Dino parke eksponuojamas 110 milijonų metų senumo spinozauro dantis

Šiemet Dino parko, esančio Klaipėdos r., Radailiuose, lankytojai turi išskirtinę galimybę pamatyti 110 milijonų metų senumo – kreidos periodo (145–66 mln. metų) natūralų plėšrūno Spinozauro dantį, kuris buvo įsigytas Vokietijos aukcione.

Dantis yra kūgiškos formos: 6 cm ilgio ir 1,6 cm pločio, rastas Šiaurės Afrikoje – Maroke. Galimai, tai tik dalis milžiniškam grobuoniui priklausiusio danties, nes Spinozauro nasrai siekia vieno metro ilgį, – dalinosi Dinozaurų parko vadovė Rima Andriškevičiūtė.

Dinozauro dantis pastatytas šalia Dino parko arkos ir matomas iškart įėjus į parko teritoriją. “Šį eksponatą nebuvo itin lengva įsigyti, kadangi ieškojome sertifikuoto bei itin gerai išsilaikiusio danties, tad teko nemažai laiko praleisti įvairiuose aukcionuose.”- komentuoja parko savininkas, Andrius Aušra.

Kuo išskirtinis yra Spinozauras?

Buvo tvirtinama, kad didžiausių žinomų Žemėje gyvenusių plėšrūnų dinozaurų ilgio riba siekia apie 12 metrų ir toks buvo Tiranozauras (Tyrannosaurus rex).

Tačiau Maroko Sacharos dykumoje paleontologo Nizaro Ibrahimaso rastos naujausios fosilijos atskleidė tikrąją tiesą. Pasirodo, Spinozaurai gali būti naujieji plėšrūnų dinozaurų ilgio rekordininkai, tvirtina mokslininkai-paleontologai.

Pirmiausia, daugiau nei 15 metrų ilgio rastas dinozauras buvo gerokai ilgesnis, nei manyta iki tol. Spinozauras - pirmasis plunksnuotas plėšrusis dinozauras, puikiai prisitaikęs ir prie gyvenimo vandenyje ir ant žemės.

Dėl turėtų tankesnių kaulų (o tai itin svarbu stabilumui), vandenyje jis judėjo netgi greičiau nei sausumoje.

Dino parke rasite ne tik Spinozauro dantį

Dino Parko teritorijoje rasite ne tik plėšrūną Spinozaurą, patogiai įsitaisiusį pelkėje ant akmenų, bet ir daugiau nei 50 kitų riaumojančių žolėdžių ir mėsėdžių dinozaurų.

Visi parko dinozaurai atitinka anksčiau žemėje karaliavusių galiūnų dydžius. 8 hektarus siekiančioje parko teritorijoje lankytojai gali džiaugtis ir kitomis pramogomis: apverstu namu, 5D kinu, karuselėmis, batutais, veidrodžių labirintais, vandens dviračiais, elektromobiliais, laipiojimo trasomis, Mini Zoo, šaudykla, šikšniukų kalva, dalyvavimu lazerių mūšyje, Spa malonumais.

Parke tiek aktyvių, tiek maloniai meditatyvinių pramogų atras visi šeimos nariai, nuo mažiausio iki didžiausio. Beje, visos  pramogos jau įskaičiuotos į bilieto kainą, tad vaikų linksmybės papildomų išlaidų nereikalaus.

Geros nuotaikos pliūpsnis apsilankiusiems – garantuotas.

Parke yra tik viena galima rizika, kad nuo pramogų kiekio vaikams gali susisukti galva. Esame tikri, kad po visko džiaugsmu spindinčios mažųjų akys ir nepamirštamų įspūdžių kupinas laikas parke taps vienu brangiausiu šeimos laisvalaikio prisiminu, – atviravo Dino parko vadovė. R. Andriškevičiūtė.

www.dino.lt

Raktažodžiai
Sidebar placeholder