Anglijoje esančioje mokykloje mokiniams uždrausta kurti romantiškus santykius: esą siekiama, kad šie labiau susitelktų į mokslus
„Hylands“ mokyklos direktorės pavaduotojos Catherine McMillan tėvams išsiųstame laiške rašoma, kad mokymosi įstaiga netoleruoja jokio fizinio kontakto tarp mokyklos bendruomenės narių.
Teigiama esą dauguma tėvų ir mokinių šį romantiškų santykių draudimą palaiko, mat tokiu būdu atsiras abipusė pagarba, o ir patys mokiniai bus skatinami elgtis profesionaliai – taip, kaip ir tikėtųsi bet kuris būsimas jų darbdavys.
„Kai jūsų vaikas liečia ką nors kitą, nesvarbu, ar jis sutinka, ar ne, toks veiksmas gali priversti ką nors jaustis nepatogiai ar netgi sužaloti.
Norime, kad jūsų vaikai užmegztų tvirtą, ilgalaikę draugystę, tačiau neleidžiame užmegzti romantiškų santykių.
Žinoma, jūsų vaikas gali užmegzti tokius santykius ne mokykloje, jei gauna jūsų leidimą.
Siekiame, kad mokykloje vaikas sutelktų dėmesį į mokymąsi ir nenorime, kad jį blaškytų santykių problemos.
Asmeninio tobulėjimo pamokose mes mokomės apie pozityvius, sveikus santykius ir jūsų vaikas vis tiek gali apie tai pasikalbėti su patikimu suaugusiuoju, paprašyti patarimo ar paramos, jei reikia“,– buvo rašoma laiške.
Tačiau vienas iš mokinių tėvų tvirtino, kad iki sausio 9-ąją išsiųsto laiško tėvai netgi nebuvo informuoti apie naująją politiką ir apie pokyčius sužinojo tik iš savo vaikų.
„Negalėjau tuo patikėti. Sutinku, kad reikia kovoti su netinkamais fiziniais prisilietimais, kurie tampa smurtu ir sukelia skausmą.
Tačiau šis draudimas parodo, kad mokykloje nemokoma, kas yra sveiki santykiai“,– sakė vienas iš tėvų.
Kai kurie tėvai pasakojo, jog jų atžaloms yra įprasta sveikinantis apsikabinti, o įvedus naujas taisykles iš vaikų bus atimamas gebėjimas užjausti bendraamžius, mat draugui suklupus jam nebus galima net padėti atsikelti.
„Mokyklos atstovybė šiuo klausimu su mumis praktiškai nebendravo, mes žinojome tik tai, ką sakė vaikai.
Per pandemiją visi buvome išsiilgę kontakto su žmonėmis, o dabar mokykla nori viską grąžinti atgal. Tai neprisidės prie mokinių psichinės sveikatos gerovės“,– pastebėjo mokinių tėvai.
Rašyti komentarą