Bulvaras: Ežiukas rūke matuojamas milimetrais

Klaipėda - ne Londonas, bet rūkai joje įstabūs. Ypač uosto akvatorijoje, kai nuo žmonių akių paslepiami visi laivai. Tada tikras klaipėdietis pasijunta nejaukiai. Šie, po kurio laiko netikėtai išnirę prieš nosį, gali net išgąsdinti.

Būna, persikėlus į Smiltynę visai nematai Klaipėdos, toks jausmas kad jos niekada nebuvo. O kažką esant kitame krante išduoda tik koks nors iš rūko išlindęs krano galiukas. Taigi rūkas kartais žmonėms susuka galvas. Kaip ežiukai rūke jaučiasi ne tik žmonės, patekę į rūką tiesiogine šio žodžio prasme, bet ir labai dėl ko nors sutrikę.

Rūke matomumas būna mažesnis nei 1 000 metrų. Jei jis kinta nuo 1 iki 10 kilometrų, šis reiškinys vadinamas rūkana. Taigi Klaipėda iš Smiltynės pusės neretai būna ne ežiukas rūke, o uostas rūkanoje.

Beje, rūkas fizine prasme nėra garai, panašūs į tuos, kurie kyla iš ant viryklės verdančių puodų, o vandens lašeliai. Įsivaizduojate, yra žmonių, nepatingėjusių išmatuoti net rūko lašelius. Pasirodo, rūko lašelių skersmuo yra 1/300-1/150 milimetro; smulkaus dulkstančio lietaus lašų skersmuo - nuo 1/10 ligi 2/5 milimetro, o paprasto lietaus - nuo 1/2 ligi 7 milimetrų.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder