Orkos netoli Pietų Afrikos kariauja su didžiaisiais baltaisiais rykliais

Dvi orkos netoli Pietų Afrikos kariauja su didžiaisiais baltaisiais rykliais

Atrodo, kad dvi orkos, vardu Portas ir Starboardas, pamėgo didžiuosius baltuosius ryklius. Nuo 2017 m. Pietų Afrikoje į krantą išplauti aštuoni didieji baltieji rykliai su požymiais, kad juos užpuolė orkos. Septyniems iš ryklių - paprastai aukščiausios klasės plėšrūnų - trūko kepenų, o kai kurie nebeturėjo širdies, - paskelbė "African Journal of Marine Science".

Ryklių žaizdos tyrėjų komandai parodė, kad už žudymą atsakingos orkos Port ir Starboard, ir jie mano, kad ta pati pora greičiausiai nužudė daugiau ryklių, tačiau jie neišplaukė į krantą.

"Banginiai žudikai yra labai specializuoti medžiotoja:i, - elektroniniu paštu teigė Dyer Island Conservation Trust jūrų biologė ir pagrindinė naujojo tyrimo autorė Alison Towner.

"Šis specifinis tipas išmoko medžioti ryklius dėl jų kepenų, kuriose gausu lipidų ir maistingųjų medžiagų, kurios gali sudaryti iki trečdalio ryklio kūno svorio."

Suaugusios orkos gali būti daugiau nei 30 pėdų ilgio ir sverti daugiau nei 7 tonas.

Orkos medžioja būriais ir minta įvairiu grobiu, įskaitant ruonius ir delfinus, taip pat ryklius ir kalmarus.

Tačiau didieji baltieji rykliai yra grėsmingi priešininkai; šios žuvys gali būti iki 20 pėdų ilgio ir turėti šimtus smailių dantytų dantų, kurie puikiai tinka mėsai drąskyti.

Tačiau šiuo atveju grėsmingi medžiotojai patys tapo medžiojami.

Remdamasi žymėjimo ir stebėjimo duomenimis, Townerio komanda nustatė, kad didieji baltieji rykliai nustojo lankytis tam tikruose Pietų Afrikos pakrantės regionuose, kur orkos maitinosi rykliais.

"Kuo dažniau orkos lankosi šiose vietose, tuo ilgiau didieji baltieji rykliai nesilanko", - pranešime spaudai sakė Towneris.

Orkos sujaukia visą mitybos grandinę. Įprastai didiesiems baltiesiems rykliukams palikus teritoriją, atsiranda naujas plėšrūnas - bronzinis baltasis ryklys, kuris, kaip žinoma, yra valgomas didžiųjų baltųjų ryklių.

Tačiau orkos taip pat ima medžioti ir šiuos ryklius.

Dėl sumažėjusio didžiųjų baltųjų ryklių būrio taip pat padaugėjo jų grobio - ruonių, kurie savo ruožtu ėda kritiškai nykstančius Afrikos pingvinus.

"Paprastai tariant, nors kol kas tai tik hipotezė, ekosistema gali atlaikyti tik tiek spaudimo, o orkų, šalinančių ryklius, poveikis greičiausiai yra daug platesnio masto", - sakė Towneris.

Pasaulio laukinės gamtos fondo duomenimis, didieji baltieji rykliukai yra pažeidžiama rūšis.

Persekiojami Porto ir Starboardo, rykliai neturi kito pasirinkimo, kaip tik pasitraukti toliau nuo šių vietų.

 

Archyvų nuotr.

Žmogus klūpo virš didžiojo baltojo ryklio lavono paplūdimyje. / Ekrano nuotr.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Dvi orkos netoli Pietų Afrikos kariauja su didžiaisiais baltaisiais rykliais
Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder