Drėgmės specialistas skelbia „geriausią“ namų temperatūrą, kad išvengtumėte drėgmės ir pelėsių
(9)Temperatūrai lėtai krentant, daugelio namų ūkių langų ir durų viduje gali susidaryti kondensatas.
Tai gali erzinti, ypač jei yra daug vandens lašelių, dėl ko sumažėja matomumas lauke.
Nicholas Donnithorne, JK Peter Cox techninių paslaugų vadovas, paaiškino, kad kondensatas susidaro, kai drėgnas oras liečiasi ir kondensuojasi ant šaltesnio paviršiaus, pavyzdžiui, sienos, lango ar veidrodžio.
Situaciją gali pabloginti ore sulaikomos drėgmės kiekis, taip pat temperatūros kritimas.
Ekspertas teigė, kad „geriausia“ namų temperatūra yra apie 18–20 laipsnių, kad būtų išvengta kondensato ir pelėsių susidarymo.
Kondensatą „galima sutvarkyti“, paprastai pagerinant oro cirkuliaciją ir užtikrinant, kad patalpos būtų gerai vėdinamos.
Nicholas sakė: „Tinkamas vėdinimas yra labai svarbus norint sumažinti drėgmės perteklių jūsų namuose. Drėgmei jautriose vietose, pavyzdžiui, vonios kambariuose ir virtuvėse, prausdamiesi duše ar gamindami maistą būtinai uždarykite duris.
„Naudokite ištraukimo ventiliatorius ten, kur jie yra, atidarykite langus ir naudokite langų išleidimo angas, kad pagerintumėte oro cirkuliaciją. Tai padeda pašalinti drėgną orą ir išvengti kondensato susidarymo ant paviršių“.
Namų ūkiuose taip pat reikėtų vengti drabužių džiovinimo patalpose (nebent uždaroje patalpoje su papildoma ventiliacija), nes tai gali „įnešti drėgmės pertekliaus“ į gyvenamąsias patalpas ir užtikrinti, kad radiatoriai būtų neužkimšti, kad būtų galima „efektyviai paskirstyti šilumą“.
Siekiant sumažinti drėgmės susidarymą, svarbu reguliariai valyti kondensatą nuo langų, ypač šaltesniais mėnesiais.
Valydami kondensato paveiktas vietas, įsitikinkite, kad naudojamas audinys yra išgręžtas kriauklėje, o po to išdžiovinamas gerai vėdinamoje vietoje, o ne ant radiatoriaus, kur džiūdama vėl į orą patektų drėgmė.
Nors sausintuvai gali atrodyti kaip patogus sprendimas, Nicholas teigė, kad jie turi apribojimų. Jis perspėjo: „Atliekų bakas gali greitai prisipildyti, ypač namuose, kuriuose gyvena keli gyventojai, ir dažnai jų nepakanka didelėms drėgmės problemoms spręsti“.
Dėl nuolatinių problemų, susijusių su kondensatu, ekspertas siūlo namų ūkiams apsvarstyti galimybę probleminėse vietose naudoti drėgmei atsparius dažus.
Jis sakė: „Šio tipo dažai sukurti taip, kad atlaikytų drėgmę ir palengvintų valymą. Tačiau atminkite, kad jis nepašalina pagrindinės kondensato priežasties, todėl neužkirs kelio drėgmei ant vėsesnių paviršių“.
Nors prevencija yra labai svarbi siekiant sumažinti pelėsio atvejų skaičių, jau atsiradusį pelėsį galima pašalinti naudojant cheminius valymo produktus.
Nicholas rekomenduoja naudoti „registruotą biocidinį produktą“, nes juose paprastai yra veikliosios medžiagos, kuri padeda „pašalinti nepageidaujamus organizmus ir (arba) užkirsti jiems kelią jų augimui“.
Jis pridūrė: „Biocidiniai produktai yra ypač veiksmingi, nes juose yra veikliųjų medžiagų, skirtų išnaikinti arba slopinti nepageidaujamų organizmų augimą“.
Jei, nepaisant jūsų pastangų, kondensatas ir toliau yra nuolatinė problema, gali būti laikas pasikonsultuoti su specialistais, kurie gali padėti pagerinti vėdinimo sistemą namuose.
Rašyti komentarą