tse.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder