Gydytojai teigia, kad tai yra 9 naujausio COVID viruso simptomai

(6)

Kalbant apie COVID simptomus, žinome, ko paprastai galime tikėtis, nepriklausomai nuo užsikrėtusio viruso varianto, tačiau vis dėlto nėra dviejų vienodų viruso atvejų.

Simptomų tipas ir jų sunkumas skiriasi priklausomai nuo imuniteto ir bendros sveikatos būklės.

Tačiau gydytojai teigia, kad yra keletas simptomų, kuriuos jie pastebi didėjant ir, atsižvelgiant į numatomą viruso aktyvumo didėjimą, turėtumėte atkreipti dėmesį į tam tikrus požymius, jei jus kamuoja sloga.

Skaitykite toliau ir sužinokite, į kuriuos devynis simptomus reikėtų atkreipti dėmesį.

1 Gerklės skausmas

Panašiai kaip ir kitų naujausių COVID variantų atveju, gerklės skausmas yra gydytojų sudarytame JN.1 simptomų sąraše, kurį sudarė Today.com.

Kaip anksčiau pranešė "Best Life", sveikatos priežiūros specialistai teigia, kad, kalbant apie simptomų eiliškumą, gerklės skausmas paprastai būna vienas pirmųjų.

2 Perštėjimas

Šiais laikais, pastebėjus gerklės skausmą, paprastai prasideda perštėjimas, "Parade" sakė Vanderbilto universiteto Medicinos centro infekcinių ligų profesorius daktaras Viljamas Šafneris (William Schaffner).

3 Kvapo ar skonio praradimas

Rugsėjo mėnesį medicinos mokslų daktarė Grace McComsey, Case Western universiteto klinikinių ir transliacinių tyrimų prodekanė, sakė "NBC News", kad pastebėjo, jog sumažėjo pacientų, pranešančių apie skonio ir kvapo praradimą.

Tuo metu tik 10-20 proc. pacientų teigė, kad jie tai patyrė, o tai buvo ryškus palyginimas su 60-70 proc. pacientų, kurie pandemijos pradžioje pranešė apie skonio ir kvapo praradimą.

Tačiau dabar skonio ir kvapo praradimas vėl įtrauktas į simptomų sąrašą, o tai reiškia, kad jis gali reikšti, jog esate užsikrėtę virusu.

4 Kosulys

Kitas simptomas, kurį galite patirti, yra kosulys, rašo Today.com. Šio mėnesio pradžioje - po kito varianto, HV.1, atsiradimo - infekcinių ligų specialistė medicinos mokslų daktarė Linda Yancey sakė "Parade", kad COVID simptomai pradeda vis labiau panašėti į kitas viršutinių kvėpavimo takų infekcijas, kurioms paprastai būdingas kosulys.

Schaffner taip pat sakė, kad simptomas yra "sausas kosulys". Kiti simptomai išnyksta po penkių-septynių dienų, o toks kosulys gali išlikti "nuo vienos iki dviejų savaičių, kartais ir ilgiau", sakė jis.

5 Bėganti nosis

Gydytojai teigia, kad sergant COVID infekcija jūsų nosis taip pat gali būti varvanti. Kaip "Parade" sakė Schaffner, šis simptomas paprastai pasireiškia po to, kai jums skauda gerklę.

6 Nuovargis

Per šventes visi jaučiamės šiek tiek pavargę, tačiau jei jaučiatės ypač prislėgti, įvertinkite savo simptomus. Kaip sakė gydytojai portalui Today.com, nuovargis tebėra vienas iš nuoseklių KOVID požymių.

7 Galvos skausmas

Padidėjus JN.1 atvejų skaičiui, pacientai taip pat praneša apie galvos skausmus, todėl neignoruokite užsitęsusio skausmo kartu su kitais simptomais.

Remiantis 2023 m. birželio mėn. žurnale "Journal of Clinical Virology" publikuotu tyrimu, galvos skausmas yra dažnas COVID-19 simptomas, pasireiškiantis 26 proc. pacientų.

Tyrėjai taip pat nustatė, kad jaunesni nei 50 metų asmenys, kuriems ambulatorinėse įstaigose (pavyzdžiui, skubios pagalbos skyriuje ir COVID-19 kvėpavimo takų klinikose) pasireiškė kiti "lengvi viršutinių kvėpavimo takų virusiniai simptomai", buvo linkę į COVID-19 sukeltą galvos skausmą, taip pat ispanakalbiai pacientai.

8 Karščiavimas arba šaltkrėtis

Vienas aiškiausių rodiklių, kad apskritai sergate, yra karščiavimas, kuris yra dar vienas JN.1, kaip ir kitų variantų, simptomas. Jei jus taip pat kamuoja šaltkrėtis, atkreipkite į tai dėmesį, pagal Today.com.

9 Raumenų skausmai

Galbūt jaučiate skausmą, jei bėgiojate po šventinius apsipirkimus ir pakuojate dovanas, tačiau ryškūs raumenų skausmai taip pat yra COVID simptomas.

Kaip "Parade" sakė Schaffner, raumenų skausmai ir nuovargis paprastai pasireiškia po pirminio gerklės skausmo ir perštėjimo.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder