7 įspėjamieji ženklai, kad jūsų draugystė yra toksiška

(1)

Terapeutai teigia, kad šie žmonės savo tikrąjį veidą parodys keliais pagrindiniais būdais.

1. Jie negerbia jūsų ribų

Bet kokioje situacijoje ribos yra būtinos, tačiau toksiškas draugas greičiausiai nepaisys jokių jūsų nustatytų ribų.

"Sveikoje draugystėje abu asmenys gerbia vienas kito ribas, asmeninę erdvę ir individualumą", - aiškina licencijuotas psichologas Davidas Tzallas (David Tzall).

"Tačiau toksiškoje draugystėje vienas asmuo gali nuolat nepaisyti arba pažeisti kito asmens ribas, nesvarbu, ar tai būtų kėsinimasis į jo privatumą, ar spaudimas imtis nepageidaujamos veiklos, ar nepagarba jo vertybėms."

Klinikinė psichologė daktarė Carla Marie Manly taip pat įtraukė prastas ribas į įspėjamųjų ženklų sąrašą, pažymėdama, kad tokie žmonės linkę naudotis kitais.

"Apskritai toksiškas draugas dažnai negerbia jūsų poreikių ir norų, - sako ji.

2. Jie nuolat bando jus pranokti

Jūsų draugai turėtų būti didžiausi jūsų palaikymo draugai, todėl jei kas nors iš jūsų artimiausio rato nėra suinteresuotas atlikti šį vaidmenį, tai turėtų kelti raudonas vėliavas.

"Toksiškas draugas sprogdins jūsų burbulą, kai švęsite, arba atkreips dėmesį į save", - sako Ribarsky.

"Jei ką tik gavote naują darbą, jie diskredituos jį sakydami ką nors panašaus į:

"Stebiuosi, kad jie įdarbino tokį žmogų kaip tu" arba "Jei būtum daugiau dirbęs, esu tikras, kad būtum gavęs ką nors geresnio".

Panašiai, jei išgyvenate kažką panašaus į išsiskyrimą, jie greitai pasakys, kad jiems buvo taip pat blogai arba dar blogiau, įspėja Ribarsky.

Taip pat galite jausti, kad draugas nuolat bando su jumis konkuruoti, teigia Tzall.

"Kai draugystė tampa nuolatine lyginimo ir varžymosi kova, o ne palaikančiais ir padrąsinančiais santykiais, tai gali būti žalinga", - sako jis.

"Draugai turėtų džiaugtis vienas kito sėkme, o ne jausti grėsmę ar pavydą."

3. Jie jus emociškai išsunkia

Svarbu būti šalia savo draugų, tačiau reikalai tampa keblūs, kai santykiai iš tiesų pradeda jus slėgti.

"Toksiška draugystė dažnai susijusi su vienu asmeniu, kuris nuolat į santykius įneša negatyvumo, dramos ir emocinės sumaišties, - sako Tzall.

"Jie gali būti pernelyg reiklūs, nuolat skųstis arba nenorėti palaikyti kito asmens sunkiais laikais."

Viską dar labiau komplikuoja tai, kad jie mieliau skundžiasi jums, nei aktyviai sprendžia savo problemas.

"Toksiški draugai paprastai nenori investuoti laiko ir energijos į problemų sprendimą; jie gali būti arba "vengiantys konfliktų", arba "labai konfliktiški", užuot bendravę ir bendradarbiavę", - sako Manly.

4. Jie naudojasi jumis

Toksiški draugai taip pat linkę mieliau matytis ar kalbėtis su jumis tada, kai jiems patogu, todėl jūs jaučiatės tarsi antraeilis dalykas.

"Tokie draugai tikisi, kad būsite šalia bet kada, kai tik jiems prireiks jūsų, nesvarbu, ar tai būtų atsakymas į jų žinutę / skambutis, ar pagalba persikraustant", - sako Ribarsky.

"Dažnai iš jų išgirsite tik tada, kai jiems ko nors prireiks. Tačiau kai jums reikia peties išsiverkti ar kitokios pagalbos, jie niekur nedingsta. Jie netgi gali jus apšviesti dujomis ir priversti manyti, kad esate per daug reiklūs."

Tokie draugai taip pat gali jus užjausti, kai jums jų labiausiai reikia.

"Toksiškas draugas dažnai dingsta, kai prasideda tikrasis gyvenimas, - aiškina Manly.

"Jei reikalai tampa sudėtingi ar komplikuoti, toksiškas draugas dažnai pirmas išeina arba pakeičia lojalumą."

Ir apskritai, pasak Tzall, jie neatsilygins už jūsų gerumą ar dosnumą. Tiesą sakant, jie gali rinktis būti malonūs tik tada, kai tai jiems naudinga.

5. Jie yra pavydūs

"Jie būtinai nuvertins kitus jūsų draugus ar romantiškus partnerius, bandydami parodyti, kokie jie pranašesni, - sako Ribarsky.

"Arba jie privers jus jaustis blogai, jei leisite laiką su kitais žmonėmis be jų".

6. Jie nepalaiko jūsų

Turėtumėte galėti pasikliauti, kad draugai palaikys jūs ir tada, kai būsite kartu, ir tada, kai būsite atskirai. Tačiau toksiški draugai greitai meta jus po autobusu, kai tik jiems atrodo tinkama.

"Šiems žmonėms ištikimybė nėra prioritetas, tokie draugai jus palaikys arba gins tik tada, kai tai bus lengva ir patogu - arba jei dėl to jie atrodys gerai", - sako Manly.

Dar daugiau, jie nėra patikimi, kai jiems patikite.

"Pasitikėjimas yra bet kokios sveikos draugystės pagrindas, - sako Tzall.

"Jei vienas asmuo nuolat laužo pažadus, apkalba, skleidžia gandus arba išduoda kito asmens pasitikėjimą, tai gali sukurti toksišką aplinką. Būti abejingam ir atvirai meluoti taip pat yra požymiai."

7. Jie neleidžia jums jaustis gerai

Galų gale, draugystės turėtų padėti jums jaustis laimingiems ir pilnaverčiams. Jei taip nėra, verta panagrinėti savo santykius.

"Toksiški draugai dažnai didina savo menką savivertę sąmoningai ir nesąmoningai žemindami kitus, - sako Manly.

"Prisidengdami juokais ar "tiesiog juokaudami", toksiški draugai dažnai naudoja sarkazmą ir kitą pasyviai agresyvų elgesį."

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder