Bulvaras: Remigijaus Žemaitaičio idėja: kas gydo karves, tegul gydo ir žmones

„Seimūnui Remigijui Žemaitaičiui kilo išganinga mintis, kaip medicinos paslaugas padaryti lengviau pasiekiamomis provincijos žmonėms. Reikia, kad dalį gydytojų funkcijų perimtų veterinarai. Juk žmogus, galintis išgydyti ir karvę, ir kiaulę, ir šuniuką, lengvai susitvarkys su dar viena rūšimi - homo sapiens." , - ironizuoja dienraštis „Vakaro žinios" „Elito naujienose".

Žemaitaičio pasiūlymas gali pasirodyti ekstremalus, tačiau jis atsirado reaguojant į ekstremalų konservatorių norą sumažinti pirminių sveikatos priežiūros centrų skaičių.

Tai vadinama sveikatos apsaugos reforma.

Anot Žemaitaičio, jei provincijoje neliks medikų, kurių specializacija - žmonės, tegul dalį funkcijų perima medikai, kurių specializacija - gyvūnai. Veterinarai esą galėtų atlikti paprastas operacijas, išrašyti receptus, parduoti vaistus.

„Jūs čia nesijuokit - juk veterinaras yra net geriau už žmonių gydytoją.

Pastarasis mokėsi gydyti tik vienos rūšies atstovą, o veterinaras - visas likusias", - pastebėjo Žemaitaitis. Vienas komentatorius feisbuke pridūrė,

kad tokiu atveju kalviai galėtų taisyti dantis. Mes galime pridurti, kad kadaise barzdaskučiai atlikdavo paprastas operacijas, tai nereikia ir jų užmiršti.

Ko tik nesugalvosi, kai reikia gintis nuo konservatorių reformų.

Archyvų nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder