7 dalykai, kuriuos produktyvūs žmonės daro kitaip

Produktyvumą mes laikome svarbiausia sėkmės sąlyga ir tikime, kad jeigu iš tikrųjų dirbsime atsidėję, tai pripažinimo ir gerovės neteks ilgai laukti.  Tačiau produktyvumas yra kai kas daugiau, nei sugebėjimas sparčiai ir daug dirbti. Produktyvumas – tai gyvenimo pozicija, ir jos galima išmokti. Tuo įsitikinęs psichologas Benjaminas Hardy, knygų apie laiko vadybą autorius.

Kaip ir kokių taisyklių laikosi tie, kurie suspėja viską ir dar daugiau?

1. Produktyvūs žmonės žino, kas jie tokie ir kuo nori tapti.

Mes tikime, kad jeigu daug dirbsime, tai neišvengiamai iškilsime. 

Mes imamės visko iškart, greitai atvėstame, pradedame iš naujo, aršiai konkuruojame su kitais, kenčiame dėl savo pažeidžiamumo ir nepasitikėjimo savimi. 

Todėl ieškome savo sėkmės patvirtinimo materialiuose dalykuose – dideliame atlyginime, plačiame gerbėjų rate, diplomuose ir apdovanojimuose.

Juos veda jų idealas, todėl jie nuosekliai ir ramiai žingsniuoja viena ir ta pačia kryptimi.

Iš tikrųjų produktyvūs žmonės sumaniai apeina šiuos spąstus, jiems nereikia pritarimo iš išorės. Jie visiškai priima ir supranta save. Jokios svetimos klišės ir standartai neturi galios jų savivertei. Jie įsitikinę tuo, kad tai, ką jie daro, yra unikalu, todėl bet kokia konkurencija neturi prasmės.

2. Jie tvirtai pasirinko savo gyvenimo tikslą.

Dauguma iš mūsų slapta ar atvirai tikisi, kad kas nors tarytum išmintingas burtininkas nusileis iš dangaus ir suteiks mūsų gyvenimui kryptį. 

Svarbiausia, kad ši kryptis būtų socialiai priimtina, o dar geriau – prestižinė.

Todėl užuot užsiėmę tuo, kas patinka, mes pasirenkame darbą, kuris yra patikimas, asocijuojasi su geru atlyginimu arba vilioja šlovės perspektyva.

Šie žmonės ir be aiškiaregių numato, kas su jais bus po 10–20–30 metų. 

Juos veda jų idealas, nes jie nuosekliai ir ramiai žengia žingsnius viena ir ta pačia kryptimi.

3 . Jiems neįdomu, kuo užsiima kiti žmonės.

Mes praleidžiame daug laiko, stebėdami kitus žmones. 

Mes ieškome juose mėgdžiojimo pavyzdžių arba paprasčiausiai lyginame juos su savimi, stengdamiesi juos pranokti.

Produktyviems žmonėms nerūpi svetimi laimėjimai. Jie mano, kad toks „sekimas“ atitraukia juos nuo gyvenimo reikalų.

Verslininkas ir knygų apie sėkmės strategijas autorius  Garis Wieneris prisipažino, kad jis neskaito kitų žmonių tekstų. 

Jis esąs per daug užsiėmęs „savo konteksto kūrimu“.

4.  Jiems nerūpi, ką apie  juos mano kiti.

Viešosios nuomonės baimė – vienas iš didžiausių tikrojo produktyvumo priešų.  Prisiminkime Coco Chanel, kuri atvirai pareiškė: „Man nusispjauti į tai , ką jūs apie mane galvojate. Aš apie jus negalvoju visai“.

Produktyvūs kūrėjai skiria savo triūso vaisius sau ir žmonėms, kuriems jie yra numatyti. Jie neturi tikslinės auditorijos. 

Todėl jie praktiškai yra  kritikos nepažeidžiami.

5. Jie yra humanistai.

Nepaisant abejingumo svetimai nuomonei, jie nori būti naudingi žmonijai. Jie būna nepaprastai empatiški ir siekia padėti aplinkiniams, o dar geriau – padaryti visą pasaulį nors truputį geresnį.

„Aš manau, kad kuo stipriau žmogus myli, tuo labiau jis nori veikti: meilės, kuri lieka tik jausmu, aš niekada nepavadinsiu tikra meile“, – šie žodžiai priklauso Van Goghui, vienam produktyviausių menininkų.

6.  Jie neieško tinkamo momento.

Mes dažnai atidedame svajonę ateičiai. Kai turėsime pakankamai laiko, pinigų, reikalingų pažinčių...  Tačiau produktyviems žmonėms nereikalinga ši „oro pagalvė“, rašo „Pyschologies“.

Jie įsijungia į darbą dar tada, kai jais netiki net artimiausi žmonės.  Dar iki to laiko, kai būna surinkę atsakymus į visus savo klausimus. 

Dar iki to momento, kai supranta, kaip vadinasi tai, ką jie nori padaryti.

Vienintelė jų nepaliaujamo judėjimo sąlyga – nuolat skambantis vidinis balsas, kuris ragina judėti pirmyn.

7. Jie nesigėdija prašyti pagalbos.

Pasitikėjimas ir drąsa – savybės, būdingos produktyviems žmonėms, todėl jiems paprasčiau ieškoti aplinkinių palaikymo ir patarimo. Ir kelyje į jų tikslą jų nestabdo apgaulingas išdidumas.

Jie atvirai pareiškia apie savo poreikius. 

Kaip dainininkė ir kompozitorė Amanda Palmer, kuri paliko savo įrašų kompaniją ir pasiūlė gerbėjams nemokamai nusirašinėti jos dainas ir palikti piniginių aukų pagal galimybes.

Mainas į tai jos gerbėjai mielai sutiko palaikyti jos kūrybą ir per mėnesį paaukojo jai daugiau kaip 1 milijoną dolerių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder