Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad primatai palieka medžius, nes beždžionės "gali išsivystyti į naują į žmones panašią rasę"

(2)

Kažkur prieš 3-4 milijonus metų tolimiausi žmonijos protėviai nustojo suptis medžiuose ir pradėjo vaikščioti žeme. Dabar tas pats procesas kartojasi, - skelbia

dailystar.co.uk.

Beždžionių ir lemūrų rūšys, kurios nesuskaičiuojamą tūkstantmetį gyveno medžiuose, reaguodamos į miškų kirtimą ir klimato kaitą vis daugiau laiko pradeda praleisti ant miško žemės.

Beždžionės "gali virsti į žmones panašia rase".

Tyrimas, paremtas daugiau nei 150 000 valandų trukusiais 47 medžiuose gyvenančių primatų rūšių, gyvenančių beveik 70 vietų Madagaskare ir Amerikoje, stebėjimais, parodė, kad buveinių kaita yra pasaulinė tendencija.

Giuseppe Donati iš Oksfordo Brukso universiteto teigia, kad medžiuose gyvenantys primatai yra priversti leistis ant žemės ieškodami pavėsio ir vandens, nes temperatūra miškuose ir toliau kyla.

Jis sakė "New Scientist": "Daugumoje atogrąžų šalių, kuriose gyvena šios rūšys, žmonės iškirto mišką.

Dėl to susidaro tarpai ir atsiveria miško paklotė. Dėl to pakyla temperatūra."

Jis pridūrė, kad miškų kirtimas "veikia kartu su klimato kaita" ir verčia gyvūnus ieškoti naujų buveinių.

Kaip vieną iš pavyzdžių jis nurodė bambukinį lemūrą iš Madagaskaro. Jie, kaip ir dauguma lemūrų rūšių, beveik visą gyvenimą gyvena medžiuose.

Tačiau jis sako, kad Madagaskaro pietuose, kur miškų danga vis labiau retėja, bambukiniai lemūrai pradėjo ganytis pievose.

Kadangi orai ir toliau šyla, gyvybė Žemėje turės arba prisitaikyti, arba išnykti

Nors nėra tiksliai žinoma, kas privertė mūsų tolimiausius protėvius palikti medžius ir pradėti klajoti po Afrikos savanas, manoma, kad gyvenamosios aplinkos pokyčius lėmė klimato kaita.

Tačiau dabartiniai pokyčiai vyksta daug greičiau nei natūralūs Žemės klimato svyravimai praeityje, todėl mūsų beždžionių pusbroliams ir pusseserėms bus sunku prisitaikyti taip, kaip mums.

San Diego zoologijos sodo laukinės gamtos aljanso atstovas Timotis Epplėjus (Timothy Eppley) sako: "Tikėtina, kad nė viena iš mūsų tirtų rūšių visiškai nepereis prie sausumos gyvenimo būdo.

Tai paprasčiausiai nėra perspektyvus ilgalaikis rezultatas, kad tai įvyktų per tokį trumpą laiką".

Jis sako, kad jei norime išgelbėti medžiuose gyvenančias beždžiones, tokias kaip lemūrai, nuo naujo masinio išnykimo, kuris šiuo metu naikina planetos biologinę įvairovę, "turime aktyviai saugoti šiuo metu turimas miško buveines".

Organizatorių nuotr.

Besikeičiantis klimatas privertė daugelį primatų rūšių keisti savo buveines

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder