Coca cola

Atskleistas neįprastas 1920-ųjų "Coca-Cola" gėrimo būdas

Amerikiečių žurnalistė Megan Scott papasakojo apie neįprastą pietietišką būdą gerti "Coca-Colą", kad ji nebūtų tokia įkyriai saldi, rašo simplyrecipes.com.

"Niekada nebuvau didelė "Coca-Cola" gerbėja. Mano skonio receptoriams ji tiesiog per saldi. Išskyrus tada, kai geriu ją taip, kaip mane išmokė mama", - prisipažino autorė.

- Mano mamos mėgstamiausias ir ne toks saldus "Coca-Cola" gėrimo būdas yra perimtas iš jos 1970-ųjų vaikystės.

Tačiau manoma, kad šis būdas buvo išrastas dar 1920-aisiais.

Pasak Megan, po karštos darbo dienos sode ar lauke jos mama mieliau užkandžiaudavo sūdytų žemės riešutų pakeliu su šalta kola.

"Visa tai man skambėjo gana standartiškai, kol mama nepaaiškino savo šio derinio vartojimo būdo: ji išgerdavo porą gurkšnių kolos, kad butelyje atsirastų vietos, į ją įberdavo maišelį žemės riešutų, išgerdavo kolos ir tada suvalgydavo koloje mirkytus žemės riešutus", - pasakojo autorė.

Pažymima, kad šio užkandžio genialumas slypi jo saldžiame ir sūriame skonyje:

"Žemės riešutų druska prisotina limonadą, sušvelnina jos saldumą ir paryškina kitus skonius.

Iš tikrųjų "Coca-Cola" yra gana sudėtingo skonio gėrimas su šiltų prieskonių, vanilės ir citrusinių vaisių žievelės natomis.

Kaip druska suteikia skonį viskam, pradedant agurkais ir baigiant kepsniais, taip ir į kolą dedama druska paryškina šiuos skonius, todėl gėrimas tampa kur kas labiau subalansuotas."

Tačiau žemės riešutai sugeria tik šiek tiek "Coca-Cola" skonio, tačiau išsaugo didžiąją dalį savo traškumo.

Jie suteikia malonų traškesį geriant kolą ir malonią užkandžio pabaigą, kai butelį apverčiate, norėdami išgerti paskutinį jo gabalėlį, pridūrė autorius.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder