Giminystės ryšį atskleidę „Biplan“ – apie džiazą, chuliganišką vaikystę ir gastroles minų lauke
Mes esame pusbroliai, todėl ir esame pažįstami“, - staiga atskleidė grupės nariai, paklausti apie jųdviejų bičiulystę – „Niekada to neafišavome, bet ir neslėpėme. Vaikystėje nebuvome labai geri, bet nebuvom ir labai „chuliganavoti“.
Taip, augant dužo ne vienas langas. Tai buvo arba statybos, arba kokie sandėliai...“, - prisimena Maksas.
„Bet tas langų daužymas turėjo prasmę – išsikrauti, išleisti blogą energiją, o taip pat pabėgioti nuo sargo juk buvo geriausias žaidimas“, - pridūrė Olegas.
„Taip elgėmės, nes tiesiog buvo tokie laikai. Pavyzdžiui, man septyneri, su draugais norime kažką veikti, o veikti nėra ką. Šalia statybos, kuriose pilna didžiulių putplasčio gabalų...
Na, ir mums kilo mintis, jog reikia iš jų daryti laivus ir leisti į Neries upę.
Sėdim, drožinėjam ir staiga apsidairau, kad draugų aplink nebėra – staiga mane pačiupo sargas ir nusivedė į būdelę, turėjau reikalų su policija. Vėliau buvo sprogdinimai ir visokios savadarbės bombos paauglystėje...“, - prisimena O. Aleksejevas.
„Scenos chuliganais“ vadinami „Biplan“ prieš metus save pristatė naujame amplua – parengė džiazinę programą kartu su grupės „69 Danguje“ nare K. Krysko. Visgi, dėl pandemijos iš pavasario į rudenį nukelti koncertai galiausiai ir vėl buvo atšaukti įvykus vos trims turo koncertams. Vasarį grupė nutarė išleisti vieno iš šių koncertų įrašą albumo ir vinilinės plokštelės formatu su pavadinimu „Džiaze tik merginos. Live“.
„Albumą su tokiu pavadinimu išleidome dar 2000 metais, bet tada jis su džiazu nieko bendro neturėjo – tiesiog mėgom keistus pavadinimus. Neseniai prie mūsų grupės prisijungė du nauji žmonės, kurie atėjo iš džiazo pasaulio, todėl nutarėm pabandyti šiek tiek pasinerti į džiazo vandenis.
Taip pat labai džiaugiamės, kad prie mūsų džiazo programos prisidėjo ir Karina Krysko“, - pasakojo Olegas.
„Šis albumas yra koncerto Šv. Kotrynos bažnyčioje gyvo garso įrašas per mano gimimo dieną“, - pridūrė Maksas. – „Taip pat išleidome ir 150 kopijų vinilinės plokštelės formatu, kurioje, beje, yra mažiau dainų, nes visos į vinilą netilpo.
Labai laukiame, kai vėl galėsime rengti koncertus.
Jūs net neįsivaizduojate, kaip mums norisi ir vėl pagroti šią džiazo programą – net rankos dreba, kaip norisi“, - teigė O. Aleksejevas.
Jau 26 metus gyvuojantys „Biplanai“ tapo ne tik viena grojamiausių visų laikų grupių Lietuvos radijo stotyse, bet sulaukė nemažai dėmesio ir užsienyje: daug gastroliavo, dainavo angliškai, rusiškai, ukrainietiškai ir baltarusiškai. Viena įsimintiniausių gastrolių atlikėjams išlieka kelionė į Kosovo sostinę.
„Kelionė į Prištiną – viena iš įsimintiniausių. Visiškas kosmosas. Neaišku kas mus ten iš viso pakvietė ir kodėl pakvietė... Atvažiavom į Kosovą su tokiais nuotykiais, kad iš to būtų galima parašyti knygą arba filmą pastatyti.
Ten dar buvo pokarinis laikotarpis, užminuoti laukai... Einame pasivaikščioti į kalnus, o mus stabdo kareiviai ir sako: „galite eiti, bet jokiu būdu nenusukite nuo kelio, nes ten gali būti minų“.
„Skridom iš Vilniaus į Prahą, kur praleidom visą naktį, kai tuo metu ten buvo didžiulis potvynis. Iš Prahos į Sofiją, kur buvo užminuotas oro uostas. Autobusu važiavom į Makedoniją, o iš ten – į Kosovą.
Pakeliui automatais ginkluoti kareiviai visus išlaipino iš autobuso, liepė parodyti, ką vežame ir, pamatę, kad turim gitaras, sako „ką grojat?“. Sakom „roką, į festivalį važiuojam“. O kareivis piktu veidu sako „nekenčiu roko“, - prisiminė Maksas ir Olegas.
Kodėl „Biplan“ nariai nekenčia jiems daug populiarumo atnešusios dainos „Anzelmutė“, kokiai kitai lietuvių grupei simpatizuoja patys ir kaip grupės nariai 400 žmonių akivaizdoje sveikino Maksą su gimtadieniu – sužinosite pirmadienį, 21 val. 45 min. laidoje „Mano pramogos VEIDAI“ tik per DELFI TV.
Rašyti komentarą