Medicinos mokslų daktarė Georgia Ede, kuri studijavo Harvarde ir specializuojasi mitybos ir medžiagų apykaitos psichiatrijos srityje, įvardijo vieną produktą, kurį būtina turėti savo mityboje.
Kaip rašo cnbc, jos buvo paklausta, jei savo mityboje galėtų pirmenybę teikti tik vienam maisto produktui, kas tai būtų. Džordžija įvardijo mėsą, nors pripažino, kad daugelis mokslininkų su tuo nesutiktų.
"Mane jau seniai domina ryšys tarp maisto ir smegenų sveikatos, taip pat bendros sveikatos. Ir atlikdama tyrimus kol kas neradau tvirto, patikimo argumento dėl sveikatos, kodėl turėčiau valgyti bet kokią mėsą.
Tiesą sakant, jokia kita maisto produktų grupė nėra pakankamai maistinga, saugi ar geografiškai prieinama, kad būtų galima ją rekomenduoti kaip sveiką optimalios žmogaus mitybos pagrindą", - pabrėžė ekspertas.
Pasak jos, mėsa naudinga žarnyno sveikatai, nes nedirgina žarnyno, yra lengvai virškinama ir palaiko sveiką insulino kiekį, neskatindama gliukozės kiekio kraujyje šuolių.
Be to, mėsoje yra visų svarbiausių makroelementų ir mikroelementų, įskaitant kai kuriuos, kurių sunku arba neįmanoma gauti iš augalinio maisto.
Mėsa yra puikus visų B grupės vitaminų šaltinis, įskaitant B7, kurio augaluose yra labai mažai, ir B12, kurio augaliniuose maisto produktuose visai nėra.
Be to, tai vienintelis maistas, kuriame yra cheminės geležies. Tai geležies forma, kurią įsisaviname bent tris kartus lengviau nei augaluose esančią nekeminę geležį.
Be to, tik gyvūniniuose produktuose yra vitamino K2 MK-4 formos, kuri yra lengviau įsisavinama. Jį naudoja žmogaus smegenys.
Bayloro medicinos koledžo (JAV) mokslininkai atliko naują tyrimą ir padarė išvadą, kad ir raudona mėsa gali būti ne tokia kenksminga.
UNIAN papasakojo, kas nutiks jūsų organizmui, jei kasdien valgysite raudoną mėsą.
Mėsos verslo vadybininkas Jordanas Henley pateikė svarbių patarimų, kaip gaminti baltyminį maistą.
Rašyti komentarą