Deppo ir Heard santykiuose buvo užfiksuota nemažai seksualinio smurto atvejų

Kai pamačiau pirmąjį naujienų straipsnį apie Johnny Deppo kaltinimus smurtu, greitai ir sąmoningai jį prabėgau pro šalį. Nurimau ir bandžiau atitraukti dėmesį socialiniais tinklais.

 

Amber Heard nužudymas

 

10-13 minučių

 

Tai buvo 2016 m. gegužę, ir net būdama feministe, nenorėjau susitaikyti su tuo, kad aktorius, kurį mylėjau didžiąją savo gyvenimo dalį, gali būti pajėgus padaryti tokį dalyką. Dabar žinau, kad tai yra mąstymo procesas, vadinamas "kognityviniu disonansu" - kai faktas taip prieštarauja jūsų žinomai tikrovei, kad jūsų smegenys jį ignoruoja arba neigia, kad išvengtų jo sukeliamo psichinio diskomforto.

Lygiai po savaitės pamačiau dar vieną straipsnį, šį kartą iš "Entertainment Tonight".

Jame buvo pateiktos ekrano kopijos, kuriose Depo asmeninis asistentas Stivenas Deutersas (Stephen Deuters) atsiprašė Amber už jos įžeidinėjimą.

"Kai jam pasakiau, kad jis tave spardė, jis verkė. Tai buvo bjauru, ir jis tai žino." Toliau Heard mini kitus smurtinius incidentus, kurių visų neginčijo Deppo padėjėjas.

Stepheno Deppo tekstai Amber Heard 2014 m.

Kai tai perskaičiau, manyje spragtelėjo jungiklis. Iškart pamačiau, kad tai buvo įtėvis, bandantis sutaikyti smurtautoją su jo auka. Rašytinis prievartos įvykio įrodymas, tai, ką pasisekė turėti tik nedaugeliui nukentėjusiųjų. Mano galvoje susiformavo nauja tikrovė: Johnny Deppas yra smurtautojas.

Archyvų nuotr.

Kai pora pasiekė susitarimą dėl skyrybų, jie išleido bendrą pareiškimą, kuriame sutarė: "Nė viena iš šalių nepateikė melagingų kaltinimų siekdama finansinės naudos."

Man palengvėjo pamačius, kad Deppas pripažino, jog Amber kaltinimai nebuvo melagingi, ir pamaniau, kad tuo viskas ir baigsis.

Mano siaubui ir netikėjimui, netrukus "Twitter" tinkle ėmė plisti naujas hashtag'as - #JohnnyDeppisInnocent (kuris vėliau tapo liūdnai pagarsėjusiu #JusticeForJohnnyDepp).

Taip pirmą kartą susidūriau su prievartos apologetais, kurie pastaruosius kelerius metus dominavo socialinėje žiniasklaidoje, užgriuvusiais visus, išdrįsusius suabejoti J. Deppo nekaltumu. Nežinojau, kad tai buvo tik pradžia.

Amber Heard niekada neteigė esanti tobula auka. Ji niekada nesakė, kad nesipriešino ir nemušė Johnny - tiesą sakant, 2016 m. duodama parodymus ji prisipažino, kad būtent taip ir darė.

Kai gyveni prievartos situacijoje, tavo smegenys nuolat veikia panikos režimu. Jūs tampate labiausiai toksiška savo paties versija. Kaip į kampą įvarytas gyvūnas darote viską, ko reikia, kad išgyventumėte.

Buvo užfiksuota, kaip Amber sako Džoniui: "Prašau, meldžiu, kad liautumeisi. Jaučiuosi taip, tarsi mane beveik kasdien ištiktų širdies priepuolis. Tu mane žudai."

"Jei būtumėte dusinamas, bandytumėte ar nebandytumėte gelbėti savo gyvybę visais įmanomais būdais? Paklauskite savęs, ar skatintumėte savo dukras ar seseris nebandyti išsaugoti gyvybės, kai kas nors vėl jas puola." 

- Amber Heard, 2021 m.

Tačiau 2018 m. pabaigoje Deppo advokatas Adamas Waldmanas, garsėjantis įtartinais ryšiais su Rusijos oligarchais ir dezinformacijos kampanijomis, įskaitant 2016 m. rinkimus, išplatino pareiškimą, kuriame teigė, kad Johnny Deppas buvo smurto šeimoje auka: Deppas dėl šmeižikiškų teiginių turėjo paduoti į teismą ir Heard, ir "The Sun" atitinkamai JAV ir Jungtinėje Karalystėje.

O 2020 m. sausį Waldman strategiškai nutekino redaguotą, iš konteksto ištrauktą garso įrašą. Amber žodžiai buvo neteisingai cituojami ir interpretuojami kaip jos pasišaipymas iš Johnny, kad jis yra smurto auka, nors teisingoje stenogramoje ir visame įraše girdėti, kaip ji verkia telefonu, sako Depui, kad galvojo, jog jis ją nužudys, ir paneigia Deppo pasiteisinimą dėl jo smurto - esą tai buvo "sąžininga kova", todėl jis irgi buvo auka.

Waldman buvo pašalinta iš JAV šmeižto bylos dėl įrodymų nutekinimo, tačiau žala buvo padaryta.

Deppo gerbėjai, vyrų teisių aktyvistai ir net kai kurios suklaidintos feministės dėl šio įrašo ėmė siautėti.

Johnny Deppas tapo smurto aukų vyrų ir smurtautojų moterų plakatu. Suklastotos stenogramos ir redaguoti garso įrašai paplito socialiniame tinkle "Twitter", o Heard tapo visuomenės priešu Nr. 1. Internetas jai nebebuvo saugus.

Archyvų nuotr.

Nesvarbu, kad Deppo žinutės aktoriui Paului Bettany įrodė, jog jis jau turėjo seksualiai žiaurių žudymo fantazijų apie Heard - nuskandinti ją, sudeginti gyvą ir išprievartauti jos sudegusį lavoną.

Nesvarbu, kad vaizdo įraše užfiksuota, kaip Deppas šaukia, daužo stiklus, spardo duris ir daužo spintas, o tai yra pakankamai agresyvūs dalykai, kad kitose JAV valstijose būtų galima apkaltinti smurtu šeimoje.

Nesvarbu, kad Amber medicininiuose dokumentuose pažymėti jos sužalojimai ir užfiksuoti išpuoliai. Nesvarbu, kad Heard jau turėjo mėlynių nuotraukas su patvirtintais metaduomenimis - bet, žinoma, tada pasakojimas pasikeitė nuo "Photoshop" iki specialiųjų efektų makiažo.

Dabar Amber buvo smurtautoja, o Johnny - jos auka.

Ir tada įvyko JK teismo procesas. Nepaisant gausybės skandalingų antraščių ir hashtagų, kuriais siekta pažeminti Amber, teismo procese, kuris dėl griežtų Jungtinės Karalystės šmeižto įstatymų turėjo būti lengva Deppo pergalė, jis buvo pripažintas žmonos smurtautoju - Aukščiausiasis Teisingumo Teismas įrodė dvylika atskirų kaltinimų smurtu.

Daugelis buvo sutrikę, nes dauguma pranešimų buvo skirti Heard trūkumams, o socialinėje žiniasklaidoje dominavo Deppo šalininkai.

Archyvų nuotr.

Tada prasidėjo pasiteisinimai: Amber miegojo su teisėju. Amber buvo susijusi su teisėju. Amber papirko teisėją. Teisėjas ja patikėjo tik todėl, kad ji yra moteris (juokinga visiems, kas bent kiek supranta, kaip teisinė sistema elgiasi su nukentėjusiomis moterimis).

Nepaisant to, kad dabar Amber buvo teismo įrodyta auka, ji ir toliau buvo persekiojama, šį kartą didesniu mastu ir turėdama daugiau amunicijos, kuria galėjo ją pulti.

Šmeižto kampanija suintensyvėjo.

Peticija dėl Heard pašalinimo iš filmo "Akvamenas 2" sulaukė šimtų tūkstančių parašų, nors buvo nustatyta, kad daugelis šių parašų yra botų veikla. Amber buvo visais įmanomais būdais šmeižiama, viešai žeminama, kaip ir planavo Deppas.

Daugiausia dėmesio tviterio žinutėse buvo skiriama išmatoms, paliktoms poros lovoje, dėl kurių buvo kaltinama Amber, nors Deppas savo darbuotojui rašė SMS žinutes, prašydamas tuštintis pagrindiniame miegamajame, sakydamas, kad "bus juokinga".

O dabar Johnny Deppas savo buvusią žmoną patraukė į Virdžiniją - valstiją, kuri dėl silpnesnių žodžio laisvės įstatymų garsėja ieškinių turizmu. (Pastaba: smurtautojai yra žinomi tuo, kad naudojasi teismais savo aukoms dar labiau traumuoti ir finansiškai išnaudoti.)

Nepaisant daugybės nesėkmių, patirtų Deppui pateikiant įrodymus, įskaitant jo teiginį, kad Heard nupjovė jam pirštą, paneigtą jo paties žinutėmis trims skirtingiems žmonėms, o po to - garso įrašu, kuriame jis prisipažįsta, kad tai padarė, internetas vis dar labai palaiko Deppą.

Vakar Heard advokatai pradėjo savo gynybą, pakvietę daktarę Dawn Hughes, 25 metų patirtį turinčią sertifikuotą psichologę, intymaus partnerio smurto, seksualinės prievartos ir trauminio streso ekspertę. Dr. Hughes nepriklausomai peržiūrėjo Amber medicininius įrašus, konsultavosi su ankstesniais jos gydytojais, taip pat apklausė ją iš viso 29 valandas. Ji davė tokius parodymus:

Archyvų nuotr.

"Šiuose santykiuose buvo užfiksuota nemažai seksualinio smurto atvejų. Jie užfiksuoti ankstyvuosiuose daktarės Bonnie Jacobs užrašuose, kai ponas Deppas, būdamas girtas arba apsvaigęs, pargriovė ją ant lovos, nuplėšė naktinius marškinius ir bandė su ja pasimylėti.

Buvo atvejų, kai jis, būdamas supykęs, privertė ją užsiimti oraliniu seksu.

Tai nebuvo meilės akimirkos, tai buvo pykčio akimirkos, dominavimo akimirkos, akimirkos, kai jis bandė ją kontroliuoti.

Buvo atvejis, kai jiems būnant Hiksvilyje jis ją kaltino, kad viena moteris priekabiavo prie Amber".

Ir, žinoma, incidentas Australijoje buvo vienas iš sunkiausių seksualinio smurto atvejų, kuriuos teko patirti M. Heard. Kai jis ją mušė, dusino ir sakė: "Aš tave, kurva, užmušiu, nekenčiu tavęs", kai jis paėmė ant baro stovėjusį butelį ir tuo buteliu įsiskverbė į ją.

Ponia Heard man pranešė apie disociaciją ir išėjimą už savo kūno ribų, o vienintelis dalykas, apie kurį ji galvojo, buvo: "O Dieve, tikiuosi, kad jis nesudužo".

Pastarosiomis dienomis galvojau apie tai, kaip pasikeitė Amber gyvenimas 2016-2018 metais.

Archyvų nuotr.

Kai Amber išsakė savo kaltinimus, moterys, apkaltinusios garsius vyrus prievarta, visą likusį gyvenimą buvo apibrėžiamos tik tuo ir tik tuo.

Tačiau po šešiolikos mėnesių įvyko judėjimas #MeToo.

Amber sugebėjo pakilti ant šios bangos ir plėtoti savo aktyvistės karjerą. Ji pradėjo gauti daugiau interviu žurnaluose ir rašyti straipsnius. Jos aktorinė karjera įgavo pagreitį, o "Akvamenas" uždirbo 1,1 mlrd. dolerių kasoje (daugiau nei bet kuris iki šiol pasirodęs Deppo filmas).

Kad ir kaip buvo kankinamai sunku išgirsti vaizdingas jos seksualinės prievartos detales, visuomenei reikėjo šoko, kad ji suprastų, kokį siaubą ji patyrė.

Paskutinis lašas, kad padorūs žmonės pagaliau suprastų, jog Amber buvo ne nusikaltėlė, ne "tokia pat toksiška", o auka.

Kai ji laimės šią bylą, neabejotinai kils toksiška jo šalininkų reakcija.

Dalis manęs nerimauja dėl jos fizinio saugumo - dėl nuolatinių grasinimų ji neseniai pasamdė elitinę apsaugos komandą.

Tačiau nuoširdžiai tikiu, kad ji sugebės tai įveikti, vėl pradės aktyvistės karjerą, vaidins keliuose nepriklausomuose filmuose ir augins savo dukrą geresniame pasaulyje, nei užaugo. Turiu vilties.

Paieškokite jos vardo socialinėje žiniasklaidoje ir rasite begalę užgauliojimų ir aukų kaltinimų.

Kitos aukos tai mato ir galvoja, kad jomis taip pat niekas nepatikės.

Turėkite omenyje, kaip kalbate apie šį teismo procesą ir apskritai apie Amber - kiekvieną kartą, kai nuspręsite pavadinti ją melagė, aukso ieškotoja ar prievartautoja, - pažįstama auka tyliai nuspręs, kad negali jumis pasitikėti.

Hannah Summers, yourtango.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder