Billas Gatesas pastatys pirmąjį pasaulyje natrio branduolinį reaktorių

(3)

Billo Gateso įkurta bendrovė "TerraPower" pradėjo rengtis statyti pirmąjį pasaulyje natrio branduolinį reaktorių.

Pradėjus veikti, "Natrium" pavadintas įrenginys bus visiškai veikianti komercinė elektrinė.

Gateso teigimu, "Natrium" bus "pažangiausia ir saugiausia branduolinė jėgainė pasaulyje.

Joje susidarys kur kas mažiau atliekų nei įprastuose reaktoriuose", - praneša "TerraPower".

Jėgainė bus pastatyta netoli uždarytos Naughtono anglimi kūrenamos elektrinės ir yra vienintelis pasaulyje projektas, skirtas anglims paversti branduoline energija.

"TerraPower" atominė elektrinė pradės veikti iki 2030 m.

Kol JAV Branduolinio reguliavimo komisija peržiūrės bendrovės paraišką dėl statybos leidimo, pirmiausia bus statomos nebranduolinės elektrinės dalys.

Kitais metais bus pradėta statyti "energijos sala", kurioje bus sumontuotos garo turbinos ir kiti elektros energiją gaminantys įrenginiai.

Projektą sudaro 345 MW galios natriu aušinamas greitasis reaktorius su išlydytos druskos pagrindu veikiančia energijos kaupimo sistema.

Prireikus kaupimo technologija gali padidinti sistemos galią iki 500 MW, o tai atitinka energiją, kurios reikia maždaug 400 000 namų.

Energijos kaupimo galimybė leidžia elektrinę integruoti su atsinaujinančiaisiais ištekliais ir yra vienintelė pažangi reaktoriaus konstrukcija su šia funkcija.

R. Gatesas paaiškino, kodėl "Natrium" elektrinė yra saugesnė už bet kurią esamą atominę elektrinę.

"Natrium" jėgainėje naudojamas skystas natris, kurio virimo temperatūra 8 kartus aukštesnė nei vandens, todėl jis gali sugerti visą papildomą branduolinėje šerdyje susidarančią šilumą. Skirtingai nei vandens, natrio nereikia pumpuoti, nes įkaitęs jis pakyla, o pakilęs atvėsta.

Net jei elektrinė prarastų energiją, natris paprasčiausiai toliau sugeria šilumą, nepasiekdamas pavojingos temperatūros, galinčios sukelti avariją. Natrium taip pat yra energijos kaupimo sistema, kuri leis kontroliuoti gaminamos elektros energijos kiekį, o tai yra unikalus dalykas tarp branduolinių reaktorių."

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder