6 būdai, kaip išlaikyti komandinę dvasią dirbant nuotoliniu būdu

Nuotolinis darbas turi nemažai pranašumų. Nebereikia keliauti į darbą darganą dieną ar stovėti spūstyse. Nebelieka apribojimų, kur gyvename ir iš kur dirbame. Tačiau tenka susidurti ir su tam tikrais iššūkiais.

Be neretai ilgesnių darbo valandų ar išsitrynusios ribos tarp darbo ir asmeninio gyvenimo, vienas pagrindinių sunkumų yra tai, kad dirbantys nuotoliu gali jaustis atsiskyrę ir nepriklausantys komandai.

Skaitmeninių konsultacijų bendrovės „Open Networks" apklausos duomenimis, apie 70 proc. dirbančių nuotoliniu būdu pasigenda būtent bendravimo.

Remiantis „Eurofound" ataskaita, didžiausią neigiamą poveikį nuotoliniams darbuotojams daro apribojimas dalyvauti neoficialioje kasdienėje veikloje, kuri paprastai vadinama „pasikalbėjimu prie kavos".

Nors toks bendravimas dažnai turi neigiamų asociacijų, jis yra gyvybiškai svarbus. Tai padeda darbuotojams užmegzti puikius darbinius santykius, mažina įtampą darbe ir skatina savitarpio pagalbą komandoje.

Laimė, smagias, komandą formuojančias veiklas galima organizuoti ir nuotoliniu būdu.

Nuotolinių darbuotojų samdymo platformos „Deel", veikiančios ir Lietuvoje, atstovai turi sukaupę daug idėjų, kokias pramogas įmonė gali organizuoti per virtualią „laimingą valandą". Štai kelios jų:

1. Viktorinos

Visi mėgsta smagias viktorinas. Be to, jas labai lengva organizuoti. Skirtingi viktorinos raundai gali apimti dainų žodžių spėliojimą arba įžymybės įvardijimą. Taip pat įsitikinkite, kad komandos negalėtų lengvai rasti atsakymų, naudodamos „Google" – taip žaidimas bus teisingesnis.

2. Šarados

Jei dar nežinote, šarados yra žaidimas, kuriame vienas žmogus suvaidina žodį nekalbėdamas, o kiti bando jį atspėti. Juokas garantuotas.

3. Talentų konkursas

Norite savo komandoje atrasti paslėptų talentų? Prieš kelias dienas ar savaites nusiųskite kolegoms užduotį paruošti dainą, šokį, eilėraštį ar bet kokį kitą pasirodymą, kurį jie galėtų pademonstruoti per „laimingą valandą". Po pasirodymų slaptu balsavimu išrinkite nugalėtojus.

4. Virtualios dirbtuvės

Įmonėms, kurios tikisi sukurti stiprias nuotolines komandas, rekomenduojama rengti seminarus ir užsiėmimus. Puiku, jei nuotoliniai darbuotojai gali pasirinkti užsiėmimo temą ar tobulintiną įgūdį, pavyzdžiui, mokytis italų kalbos ar kulinarijos.

5. Pomėgiai

Kitos alternatyvos yra virtualios treniruotės, knygų klubai ar meditacijos sesijos. Šie internetiniai pomėgiai leidžia darbuotojams užmegzti ryšius ir bendrauti su darbu nesusijusiais klausimais. Tai padeda užmegzti ilgalaikius, produktyvumą skatinančius santykius.

6. Pokalbis su atsitiktiniu kolega

Suplanuokite pokalbį su atsitiktiniu komandos nariu, kurio dar neteko pažinti. Atsitiktiniai pokalbiai tarp komandos narių padeda užmegzti santykius ir ryšius naujoms draugystėms bei būsimiems projektams.

„Artėjant rudeniui įmonės aktyviau grįžta prie įprastų darbo tempų, o dabar, žinia, vis daugiau mūsų dirba nuotoliu ar mišriu būdu. Tad tik dar kartą norisi priminti, kaip reikšminga atsiminti, kad darbas yra labai svarbus, bet ne ką mažiau svarbi ir komandinė dvasia.

Puoselėkite tai. Žinoma, niekas nepakeis gyvo asmeninio bendravimo ir palaikymo, tačiau virtuali smagi veikla yra būtina siekiant kurti laimingesnes ir našesnes įmones ypač dabar, kai nuotolinis darbas tapo realybe", – komentuoja L. Laas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder