7 gyvenimą transformuojantys sveikatingumo ritualai, kuriuos galite atlikti savo lovoje

7 gyvenimą transformuojantys sveikatingumo ritualai, kuriuos galite atlikti savo lovoje

Pasirodo, jūsų lova skirta ne tik miegui. Kadangi ryte išlipti iš lovos gali būti neįtikėtinai sunku, parengėme sveikatingumo ritualus, kuriuos galite atlikti patogiai įsitaisę savo lovoje. 

Leiskite sau pamiegoti

Miegas turbūt akivaizdžiausia galima veikla lovoje, bet jei jūsų kūnas jums siunčia signalus, jog turite pailsėti, neignoruokite šio poreikio.

Pasirūpinkite, jog miegamajame būtų optimali temperatūra miegui. Nors miegas dieną nekompensuoja prarasto miego, jis gali padėti dieną jaustis žvalesniems.

Venkite snausti prieš miegą, nes tai gali sutrikdyti jūsų miegą naktį, o vietoj to stenkitės po pietų snausti ne ilgiau kaip 90 minučių.  

Praktikuokite kvėpavimą

Ar kada nors pastebėjote, kad sulaikote kvėpavimą laukdami, kol atsinaujins jūsų darbo pašto dėžutė, o gal nebekvėpuojate prieš svarbų pristatymą?

Dėl nuolatinės streso būsenos, susijusios su darbų sąrašais, darbiniais el. laiškais, socialiniais tinklais netyčia sulaikome kvėpavimą dažniau, nei suvokiame, ir taip dar labiau padidiname stresą.

Į pagalbą pasitelkime kvėpavimo pratimus, arba sąmoningo kvėpavimo pratimus, kurie protui ir kūnui suteiks ramybės.

Kvėpavimas yra susijęs su daugeliu sveikatai naudingų poveikių, įskaitant streso ir nerimo lygio mažinimą, pasitikėjimo savimi, savęs vertinimo ir savigarbos didinimą, imuniteto stiprinimą, džiaugsmo ir laimės ugdymą.

Taigi kaip galite įsitraukti į šį procesą? Yra keletas kvėpavimo technikų, kurias galite išbandyti, todėl eksperimentuokite, kurie metodai jums labiausiai patinka.

Galite išbandyti 4-7-8 metodą: ištuštinkite plaučius, įkvėpkite per nosį 4 sekundes, sulaikykite kvėpavimą 7 sekundes ir iškvėpkite iš burnos 8 sekundes. Pakartokite dar tris kartus, iš viso keturis ciklus.

Suplanuokite nerimo laiką

Būkime tikri: Nė vienas nesame apsaugotas nuo nerimo ir nors visiškai nuo jo neišvengsime, galime išmokti jį efektyviai valdyti.

Gali atrodyti nelogiška skirti laiko apmąstymams apie tai, kas nepasisekė praeituose santykiuose arba kaip pavyks nusipirkti pirmąjį būstą, tačiau svarbiausia yra apriboti laiką, kurį praleidžiate apmąstymams, neleisti, kad jie užvaldytų visą dieną.

Pradėkite nuo to, kad kiekvieną dieną 15 minučių nusistatysite laikmatį, per kurį galėsite išsiaiškinti ir išspręsti jus kamuojančius rūpesčius, nesvarbu, ar tai reikštų tiesiog pabūti su jais, ar rašyti dienoraštį, ir laikykitės to nuosekliai diena iš dienos.

Kai pastebėsite, kad nerimaujate ne tam skirtu laiku, sustabdykite savo nerimą, kol vėl ateis paskirta valanda. Neįtikino? Keliuose tyrimuose nustatyta, kad suplanuotas laikas nerimui yra veiksmingas būdas sumažinti nerimą ir geriau pailsėti.

Be to, labiau tikėtina, kad rasite sprendimus, kaip išspręsti nerimą keliančias mintis, ir per dieną turėsite daugiau laiko užsiimti tuo, kas jus džiugina.

Prasitampykite

Judėjimas lovoje gali skambėti pernelyg maloniai, kad būtų tiesa, tačiau užtenka kelių tempimo pratimų, kad pripildytumėte savo sveikatingumo taurę dar prieš išgerdami kavos. Tempimas prieš atsikeliant gali padaryti stebuklus jūsų sveikatai.

Pirmiausia tai gali padėti pažadinti kūną, pagerinti kraujotaką ir įjungti parasimpatinę sistemą (dar žinomą kaip "poilsio ir virškinimo" sistemą), kuri mus paverčia lengvesnės būsenos ir nuteikia ramiam rytui bei ateinančiai dienai.

Išbandykite keletą judesių, pavyzdžiui, vieno kelio tempimą, keturgalvio šlaunies raumens raumenų tempimą ir strėnų tempimą, arba atlikite keletą pagrindinių pozų, pavyzdžiui, kobros ir vaiko pozą.

Palepinkite save

Visiškai sveikintinas kelių užduočių atlikimas - veido ir plaukų kaukės naudojimas, eterinių aliejų difuzavimas, meditacija. Kitaip tariant, pasirūpinkite savimi, kad jūsų kūnas jaustųsi gerai, būtų aprūpintas ir įgyvendintų tai, ko jam reikia.

Rūpinimasis savimi ne tik padeda geriau susidoroti su kasdieniu stresu, bet ir, kaip rodo tyrimai, skatina atsparumą, mažina stresą, gerina imunitetą, didina produktyvumą ir savivertę. Jūsų švytėjimas - tik papildomas privalumas.

Vizualizuokite savo aukščiausiąjį aš

Ar yra geresnė vieta svajoti apie savo tikslus nei jūsų lova? Tyrimas parodė, kad vaizduotė yra neurologinė tikrovė, kuri gali paveikti mūsų smegenis ir kūną taip, jog tai turi reikšmės mūsų savijautai.

Paprastai tariant, tai, ką įsivaizduoja jūsų smegenys, labai panašu į realybę, todėl drąsiai vizualizuokite savo giliausias svajones.

Vizualizacijos galia neapsiriboja vien tik ateities įsivaizdavimu ir savo vilčių bei svajonių įgyvendinimu - ji taip pat padeda sumažinti stresą.

Kur save įsivaizduojate po penkerių metų? Įsivaizduokite, ką darote, kur esate ir su kuo esate, iki mikrodetalių ir pasitelkdami visais pojūčiais.

Norėdami žengti dar vieną žingsnį į priekį, galite kurti savo ateities "aš" vadovaudamiesi meditacija, sakydami ar rašydami kasdienes afirmacijas arba kurdami vizijų lentą.

Tiesiog būkite

Visada reikia kažką atlikti, nesvarbu, ar tai būtų darbas, ar apsipirkinėjimas, ar tvarkymasis, ar drabužių valymas. Kaip dažnai tiesiog pasėdite ar pasiliekate ramybėje?

Nežinau, kaip jums, bet man būna nesuskaičiuojamų rytų, kai norisi visą dieną likti lovoje ir visiškai nieko neveikti. Priimkite tai kaip ženklą tai padaryti (aš taip ir darau!).

Galbūt tai atrodys taip, kad užgesinsite šviesas ir praleisite laiką tyloje arba įsijungsite raminantį grojaraštį ir užmerksite akis.

Jei jums tai šiek tiek per tylu, kad atsipalaiduotumėte ir nutildytumėte mintis, pabandykite fone paleisti beprasmišką televizijos laidą, kol skaitote žurnalą ir gurkšnojate kavą.

Apibendrinimas: Būdami ramūs nuraminsite savo nervų sistemą, turėsite erdvės įsigilinti į save ir ugdysite sąmoningumą. 

Šaltinis: https://theeverygirl.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder