Būsto atnaujinimas pagal kinų išmintį: sutaupyti padėsiančios taisyklės

Tyrimai rodo, kad atnaujinti būstą nusprendę europiečiai, didžiausią dėmesį skiria vonios kambario bei virtuvės pagerinimui, naujų interjero detalių įsigijimui bei įvairių susidėvėjusių baldų pakeitimui.

Visgi, net ir minimalūs pokyčiai būste gali pareikalauti gana didelių išlaidų. Norint džiaugtis jaukesniais namais ir siekiant atseikėti mažiau santaupų, rekomenduojama pasidomėti Rytų išmintimi. Fengšuifilosofija pagrįsti būsto pokyčiai ne tik padės atsinaujinti, bet ir sutaupyti.

Pirmaisiais naujųjų metų mėnesiais daugybė žmonių ryžtasi pokyčiams – vieni nusprendžia laikytissveikatingumo principų, kiti nori įgyvendinti išvaizdos pokyčius, treti – investuoti į jaukesnio būsto kūrimą.

Pastarasis variantas, jei atliekamas neapgalvotai, gali nemenkai ištuštinti kišenes. Vien poros virtuvės ar vonios elementų pakeitimas į modernesnius gali atsieiti kelis šimtus eurų, o jei keičiami ir baldai, suma gali siekti tūkstantį eurų ar daugiau.

„Per pastaruosius keletą metų gerokai ūgtelėjo statybinių medžiagų kainos, taip pat pabrango ir darbų įkainiai. Natūralu, kad būsto atnaujinimas kai kuriems žmonėms gali asocijuotis nebe su įprasta praktika, o su prabanga.

Todėl, siekiant įgyvendinti pokyčius namuose, visų pirma reikėtų pasverti, ką būtina atnaujinti ar suremontuoti, nusimatant reikiamą biudžetą, o ko galbūt protinga atsisakyti“, – sako finansų valdymo ir skolinimo platformos „Creditea“ klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė.

Anot jos, būsto atnaujinimas yra būtinas įvykus nenumatytiems atvejams, pavyzdžiui, kai sienoms ar baldams padaryta žala, sugenda buitiniai prietaisai ar įsiveisia pelėsis. Jei poreikis pokyčiams yra priklausomas nuo emocijų, jaukesnės aplinkos kūrimo ar kitų jausminių aspektų, finansų valdymo ekspertė pataria pasvarstyti, kaip galima pakeisti būsto erdves neskiriant didesnių išlaidų. O santaupas atsidėti nenumatytiems atvejams ar „juodai dienai“.

Vienas iš paprasčiausių būdų atnaujinti būstą – fengšui filosofijos pritaikymas. Remiantis senovės Kinijos praktika, visa tai padeda harmonizuoti žmogaus energiją su jį supančia aplinka, šiuo atveju – namais.

Tam tikru kampu pasukti baldai, daiktų pertekliaus atsisakymas, ramybę spinduliuojančios spalvos, augalai bei natūralios medžiagos padės pagyvinti namų interjerą ir be jokio remonto atnaujinti bendrą vaizdą.

Penkių elementų harmonija 

Remiantis fengšui, kiekviename būste turėtų atsirasti penki gamtos elementai: vanduo, metalas, ugnis, medis ir žemė. Nors gali pasirodyti, kad tai padaryti yra sudėtinga, į šią taisyklę reikėtų žvelgti kūrybiškai.

Medį puikiai atstos medinis stalas, kėdės ar pintas krepšys, kambarinės gėlės bei žalia spalva; vandenį – akvariumas, melsvos spalvos elementai, skaidraus stiklo vazos, švelnios medžiagos.

Ugnį simbolizuoja ne tik židinys ar žvakės – galima pasitelkti raudonos, geltonos ar oranžinės spalvos dekoracijas, indą, pilną apelsinų ar paprikų. Žemės elementas namuose gali būti sukuriamas naudojant vazonines gėles, rudus, smėlinius ar juodus atspalvius, o metalą atspindės šios medžiagos ar blizgūs veidrodiniai paviršiai.

Visus penkis elementus atspindinčius baldus ar dekoro detales patariama namuose harmonizuoti, tai reiškia – turėti jų po panašų kiekį, arba derinti prie būsto gyventojų savybių.

Pavyzdžiui, jei žmonėms stinga drąsos ar motyvacijos – namuose turėtų atsirasti daugiau ugnies elementą atspindinčių detalių, o jeigu namuose vyrauja daugiau konfliktų, nesutarimų – atvirkščiai.

Vadovaujanti baldų pozicija

Anot fengšui filosofijos, miegamajame neturėtų būti sporto įrangos, muzikos instrumentų, drabužių lyginimo, garinimo technikos, siurblių ar šluotų, mat jis skirtas tik miegui ir romantikai. Miegamasis neturėtų būti perkrautas kitų asmenų istorijomis bei „akies“ simbolika – kuo mažiau skulptūrų, žmonių, kurie negyvena būste, nuotraukų.

Svetainėje baldai turėtų būti orientuoti į duris ir atremti nugara į sieną, o ne pastatyti viduryje kambario. Kiekvienas į svetainę įeinantis žmogus turėtų būti aiškiai matomas ir „sutinkamas“ ten jau esančių asmenų.

Kambariuose rekomenduojama turėti kuo mažiau nereikalingų daiktų, statulėlių, nenaudojamos technikos, rūbų ar batų.

Tačiau ši taisyklė labiausiai skirta virtuvei – remiantis fengšui, iš šios erdvės reikėtų pašalinti nenaudojamus įrankius, užsilikusį maistą, ant palangės, spintelių ar stalviršių padėtus retai naudojamus rakandus. Juos geriau patalpinti į stalčius arba paprasčiausiai išmesti.

Vonioje ant sienos, nukreiptos į miegamąjį, rekomenduojama pakabinti veidrodį, o patį kambarį papildytiminkštais, švelnių spalvų rankšluosčiais, kilimėliais, žvakėmis.

Ramybės oazė

Visose namų erdvėse patariama sukurti taką energijai. Jei tiksliau, baldai namuose turėtų būti išdėstyti taip, kad žmonės galėtų laisvai judėti. Pavyzdžiui, sofa ar fotelis neužkirstų kelio į duris. Iš praėjimų taip pat rekomenduojama pašalinti pufus, vazonines gėles.

Svarbu ir tai, kad namuose nebūtų papildomo triukšmo: girgždančių durų ar spintelių, garsiai rakinamų spynų – viską patariama sutepti ar sutaisyti, kad neatsirastų šaižaus garso.

Augalai gyvenamajame būste taip pat sukuria jaukią atmosferą – pagal fengšui, jų galima turėti tiek, kiek norisi, tačiau geriau vengti spygliuotų, smailialapių augalų. Žinoma, apsupus namus žalia spalva, būtina ją išsaugoti ir neleisti augalams nuvysti ar nudžiūti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder