Buvęs emigrantas Paulius svaiginančią finansininko karjerą Londone iškeitė į bitininkystę Lietuvoje

Miesto bitininkystės ambasadoriumi vadinamo Pauliaus Chockevičiaus paklausyti turėtų keiksnojantys gyvenimą Lietuvoje ir svajojantys apie gyvenimą užsienyje, pavyzdžiui, Londone.

Trylika metų Anglijoje gyvenęs, finansininku sėkmingai dirbęs lietuvis prieš penkerius metus susikrovė lagaminus ir kurti gyvenimo nuo nulio grįžo į Lietuvą. Šiandien Paulius populiarina miesto bitininkystės judėjimą, moko prižiūrėti bites, ir sako, kad bites mieste auginti gali beveik kiekvienas.

„Žmonės, kurie galvoja, kad bitininkystei reikia žemės plotų, sodų, ar didelių laukų, klysta. Dabar bites laikyti gali kone kiekvienas miestietis. Tam pakanka balkono, terasos ar namo stogo.

Turime nuostabius, žalius miestus, kuriuose daug medžių ir žydinčių augalų“, – jau šį pirmadienio vakarą LNK laidoje „Nuo... Iki...“ žiniomis dalinsis 30-metis bitininkas Paulius Chockevičius.

Filmavimo grupę vyras pasitiks pačiame miesto centre ir pažadės, kad pakilę ant 15-os aukštų pastato stogo galėsime pasigrožėti ne tik nuostabia miesto panorama.

Pamatysime tai, ko daugelis kasdien šalia vaikščiojančių žeme nė neįsivaizduoja. Nuo terasos atsiveria ne tik miesto vaizdas, netrukus nosį maloniai ima kutenti vaško kvapas, o įsiklausius girdimas ir tylus trijų bičių šeimų dūzgimas.

Bitės ant pastatų stogų Lietuvos miestuose gal ir skamba neįtikėtinai, bet, pasak Pauliaus, Europos didžiuosiuose miestuose tai jau tapo įprasta.

Paulius parodo, kad geriau įsižiūrėjus spalvingus avilius galima pamatyti ne tik ant čia pat esančio Seimo, tačiau ir ant kitapus upės esančio verslo pastato stogų.

Pasaulio mokslininkai vis dažniau cituoja garsią Alberto Einšteino prognozę, kad, jei pasaulyje išnyktų bitės, žmonija išgyventų tik ketverius metus.

Visame pasaulyje bičių sparčiai mažėja, o kokios to priežastys, vis dar spėliojama. Pasak Pauliaus, kalbos, esą mieste auginamų bičių medus užterštas, yra mitas.

Tai paneigia ir bitininko atlikti medaus, surinkto iš miesto centre auginamų bičių, tyrimai. Pasirodo, toks medus neretai net sveikesnis nei bičių, sunešančių jį iš toli nuo miesto, nes ūkininkai dirbamuose laukuose dažnai naudoja cheminius preparatus, saugančius augalus nuo ligų ir kenkėjų.

Gyvenimo būdo laida „Nuo... Iki...“ – jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., tik per LNK.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder