Bulvaras: Malkų įlankoje bus kaip prie Singapūro?

Lietuvos kapitonai pasakoja, kad plaukiant į Singapūrą juos gąsdina ten esanti laivų knibždėlynė: vienas prie kito, kaip silkės statinėje. Pažiūrėjus į radarą (žr. nuotr.) šiurpas nukrečia - kaip reikia pralįsti tarp jų.

Panašu, kad kažkas panašaus gali nutikti ir garsiojoje Malkų įlankoje Klaipėdoje. Tik joje alkūnėmis stumdysis plaukiojantieji dokai - net penki, o gal ir šeši, jeigu skaičiuosime ir laivų statytojų doką. Tokiai mažutei įlankėlei tai jau tikrai ne į sveikatą.

Jau pasigirdo kalbos, kad priešais Vakarų laivų gamyklos didžiuosius dokus prie 144A krantinės žadama atplukdyti mažulius bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ dokiukus. Pradėjus remontuoti didesnius „Panamax“ tipo laivus jau ir dabar įlankoje ankšta.

Kai reikia tiems banginiams išplaukti iš kurio nors iš trijų dokų, remontininkai turi kitų rinkos dalyvių prašyti patraukti kraunamus laivus. Vienas toks patraukimas jau kainavo jiems apie 20 tūkst. eurų. Tai kas bus, kai pradės šmirinėti ir mažulių dokų laivukai? Jų kapitonai šiurpinsis kaip prie Singapūro?

 

 

Sidebar placeholder