7 taisyklės kaip aiškintis santykius su vyru

Kartais kiekvienoje šeimoje kyla nesusipratimų, nesutarimų, konfliktinių situacijų. Ar žinote, kad iš bet kokios situacijos galite išeiti kaip nugalėtoja? Kaip tą padaryti? Reikia tik įsisavinti kelias psichologines taisykles.

1. Pirmiausia leiskite jam pasisakyti.

Tai nėra  tik paprasčiausias mandagumas. Tai jūsų pranašumas. Kai vyras išlies jo viduje spaudžiantį žodžių srautą, jis bus pasirengęs jus išklausyti.

Be to, duodamos jam išsikalbėti, jūs sumažinate situacijos įtampą ir atveriate šansus abipusiam supratimui.

Jokiu būdu nepertraukinėkite jo, net jeigu jis kalbės visiškas nesąmones.

Tačiau griežtai nutraukite keiksmus ir nepagarbų elgesį su savimi. Padarykite tai trumpai ir aiškiai arba pasitraukite, atsisakykite bendrauti.

2. Klausykitės jo atidžiai.

Kol jis kalba, gaudykite jo žodžius, o ne kurkite mintyse savus argumentus, kuriais jam atsikirsite. Jo žodžiai dabar – vertingiausia informacija jums.

Tai yra raktas, slaptažodis. Kai jis kalba, jis ištaria žodžius, kurie geriausiai nusako reikalo esmę jo požiūriu.

Įsidėmėkite jo pagrindinius žodžius ir pavartokite savo  atsakomoje kalboje. Ir įvyks stebuklas: jis atsivers.

Vienas iš vertingiausių moters talentų yra nerti teisingos kalbos nėrinius.

3. Kalbėkite pakankamai lėtai ir ramiai.

Jeigu esate emocionalios, tai tikriausiai barnio metu imsite berti žodžius greitakalbe, nuolat didindamos tempą ir garsą.

Ir pašnekovas jau nebegalės nei suprasti, nei suspėti paskui jūsų minčių srautą. Dėl to tik didėja nesusipratimai ir susierzinimas.

Pirmiausiai sureguliuokite savo emocinę būseną. Įsiveskite sau taisyklę kalbėtis su vyru tik tada, kai šiek tiek nurimsite. 

Nekalbėkite pykčio įkarštyje – taip jūs tik stumsite vyrą į svetimos moters švelnų glėbį.

4. Pripažinkite savo klaidas.

Vyras pastebės ir vertins jūsų sugebėjimus pripažinti savo klaidas. Nėra prasmės bet kokia kaina ginti savo tiesos, jeigu ja jau pačios abejojate.  Švelniai pripažinkite savo klaidą. Pavyzdžiui: „Aš pasielgiau nelabai išmintingai arba nelabai gražiai“.

Taip jūs  nuslopinsite įtampą ir parodysite vyrui, kad priimate save tokią, kokia esate, kad mylite ir gerbiate save net už klaidas. Ir jis supras, kad irgi gali pripažinti savo klaidas. 

Toks elgesys stiprina pasitikėjimą.

5. Nusileiskite, būkite išmintingesnės.

Kai kurios moterys yra įpratusios bet kokia kaina nugalėti ginčuose. Jeigu tai tinka jums, tai paklauskite savęs, ar norite būti teisi ar laiminga? 

Net jeigu jūs nuginčysite vyrą, jis vis tiek jausis įsižeidęs, bus pažeista jo vyriška savigarba, nes pralaimėti moteriai jam reiškia būti silpnam. Moterys laimi netikėtai pasiduodamos.

Nugalėti kito kova neįmanoma. Atsakyti agresija į agresiją – tas pats kaip pilti alyvos į ugnį. Būkite išmintingos.

6. Supraskite, priimkite ir atleiskite.

Nebūna taip, kad vienas yra 100 procentų kaltas, o kitas – 100 procentų teisus. Net jeigu jums partnerio elgesys atrodo nesuprantamas, vis tiek jis turi priežastį taip elgtis, todėl neverta kaltinti ir įsižeisti. Verčiau išsiaiškinkite.

Prisiminkite, kad iš kiekvienos situacijos turite kažko pasimokyti.

Jūsų partneris  šiuo atveju veikia kaip mokytojas. Pats gyvenimas jam skyrė tokį vaidmenį.

Pasistenkite suprasti, ko gyvenimas bando jus ir jūsų partnerį išmokyti šia situacija. Kai suprasite pamoką, konfliktas pats išsispręs. Įsižeisti yra žalinga ir beprasmiška, rašo portalas „B17“. Būkite konstruktyvios.

Nusistatykite sau pageidaujamą konflikto rezultatą ir judėkite link jo, aiškiai išsakydamos, ko jūs norite.

7. Vertinkite savo vyrą.

Sykį viena moteris kreipėsi į išminčių, skųsdamasi, kad jos šeima beirstanti, kad ji nori išsiskirti. Išminčius jai pasakė: „Išsiskirti visada suspėsi. Pirmiausia turi iškepti pyragą, tačiau visus produktus reikės pasiskolinti iš kaimynų“.

Moteris nusistebėjo, bet paklausė patarimo. Ji nuėjo pas kaimynę prašyti miltų. Toji nustebo, kad ji namuose miltų neturi. Ir moteris papasakojo savo istoriją.

Kaimynė ėmė jos klausinėti, kodėl ji pykstasi su vyru. Moteris atsakė, kad tas daug dirba, neskiria dėmesio. Kaimynė atsiduso: „Kad man toks vyras! Tavasis bent dirba!“

Moteris paėmė miltus ir eina prie kitų durų. Beldžiasi, gauna prašomą produktą, skundžiasi savo vyru, o kita kaimynė jai pavydi.

Taip jis surinko visus produktus, parėjo namo ir ėmė kepti pyragą.

Kol kepė, suprato, kad jai pasisekė su vyru ir kad ji jo paprasčiausiai nevertina. Tada ir vyras namo parėjo, kartu išgėrė arbatos, pavalgė pyrago ir susitaikė.

Branginkite savo vyrus, dažniau girkite juos, mažiau priekaištaukite ir pykite. Mylėkite juos. Meilė nugali viską. 

Archyvų nuotr.

Geri santykiai. www.needpix.com

Alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder