FTB ėmėsi Leonardo DiCaprio. Viskas susiję su jo draugyste su sukčiumi Joe Low

FTB specialusis agentas, IRS tyrėjas ir trys JAV teisingumo departamento prokurorai apklausė JAV kino aktorių Leonardą DiCaprio dėl daugiamilijoninės sukčiavimo bylos, kurioje dalyvavo buvęs hiphopo grupės "The Fugees" narys Pras (tikrasis vardas Prascaprel Michelle) ir verslininkas Joe Lowe, praneša "Bloomberg", remdamasi žvalgybos dokumentais.

2018 m. balandį jie ieškojo informacijos apie aktoriaus labdaringą veiklą ir jo prodiuserinę įmonę "Appian Way".

DiCaprio buvo užduodami klausimai apie Lowe'ą, kuris kaltinamas organizavęs milijardų dolerių pasisavinimą iš Malaizijos valstybės turto fondo 1MDB.

DiCaprio su verslininku susipažino 2010 m. Pasak "Bloomberg", Lowe "apipylė aktorių dovanomis, rengė su juo vakarėlius visame pasaulyje ir finansavo jo 2013 m. filmą "Volstrito vilkas".

FTB agentams DiCaprio pasakojo, kad su Lowe'u susipažino naktiniame klube. Jis vadino Lowe "verslo Mocartu".

Kai slaptosios tarnybos atstovas parodė DiCaprio elektroninius laiškus ir dokumentus, aktorius patikino, kad neprisimena, jog su Lowe'u būtų aptarinėjęs kokius nors savo projektus, nors kartą elektroniniame laiške potencialiam investuotojui apie Lowe'ą rašė kaip apie "savo draugą".

Kai jam buvo pateiktas kitas elektroninis laiškas, DiCaprio sakė, kad jis neskambėjo kaip "kažkas, ką jis būtų parašęs".

Aktorius taip pat sakė esąs tikras, kad jo vadybininkai patikrino Lowe'ą prieš dirbdami su juo prie "Volstrito vilko", tačiau jis taip ir nesužinojo, ką atskleidė jų patikrinimas.

2019 m. JAV teisingumo departamentas pateikė federalinius kaltinimus dėl sąmokslo ir pinigų plovimo Prasui ir Lowe'ui.

Be kita ko, kalbama apie neteisėtas daugiau kaip 21 mln. dolerių aukas buvusio JAV prezidento Barako Obamos 2012 m. rinkimų kampanijai.

Prasas ir Lowe taip pat įtariami organizavę kampaniją, kuria buvo siekiama paskatinti buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo administraciją nutraukti tyrimą dėl Malaizijos fondo 1MDB pinigų pasisavinimo.

Abu įtariamieji kaltinimus neigė.

Agentūros teigimu, Lowe dalį neteisėtai gautų lėšų išleido filmo "Volstrito vilkas" ("The Wolf of Wall Street") filmavimui finansuoti.

Laikraštis "The Washington Post" rašė, kad Lowe'as buvo artimas aktoriui ir net padovanojo jam Pablo Picasso paveikslą, kurio vertė 3,2 mln. dolerių.

Vėliau drobė buvo konfiskuota iš DiCaprio, nes paaiškėjo, kad ji buvo nupirkta už "nelegalius" pinigus.

2016 m. Leonardo DiCaprio fondas pranešė, kad vyriausybė iškėlė civilinį ieškinį kai kurioms filmo "Volstrito vilkas" kūrimo procese dalyvavusioms šalims. 

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder