koala

Devyni apgaulingai nekenksmingi dalykai

Pasaulyje yra daug dalykų, gyvūnų, vabzdžių ir maisto, kurie gali pakenkti. Mes visi žinome daugybę pavojų, tačiau kai kurie iš jų yra gerai užmaskuoti. Pavyzdžiui, vargu, ar galėtumėte pagalvoti, kad puošnūs povai gali užpulti žmones arba kad galite tiesiog pakliūti į pavojų internete.

9 apgaulingai nekenksmingi dalykai:

Koalos.

Nepaisant to, kad koalos miega 20 – 22 val. per parą ir, būdamos budrios, jos kramto eukaliptą, tam tikromis sąlygomis jos gali būti labai pavojingos. Jei gyvūnas patiria stresą ar išsigando žmogaus, jis taps agresyvus.

Dėl to koala gali persekioti smurtautoją. Gyvūnas yra ištvermingas ir gali bėgti ilgus atstumus, pasiekdamas 35 km per val. greitį Jei koala pasivys, tada gali rimtai subraižyti dantimis ir nagais.

Anakardžiai.

Kai anakardžiai auga, jie būna padengti specialiu apvalkalu, kuris kelia pavojų. Jame yra toksiško urusiolo aliejaus. Jis galai sukelti odos niežulį, pūsles ir bėrimus.

Todėl, jei kažkur šiltuose kraštuose pamatytumėte augančius anakardžius, niekada jų nelieskite. Nulupti ir paskrudinti riešutai yra nekenksmingi.

Kačių ir šunų seilės.

Šunų ir kačių seilėse esančios bakterijos nėra pavojingos patiems gyvūnams. Tačiau per laižymą, įkandimą ar įbrėžimą jie gali patekti į žmogaus burnos, nosies ir akių gleivinę ir sukelti odos infekcijas, karščiavimą, šaltkrėtį ar net meningitą.

Be to, kai katė liežuviu pirmiausiai nuprausia letenas, o tada įkanda ar subraižo šeimininką, gali būti perduodamos Bartonella šeimos bakterijos.

Jos gali sukelti limfmazgių padidėjimą šalia įkandimo ar įbrėžimo vietos.

Stovėti po kriokliu. 

Jei atsidursite prie krioklio ir norėsite pastovėti po krintančiu vandeniu, tuomet reikia įvertinti, ar tai tikrai saugu.

Einant po vandeniu reikia prisiminti, kad krintantis vanduo yra labai sunkus. Po vienu kriokliu krintantis vanduo gali veikti kaip masažas, bet po kitu – sulaužyti kaulus. Galia tiesiogiai priklauso nuo greičio. Kuo greičiau bėga vanduo, tuo jis sunkesnis.

Be to, didelė galia lemia ir tai, kad be vandens pradeda kristi akmenys ir šakos.

Povai. 

Povai puola retai, tačiau tai gali atsitikti dviem atvejais. Pirmasis yra susijęs su jų agresyviu elgesiu ir žemu intelektu, dėl kurio paukščiai gali supykti, kai mato jų atspindį. Jei nesupranta, kad tai tik atspindys, jiems atrodo, kad tai kitas paukštis.

Būtent dėl šios priežasties fiksuojami šimtų eurų vertės turto sugadinimo nuostoliai. Antras atvejis – povas gali persekioti žmogų dėl maisto.

Pasiviję povai skausmingai žnaibosi ir draskosi, lieka gilūs randai, todėl gali prireikti medikų pagalbos.

Gėlavandenės sraigės.

Jos yra vieni mirtiniausių parazitų visame pasaulyje ir geriausia jų vengti. Milijonai žmonių visame pasaulyje yra užsikrėtę šistosomoze, kurią platina gėlavandenės sraigės.

Nepaisant to, kad liga daugiausiai paplitusi atogrąžų šalyse, galite susirgti net ir neišvykdami iš Europos ribų. Šistomoze užsikrečiama ne tik nuo suaugusių sraigių, bet ir nuo jų kiaušinėlių.

Braidant, plaukiojant vandenyje parazitai gali patekti į organizmą ir tūnoti ten metų metus. Tai gali sukelti sveikatos problemų, tokių kaip anemija ir nuovargis, o retais atvejais – ir rimtesnes pasekmes.

Krevetės.

Lukštenant krevetes reikia būti labai atsargiems, nes jų kiautas yra labai aštrus. Prieš uodegą esanti dalis yra tokia kieta ir aštri, kad galima net įsipjauti pirštą!

Testai internete. 

Tikrai daugelis matėte internete tokio tipo testus: „Lažinuosi, kad neprisimenate savo pirmojo augintinio / mokytojo / automobilio spalvos ar pavadinimo” ir pan.

Atlikdami tokius testus, turėtumėte būti labai atsargūs. Iš pažiūros tai nereikšminga informacija, tačiau ji yra asmeninė ir suteikia galimybę sukčiams manevruoti.

Daugelis šių klausimų ir atsakymų yra slapti, pavyzdžiui, bankuose. Ekspertai pažymi, kad visų testų nereikia bijoti, tik vengti tokių, kurie yra klausimų ir atsakymų tipo.

Jeigu jūsų pirmasis augintinis buvo Benu, geriau to neminėti, o tiesiog įvesti kokį nors kitą šuns vardą – Margis, Amsis ar pan.

Antisanitariniai vandens telkiniai.

Gana dažnai prie upių ir ežerų galima rasti užrašą „Maudytis draudžiama”. Atrodo, kas gali nutikti, jei trumpam panersite į vandenį, kai lauke labai karšta. Tačiau reikia suprasti, kad tokie ženklai yra ne šiaip sau.

Pirma, draudimas gali įspėti, kad dugne yra stiklų, akmenų, duobių. Gali būti, kad prie vandens nėra patogaus priėjimo.

Antra, draudimas suteikiamas, kai vanduo neatitinka kokybės reikalavimų.

Tokiu atveju maudantis galima užsikrėsti žarnyno ir parazitinėmis infekcijomis, įskaitant. maliariją, alergiją ar apsinuodijimą.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder