Didysis planetų paradas 2024 m. balandį: kaip jį pamatyti ir ko tikėtis

Šis planetų paradas vadinamas didžiuoju, nes jo metu danguje išsirikiuos penkios planetos.Venera, Merkurijus, Neptūnas, Marsas ir Saturnas balandžio mėn. mus vienu metu pagerbs savo buvimu danguje. Dabartinis planetų paradas yra antrasis šį mėnesį, tačiau jis nebus paskutinis šiais metais. Kada artimiausiu metu įvyks planetų paradas, kaip jį galima pamatyti ir kokią įtaką šis įvykis turės mūsų gyvenimui.

Kas yra planetų paradas

Planetų paradas - tai astronominis įvykis, kuris iš tikrųjų vadinamas „planetų išsidėstymu vienoje linijoje". Tai reiškinys, kurio metu kelios planetos išsidėsto arti viena kitos toje pačioje Saulės pusėje.

Priklausomai nuo to, kiek planetų išsirikiuoja į eilę, išskiriama:

 • mini planetų išsidėstymas (3 planetos);
 • mažasis planetų išsidėstymas (4 planetos);
 • didžioji (5-6 planetos).
 • pilnas planetų paradas (7 planetos, kartais kartu su Plutonu).

Kaip atrodo planetų paradas? Planetų išsidėstymo metu planetos išsirikiuoja į vieną liniją, nors ir ne visiškai tiesią.

Kada stebėti planetų paradą 2024 m. balandžio mėn.

Balandis mus pamalonina net dviem planetų paradais. Vienas iš jų jau įvyko balandžio 4 d. - tai buvo nedidelis rytinis Veneros, Neptūno, Saturno, Marso išsilyginimas. Tačiau tai toli gražu ne visi tokio pobūdžio įvykiai šiais metais. Kai 2024 m. planetų paradų bus daugiau:

 • Balandžio 20 d. - didžioji rytinė Veneros, Merkurijaus, Merkurijaus, Neptūno, Marso ir Saturno konjunkcija;
 • birželio 3 d. - didžioji rytinė Merkurijaus, Jupiterio, Urano, Marso, Neptūno ir Saturno konjunkcija;
 • rugpjūčio 28 d. - didžioji rytinė Merkurijaus, Marso, Jupiterio, Urano, Urano, Neptūno ir Saturno konjunkcija.

Kitaip tariant, netrukus, balandžio 20 d., įvyks didelis penkių planetų susilyginimo paradas. Įdomu tai, kad tokie reiškiniai, pasak astronomų, paprastai pasitaiko ne dažniau kaip kartą per 20 metų, tačiau šie metai bus išties unikalūs.

Kaip pamatyti planetų paradą balandžio mėn.

Kadangi artimiausias 5 planetų paradas 2024 m. vadinamas rytiniu susilyginimu, logiška, kad jį reikėtų stebėti ryte. Kad jį pamatytumėte, turite žinoti aušros laiką toje vietoje, kurioje esate - paradas įvyksta likus valandai iki aušros.

Iš penkių planetų, „patvirtinusių" savo dalyvavimą parade, trys bus matomos plika akimi - Saturnas, Marsas ir Venera. Norint pamatyti Neptūną ir Merkurijų, reikės žiūronų.

Maždaug valandą prieš saulėtekį danguje pirmasis pasirodys gelsvas Saturnas, po jo - Marsas, kurį bus galima atpažinti pagal rausvą atspalvį, o vėliau - Neptūnas. Arčiau aušros pakils Merkurijus ir Venera. Venera bus matoma, tačiau Merkurijus bus neryškus ir sunkiai įžiūrimas (ši planeta beveik visada sunkiai įžiūrima).

Atminkite, kad planetos, kitaip nei žvaigždės, nemirksi. Planetų išsidėstymą geriausiai stebėti atokiau nuo miesto šviesų ir ten, kur horizontas atviras.

Kaip planetų paradas veikia žmones

Astronominiu požiūriu planetų išsidėstymas yra tiesiog įspūdingas reiškinys, neturintis jokios mokslinės vertės. Nėra moksliškai įrodyta, kad planetų paradas gali kaip nors paveikti mūsų planetą ir gyvybę - sukelti žemės drebėjimus, cunamius ar kitas nelaimes, paveikti gravitaciją ir pan.

Tačiau senovėje žmonės planetų paradą laikė mistiniu reiškiniu, laukdavo „ženklo iš aukščiau" ir dažnai jį naudodavo įvairiuose ritualuose.

Pasak šiuolaikinių astrologų ir ezoterikų, toks įvykis yra labai galingas savo energija, kuri iš tiesų gali paveikti žmogaus reikalus ir nuotaiką. Tokiomis dienomis, sako astrologai, žmogus gali jausti tingumą, apatiją ir dirglumą, todėl tokiu metu pirmiausia nevalia patarinėti:

 • konfliktuoti;
 • ką nors skolintis;
 • daryti didelių pirkinių.

Jokių lemtingų pokyčių nesitikėkite, tačiau vis tiek reikia būti atsargiems - gali paūmėti lėtinės ligos, o pati diena laikoma traumine.

Kita vertus, kadangi planetų parado metu danguje išsiskiria didelis energijos srautas, ezoterikai pataria medituoti ir pasisemti energijos - paprašyti dangaus kūnų paramos arba apmąstyti, kas vyksta gyvenime. Taip pat šiuo metu paaštrėja intuicija - ji padės suprasti sudėtingas gyvenimo situacijas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

 • HTML žymės neleidžiamos.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder