D. Bosas dukra M. Randers su mylimuoju keliavo po Meksiką: „Su tėčiu turėjau pereiti karo lauką“ (1)

Verslininkės Dainos Bosas (51 m.) dukra studentė ir nuomonės formuotoja Maria Randers (21 m.) su mylimuoju futbolininku Benu Šatkumi (20 m.) pabėgo į romantišką kelionę po Meksiką, rašoma „Lietuvos ryto“ žurnale „Stilius“.

Operos pirštinėmis paprastai vadinamas virš alkūnių besitęsiantis aprangos akcentas pradėtas nešioti prieš kelis šimtus metų. Ilgos pirštinės didžiulio populiarumo sulaukė dar XIX amžiuje.

Tiesa, tuomet operos pirštinės buvo nešiojamos kur kas mažesnio, negu reikia, dydžio – storesnės ir tvirtesnės rankos buvo siejamos su darbininkų klase, o plonos ir grakščios – atvirkščiai – su aukštuomene.

Kiek vėliau operos pirštinaitėmis ėmė dabintis ir Holivudo garsenybės. Šeštajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje filme „Džentelmenai renkasi blondines“ ilgos pirštinės puošė madas diktavusios aktorės Marilyn Monroe (1926–1962), o kiek vėliau, kino juostoje „Pusryčiai pas Tifanį“, – ir kitos stiliaus dievaitės Audrey Hepburn (1929–1993) rankas.

Prieš kelis dešimtmečius operos pirštinės buvo dažnai pastebimos aukštosios mados kolekcijose, o šiandien jomis dabinasi ir drąsūs gatvės stileivos bei instagramo žvaigždės.

Tie, kuriems artimas klasikos dvelksmas, žino, kad itin elegantiškos, oficialiame renginyje mūvimos ilgos pirštinės reikalauja rafinuotumo.

Anot aprangos etiketo ekspertų, pobūvyje ilgas pirštines dėvintis asmuo su jomis gali šokti, gerti gėrimus, tačiau prieš valgydamas privalo nusimauti.

Pasipuošus tokiomis pirštinėmis galima ištiesti ranką džentelmeno bučiniui, taip pat leistina sveikintis su kitais, išskyrus prezidentą, pirmąją šalies ponią, aukšto rango bažnyčios ar vyriausybės pareigūną.

Etiketo specialistai pabrėžia, kad ant ilgų pirštinių gali būti dėvimos apyrankės, tačiau žiedų reikėtų atsisakyti.

Operos pirštinės šiuolaikiniame kontekste gali būti siejamos ne tik su puošnumu bei klasika, bet ir turėti visiškai priešingą reikšmę – parodyti, kad bet kokios socialinės normos jau išnyko ir atėjo metas iš širdies pasilinksminti.

Štai užsienio nuomonės formuotojų pamėgtas prekės ženklas „Cult Gaia“ pirkėjams siūlo plunksnomis dabintas operos pirštines derinti su mažomis juodomis suknelėmis, o „Kai Collective“ – tiesiog su maudymosi kostiumėliais.

Turbūt šiais laikais nieko nestebina ir tai, kad ilgomis pirštinėmis vis dažniau pasipuošia ir vyrai.

Pavyzdžiui, tokį iš latekso pagamintą aprangos akcentą dar praėjusių metų lapkritį vykusiuose MTV Europos muzikos apdovanojimuose pasirinko dabartiniu italų sekso simboliu laikomas grupės „Måneskin“ vokalistas Damiano Davidas (22 m.).

Sidebar placeholder