Bulvaras; nesilyginkime, ir viskas bus gerai

Gyvename visagalio interneto laikais. Akys raibsta nuo skelbiamų įvairiausių architektūrinių įdomybių pasaulyje. Įsprausti Klaipėdą tarp tų grožybių su prekybos centrų dėžutėmis būtų sunku, nebent kaip kokią nors kubizmo atmainą. Kas iš to, kad galime pasiteisinti, jog neturime pinigų, vis tiek atrodome gana skurdžiai.

Kita vertus, Klaipėda nėra vargšė, turi ir miesto vyriausiąjį architektą, ir miesto dailininką, ir šiaip mene nusimanančių žmonių, ir visas gyvenimo sritis perpratusių politikų, bet iš dėžučių ir trinkelių stiliuko išsiveržti jai nepavyksta.

Gal ir nuodėmė norėti gyventi Lietuvoje prie jūros taip, kaip kokioje Italijoje. Tos šalies gyventojų krauju teka architektūriniai netikėtumai taip, kaip kiekvieno lietuvio krauju - šaltibarščiai.

Bet dar tikrai ne viskas prarasta. Uostamiesčio žmonės gana ambicingi, žada atsistatyti pilies bokštą, Uosto direkcija labai rimtai nusiteikusi savo administracinį pastatą pastatyti įdomų, kad reprezentuotų visą mietą. Tik reikia kantrybės, ir pro trinkeles Klaipėdoje pradės dygti antidėžutiniai daigai.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder