6 požymiai, kad jūsų santykiai neatitinka jūsų svajonių

6 požymiai, kad jūsų santykiai neatitinka jūsų svajonių

Susitelkimas į žmogaus potencialą gali įkalinti jus toksiškoje aplinkoje. Sakykite, ar jums tai pažįstama?

Esate santykiuose su kažkuo ir vis laukiate, kol viskas bus geriau. Įžvelgiate šiame žmoguje potencialą ir viską, kuo šie santykiai galėtų būti. Todėl laukiate, laukiate ir laukiate, kol šis žmogus pasikeis, o santykiai pasistūmės į priekį ir taps tokie, kokių norite. Ir laikui bėgant tampa vis sunkiau jį palikti.

Jei tai primena jūsų situaciją, esate ne vieni. Esame matę daugybę žmonių, kurie susižavėjo savo partnerio ,,potencialu" - susitelkia į santykių fantazijas ir galimybes, o ne į realybę.

O kai esate santykių sūkuryje su šiais rožiniais akiniais, gali būti sunku matyti dalykus tiksliai ir tokius, kokie jie yra iš tikrųjų. Mažiau tikėtina, kad pastebėsite nesuderinamumą ar esminių vertybių skirtumus. Taip pat didesnė tikimybė nepastebėti ,,raudonų vėliavėlių" ir pasilikti kur kas ilgiau, nei turbūt reikėtų.

Tiesa yra tokia

Mūsų partneriai nėra jų potencialas ir mes negalime tikėtis, kad mūsų partneriai bus tokie, kokie jie nėra. Negalime tikėtis, kad jie pasikeis ar realizuos šį jūsų įsivaizduojamą potencialą, jei jie nenori keistis ar neturi vidinio noro tai daryti.

Nors žmonės gali keistis, mes negalime to kontroliuoti ar nurodyti - tai galioja ir mūsų partneriams. Taigi, jei pastebite, kad laukiate (ir laukiate, ir laukiate), kad viskas bus kitaip, tikėtina, kad taip nebus.

Štai penki požymiai, kad įstrigote savo santykių fantazijose

Nuolat galvojate apie santykių ateitį ir apie tai, kaip viskas galėtų būti, o ne mėgaujatės partneriu ir santykiais dabartyje. Esate apsėstas minčių, kaip viskas galėtų būti geriau ar kitaip ir netgi bandote pakeisti savo partnerį, kad jis atitiktų jūsų trokštamą fantazijų  versiją.

Daugiausia dėmesio skiriate praeičiai ir tam, kaip viskas buvo, kai santykiai buvo nuostabūs ir nauji. Svajojate apie tas geras akimirkas, pavyzdžiui, kai buvote susižadėję arba kai pirmą kartą pradėjote susitikinėti su šiuo žmogumi. Pirmenybę teikiate šiai pradinei partnerio versijai, o ne tam, koks jis yra dabar.

Pateisinate probleminį partnerio elgesį arba toksišką santykių dinamiką. Santykių problemas priskiriate išskirtinėms aplinkybėms - net jei šios problemos išlieka ir po streso ar įvykio.

Esate linkęs pernelyg daug aiškinti draugams ir šeimos nariams apie santykiuose kylančias problemas ar iššūkius. Kai kiti išreiškia susirūpinimą dėl jūsų santykių būklės, pradedate gintis.

Esate nuolat nelaimingas, bet bandote tai išsigalvoti. Stengiatės išsigalvoti visus blogus jausmus, kuriuos jaučiate savo partneriui ar santykiams. Nekreipiate dėmesio į tą nuojautą, kuri jums sako, kad kažkas tiesiog negerai.

Jaučiatės taip, tarsi santykiuose dirbtumėte daugiau nei jūsų partneris. Jūs keičiatės, bet jūsų partneris lieka toks pat. Kai jūsų partneris pakeičia savo elgesį, šis pokytis būna trumpalaikis, ir netrukus jis vėl grįžta į senas vėžes.

Jei kuris nors iš šių požymių jums tinka, siūlome skirti šiek tiek laiko apmąstymams apie savo santykius. Ar esate laimingi? Ar jūsų poreikiai tenkinami? O kaip su jūsų standartais ir lūkesčiais?

Jei į bet kurį iš šių klausimų atsakėte ,,ne", pagalvokite, ar nesusikoncentravote į potencialą, užuot rėmęsi realybe. Atminkite, kad nusipelnėte santykių, kurie jus tenkintų ir tenkintų jūsų poreikius.

Parengta pagal: www.psychologytoday.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder