7 geriausi būdai, kaip išlaikyti sveiką širdį senstant - ekspertai atsako

Šie sveikos širdies patarimai yra kaip tik tai, ką nurodė gydytojas.

1 Laikykitės širdžiai sveikos mitybos

Kaip ir daugelis kitų sveikatos aspektų, gera širdies sveikata prasideda nuo tinkamos mitybos.

"Sveika mityba - tai sveikų grūdų, augalinės kilmės baltymų, pupelių, daržovių ir vaisių vartojimas", - sako medicinos mokslų daktaras Rigvedas Tadwalkaras, kardiologas.

"Tai taip pat reiškia, kad reikia riboti rafinuotus angliavandenius, saldintus gėrimus, apdorotą mėsą, tropinius aliejus ir visavertį pieną", - sako jis. 

Be to, naudinga iki minimumo sumažinti sočiųjų riebalų, transriebalų, cholesterolio ir natrio suvartojimą.

2 Reguliariai mankštinkitės

Išlikti aktyviems - dar vienas puikus būdas stiprinti širdies sveikatą vyresniame amžiuje. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja per savaitę bent 150 minučių užsiimti vidutinio intensyvumo aerobine veikla arba 75 minutes intensyvia fizine veikla.

Johnso Hopkinso medicinos ekspertai siūlo be aerobinių pratimų įtraukti dar dvi papildomas fizinio aktyvumo rūšis: pasipriešinimo treniruotes ir lankstumo treniruotes.

Jie pažymi, kad pasipriešinimo treniruotės gali pagerinti kūno sudėtį širdies sveikatai naudingais būdais, nes mažina riebalų kiekį ir didina liesąją raumenų masę.

O lankstumo treniruotės, kurios gali apimti tempimo ir balansavimo pratimus, suteikia "gerą raumenų ir skeleto pagrindą, leidžiantį atlikti pratimus, kurie padeda jūsų širdžiai", rašo fiziologas Kerry J. Stewartas.

3 Tvarkykite savo pagrindines sveikatos problemas

Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro, kelios pagrindinės ligos gali labai padidinti širdies ligų ir insulto riziką. Tai hipertenzija, didelis mažo tankio lipoproteinų cholesterolio kiekis ir 2 tipo diabetas.

Žinodami savo rodiklius ir palaikydami juos sveikoje ribose, galite gerokai sumažinti tikimybę vėliau gyvenime patirti rimtą širdies priepuolį.

Pasikalbėkite su gydytoju ir sužinokite apie gyvenimo būdo intervencijas ar vaistus, kurie gali padėti.

4 Gerai išsimiegokite

Nors maždaug trečdalis amerikiečių teigia, kad miega nepakankamai, nurodo, kad geras miegas yra labai svarbus jūsų širdies ir kraujagyslių sveikatai.

"Gerai išsimiegoti svarbu ne tik jūsų energijos lygiui - tai labai svarbu ir jūsų širdies sveikatai."

Jie pažymi, kad reguliariai miegant mažiau nei septynias valandas per parą padidėja hipertenzijos, 2 tipo diabeto ir nutukimo rizika, o tai savo ruožtu gali padidinti širdies ligų, infarkto ir insulto riziką.

5 Mesti rūkyti

Rūkant cigaretes nukenčia ne tik plaučiai, bet ir širdis.

"Cigarečių dūmuose esantis toksiškas daugiau nei 7 000 cheminių medžiagų mišinys gali sutrikdyti svarbius organizmo procesus, užtikrinančius normalią jo veiklą.

Vienas iš šių procesų - deguonies turtingo kraujo tiekimas į širdį ir kitas kūno dalis", - aiškina JAV Maisto ir vaistų administracija.

"Kai kvėpuojate, plaučiai paima deguonį ir tiekia jį į širdį, kuri kraujagyslėmis pumpuoja deguonies turtingą kraują į likusią kūno dalį. Tačiau kai įkvepiate cigarečių dūmų, kraujas, kuris paskirstomas likusiai kūno daliai, užteršiamas dūmuose esančiomis cheminėmis medžiagomis."

Priduria, kad kas ketvirta mirtis nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra susijusi su rūkymu. Gera žinia? Dvidešimt minučių po to, kai metate rūkyti, širdies ritmas sumažėja.

6 Apribokite alkoholio vartojimą

Alkoholis, kaip ir tabako gaminiai, ilgainiui taip pat gali pakenkti širdžiai, todėl geriausia jo vartojimą riboti iki rekomenduojamo kiekio.

"Saikingas alkoholio vartojimas apibrėžiamas kaip vidutiniškai vienas gėrimas per dieną moterims ir vienas arba du vyrams.

"Kai kurie žmonės turėtų vengti net tokio kiekio ir visai negerti, jei turi tam tikrų širdies ritmo sutrikimų arba serga širdies nepakankamumu."

7 Valdykite stresą

Visi kartais jaučiame stresą, tačiau ekspertai teigia, kad ilgalaikis, nekontroliuojamas stresas gali pakenkti jūsų širdies sveikatai.

"Stresinė situacija sukelia įvykių grandinę. Jūsų organizme išsiskiria adrenalinas - hormonas, dėl kurio laikinai pagreitėja kvėpavimas ir padažnėja širdies ritmas, pakyla kraujospūdis", - aiškina Amerikos širdies asociacija.

Be šio ūmaus poveikio širdžiai, stresas gali paskatinti tam tikrą sveikatos elgseną, kuri gali padidinti širdies ligų riziką.

Tai nesveika mityba, fizinio aktyvumo nepaisymas, rūkymas, paskirtų vaistų nevartojimas ir kt.

Jei manote, kad streso lygis gali trukdyti jūsų sveikatai, pasitarkite su gydytoju arba psichikos sveikatos specialistu.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder