Gyvenimas „hygge“ stiliumi: 8 danų laimės paslaptys

Anot socialinių apklausų, danai yra viena laimingiausių tautų Europoje. Jie reguliariai susitinka su draugais ir giminėmis, dažniau nei kiti jaučia visišką ramybę.

Manytum, kad danai turi ne daugiau, o gal net mažiau priežasčių džiaugtis nei kiti europiečiai. Ne svajonių klimatas, dienos šviesos stygius, aukštos kainos, astronominiai mokesčiai, o kur dar ilgos darbo valandos. Tačiau danai turi tai, ko neturi kitų šalių gyventojai: gyvenimo filosofiją, vadinamą „hygge“, kurios esmė telpa į kelias paprastas taisykles.

„Hygge“ kilęs iš norvegiško žodžio, reiškiančio gerovę. Šiandien susidomėjimas šiuo reiškiniu auga visame pasaulyje. Žurnalistai keliauja po Daniją, bandydami jį surasti, vienoje iš Didžiosios Britanijos kolegijų dėstomas daniškojo „hygge“ kursas, visame pasaulyje atidaromos „hygge“ stiliaus kepyklos, parduotuvės ir kavinės. Bet kaipgi jį sukurti? Paslapčių ne taip jau ir daug.

1. Suteikite namams ir biurui jaukumo

Daniškas dizainas laikomas minimalistiniu. Interjerui jie renkasi šviesius atspalvius: baltą, pilką, prigesintą žydrą. Ir daug dėmesio skiria švelniam apšvietimui, dažnai degina žvakes (netgi dieną!) ir dievina puošti namus mielomis detalėmis.

Žvakės, lempų gaubtai, minkštos pagalvės ir pledai, paveikslai ant sienų, lentynos su mėgstamiausiomis knygomis, keraminiai indai – šios smulkmenos sukuria jaukumą ir komfortą.

Tačiau dekoro elementai neturi būti šokiruojantys ar prabangūs. Jie turi džiuginti akį, iš dalies išlikdami nepastebimi. Ne ką mažiau svarbūs ir lytėjimo pojūčiai.

Danai renkasi natūralias medžiagas, kurias malonu liesti – medieną, vilną, liną, molį. Išbandykite keletą paprastų gudrybių, kurios pavers jūsų namus ir biurą vieta, į kurią norisi sugrįžti. Kaipmat pasijusite laimingesni. Tam tikrai verta skirti laiko ir pastangų.

2. Kvieskite svečius

Bendravimas su draugais ir giminėmis socialiniuose tinkluose niekada nepakeis realaus. Šiam faktui yra paprastas paaiškinimas: kas nors uždeda ranką jums ant peties, jus bučiuoja ir glosto jūsų skruostą ir jus akimirksniu užlieja ramus džiaugsmas. Prisiliečiant išsiskiria oksitocinas, atsakingas už laimės pojūtį, streso, baimės ir nerimo sumažėjimą.

Todėl „hygge“ visavertiškai galima pajusti tik artimų žmonių rate, su kuriais galite atsipalaiduoti ir pabūti savimi. Susitikti su jais geriausia namuose, o ne kavinėse ar restoranuose.

Tai puiki priežastis naujai tradicijai sukurti – susirinkti su šeima sekmadienio vakarienės arba pakviesti draugų pažaisti stalo žaidimų šeštadienio vakarą. Išjunkite telefonus ir kitus išmaniuosius įrenginius, mėgaukitės šiuo nuostabiu laiku.

3. Išmokite skaniai gaminti

Šis punktas išplaukia iš ankstesnio. Jaukūs pasisėdėjimai namuose reiškia skanius patiekalus. Ir kalbama visai ne apie atšaldytas picas ar užsakytus sušius. Norint patirti „hygge“, reikia išmokti kepti skanius pyragus su cinamonu, gaminti troškinius, karštą vyną ir šokoladą.

Didelis mėsos, konditerijos gaminių ir kavos vartojimas Danijoje yra tiesiogiai susijęs su „hygge“. Viena pagrindinių jo prielaidų – būti geram sau, save lepinti ir leisti sau bei kitiems trumpam nukrypti nuo sveiko gyvenimo būdo. Saldumynai – tai „hygge“. Kepiniai – tai „hygge“. Kava ir karštas šokoladas – taip pat. O štai morkų lazdelės – nelabai.

Be to, gaminti maistą daniškai, vadinasi, lėtai mėgautis visais proceso etapais. Išsirinkti receptą knygoje, nueiti į turgų ir išsirinkti geriausius produktus, įtraukti į valgio gaminimą kitus šeimos narius, o vėliau visiems kartu mėgautis nuostabiais aromatais, sklindančiais iš orkaitės.

4. Tapkite aktyvesnis

Danai mėgsta skaniai ir sočiai pavalgyti, tačiau tik maža dalis gyventojų kenčia nuo nutukimo. Paslaptis slypi aktyviame gyvenimo būde. Ir tai nėra varginančios treniruotės sporto klube. Tai judėjimas, kuris suteikia malonumą, geriausia gryname ore: šeimos pasivaikščiojimai kalnuose, šiaurietiškas ėjimas, važinėjimas dviračiais.

Beje, dauguma danų į darbą važiuoja dviračiais. Šios šalies klimatas gal ir nėra pats tinkamiausias, tačiau spūstys keliuose ir sausakimšas viešasis transportas – tai stresas, o dviratis – tai „hygge“. Visa kita – tinkamos aprangos parinkimas.

5. Dėvėkite patogius rūbus

Laimei, mados dizaineriai, gal net patys to nepastebėdami, dar prieš kelis sezonus perėmė „hygge“ pasaulėžiūrą. Sportbačiai ir lygiapadžiai bateliai vietoj aukštakulnių, jaukūs oversize paltai vietoj trumpų striukių, džemperiai, šilti megztiniai, minkšti šalikai, ilgi kardiganai, plačios kelnės ir t. t.

Arbatos puodelyje daugiau „hygge“ nei šampano taurėje, o stalo žaidimuose – daugiau nei kompiuteriniuose.

Be abejo, viskas iš natūralių, malonių liesti medžiagų. Danų mada yra lakoniška, elegantiška ir nereikalauja didelių pastangų. Ji sujungia geriausias „hygge“ ir minimalistinio funkcionalaus dizaino savybes.

6. Mėgaukitės paprastais dalykais

Geriausi dalykai gyvenime yra nemokami. Supančio pasaulio grožis, vaikų juokas, artimų žmonių šypsenos, ramus vakaras namuose su mylimu žmogumi arba gera knyga – būtent šios akimirkos galiausiai sudaro gyvenimo laimę. Ir reikia mokėti vertinti būtent jas, o ne materialines gėrybes.

Paprastumas ir kuklumas – pagrindiniai „hygge“ komponentai. Pasakoti apie savo pasiekimus ir didžiuotis „Rolex“ laikrodžiu – vadinasi, ne tik demonstruoti blogą skonį, bet ir gadinti „hygge“.

Arbatos puodelyje daugiau „hygge“ nei šampano taurėje, o stalo žaidimuose – daugiau nei kompiuteriniuose, pagamintame maiste – daugiau nei pirktiniame. Galbūt „hygge“ reiškinys neapsimoka kapitalizmui, tačiau naudingas asmeninei laimei.

7. Susigalvokite hobį

Gyvenimas negali apsiriboti vien tik darbu ir šeimos rūpesčiais. Labai svarbu užsiimti mėgstama kūrybine veikla – origamiu, mezgimu, keramika, tapyba, gėlių kompozicijomis. Bonusas: kol rankos užimtos, galite pabūti vienas su savo mintimis.

8. Nepamirškite balanso

„Hygge“ aukština paprastus malonumus. Tačiau tai visai nereiškia, kad reikia save riboti. 10 saldžių bandelių su cinamonu – tai jau ne „hygge“, o virškinimo sutrikimas. Jau po penktos nebejausite malonumo. Tad danai skiria laiko pasimėgauti dalykais, kurie jiems patinka. Pavyzdžiui, savaitgalio dieną. Uždrausto vaisiaus saldumas – neatskiriama „hygge“ ritualo dalis.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder