Dėl karo į Lietuvą atvykusi ukrainiečių šeima: „Manome, kad už tai atsakinga visa rusų tauta“

Lietuvoje jau ne pirmą mėnesį pas savo giminaičius besiglaudžianti ukrainiečių šeima teigia, kad čia jaučiasi tarsi namuose.

Nors dar iki šiol adaptuojasi ir susipažįsta su nauja vieta, džiaugiasi, kad lietuviai juos priima svetingai ir labai padeda. „Draugus pažinsi nelaimėje.

O lietuviai pasirodė esą daugiau nei draugai – jie tiek daug ir taip nuoširdžiai mums padeda, kad liksime jiems dėkingi amžinai. Ukrainoje mūsų namai yra už 15 minučių kelio automobiliu nuo Kijevo.

O visai netoli mūsų, už maždaug 500 metrų, yra karinis dalinys. Pirmąją karo dieną jis buvo apšaudytas. Ketvirtą valandą ryto mūsų namus sudrebino raketa.

Tokie smūgiai buvo keturi. Buvo baisu. Iki tol mes gyvenome puikiai, dirbant ar vystant bet kokią veiklą galėjome laisvai reikšti savo nuomonę“, – šį ketvirtadienio vakarą 2TV laidoje „Monikos užkulisiai“ pasakojo Ana Klimenko.

Ana pasakoja, kad, prasidėjus košmarui, kuris tęsiasi iki šiol, galvoje sukosi ne viena mintis. Pasak jos, sunkiausia buvo priimti sprendimą, nuo kurio priklausė ne tik dukros Katerinos, bet ir jos bei vyro Georgij gyvybės.

„Keliais žodžiais nupasakoti savo jausmų tiesiog neįmanoma. Baimė, nuostaba, mintys apie dukrą, nes labiausiai išgyvenome dėl jos. Tą akimirką tarsi sustojo suktis pasaulis.

Žinoma, nesitikėjome, kad tai įvyks, o juolab, kad tai įvyks šiandien. Iš tikrųjų net nenorėjome patikėti, kad karas prasidėjo, nes turime daug artimųjų ne tik Ukrainoje, bet ir pačioje Rusijoje. Buvo sunku patikėti, kad tai vyksta“, – su jauduliu akyse pasakojo Ana.

Šeima įsitikinusi, kad nors šį karą pradėjo Rusijos valdžia, už tai, kas vyksta dabar, yra atsakinga visa rusų tauta. „Manome, kad už tai atsakinga visa rusų tauta.

Žinoma, kad be vadovo nurodymų visi šitie žvėriški išpuoliai, kurie vyksta Ukrainoje, nevyksta. Bet juk visi kariai, jie turi tėvus, kurie juos augino, auklėjo.

Visas pasaulis mato, kaip Rusijoje kariuomenę garbina už jų žiaurumus. Ir nematome, kad patys rusai civiliai priešintųsi šiam karui. O Ukrainoje priešinasi visi, kaip tik įmanoma.

Visi laukia, kada Putinas savo soste numirs, bet niekas nieko nedaro. Rusijos valdžioje yra tokie siaubingi žmonės, kurių neįmanoma sustabdyti“, – kalbėjo A. Klimenko.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder