Bulvaras: ko bijo valdžia?

(2)

Beveik prieš du dešimtmečius, 2005 metais, Estijos piliečiai pirmieji pasaulyje rinkimuose jau galėjo balsuoti internetu. Nuo tada prieš kiekvienus rinkimus ir Lietuvoje kyla diskusijos dėl internetinio balsavimo.

Ypač patogu balsuoti internetu būtų gyvenantiems užsienyje, taip pat būtų išgelbėta daugybė medžių, nes reikėtų mažiau popierinių balsavimo biuletenių - žalioji ekonomika.

„Bulvaras“ įsitikinęs, kad elektroninis balsavimas atpigintų ir pačius rinkimus. Todėl dalį iš tų 65 milijonų eurų, kurie šiemet skirti trejiems rinkimams organizuoti, būtų galima išleisti prasmingiau.

Tačiau visus du dešimtmečius šalies valdžia randa priežasčių, dėl ko internetinio balsavimo nereikia įvesti. Paskutinė rimčiausia priežastis - karas Ukrainoje ir Rusijos grėsmė.

Tačiau „Bulvaras“ mano, kad tai tik užsklanda ir ne kibernetinis saugumas yra kaltas, kad greitąjį kreditą internetu galima pasiimti, o balsuoti - ne. Iš tikro sėdintieji Seime bijo, kad dalis rinkėjų balsuodami internetu susigundys balsą tiesiog parduoti.

Tačiau ko verta tokia valdžia, kuri bijo savo rinkėjų? Nejaugi sėdintieji parlamente tikrai galvoja, kad Lietuvos pilietis gyvena taip blogai, kad už skatiką parduos savo garbę?

O gal politikai patys abejoja savimi ir, atsiradus galimybei papirkti rinkėją, negalės tam atsispirti? Pasidžiaukime už estus, kurie šias dilemas jau seniai išsprendė. O Lietuvoje ir toliau nėra aišku, ar valdžia labiau bijo savo piliečių, ar pati savęs.

Humoristinio žanro rubrikos „Bulvaras“ neturintiems fantazijos ir humoro jausmo skaityti nerekomenduojama.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder