Iš jų jokios naudos: 10 dalykų, kuriuos reikia išmesti 2025 m

(2)

Atsisakydami nereikalingų daiktų ne tik sumažinsite netvarką namuose, bet ir stresą savo gyvenime. Jei jūsų gyvenime vis dar yra nereikalingų daiktų, o dabar 2025 m., laikas jų atsikratyti.

„Your Tango"  įvardijo 11 daiktų, kurių geriausia atsikratyti 2025 m.

Padažų indeliai iš restoranų

Beveik visi turi padažų indelių iš restoranų. Dauguma žmonių juos renka tam atvejui, jei prireiktų vėliau, arba blogiausiu atveju, kai restoranas pamiršta juos įdėti į užsakymą.

Vaistai, kurių galiojimo laikas pasibaigęs

Spintelėje laikyti vaistus, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, nėra gerai. Tiesą sakant, tai gali būti pavojinga. Laikui bėgant vaistai praranda savo savybes, o juos pavartojus gali kilti nenuspėjamų pasekmių. Nors pasibaigusio galiojimo vaistai vis dar gali veikti, nepatartina jų bandyti, nes yra tikimybė, kad jie neveiks arba, dar blogiau, gali pakenkti.

Nenaudojami žaislai

Ar gali būti geresnis būdas mokyti vaikus, kaip išsiskirti su daiktais, nei paaukoti jų nenaudojamus žaislus labdarai. Galite mokyti vaikus nuolankumo ir užuojautos kitiems, kartu mokydami juos palaikyti švarą savo erdvėje. Tai taip pat privers juos vertinti tai, ką turi, ir nelaikyti to savaime suprantamu dalyku.

Jei jūsų vaikai prisidės prie visuomenės gerovės dovanodami žaislus, tai padės ir aplinkai. Organizacijos „Material Focus“ atliktastyrimas parodė, kad Jungtinės Karalystės namuose 7,5 mln. elektrinių vaikiškų žaislų lieka nenaudojami, o 72 proc. iš jų vis dar veikia. Juos galima atiduoti labdarai, o apie 16 proc. sugedusių žaislų galima perdirbti.

Seni laikraščiai

Kalnai senų laikraščių namuose gali sukelti netvarką ir polinkį kaupti. Jau nekalbant apie tai, kad laikraščių būklė laikui bėgant prastėja ir, kai norisi juos perskaityti iš naujo arba panaudoti, jie gali suirti.

2019 m. „Statista“ atliktotyrimo duomenimis, JAV perdirbimui buvo surinkta apie 2,8 mln. tonų popieriaus iš senų laikraščių. Tai mažiausias laikraščių perdirbimo rodiklis nuo 1995 m.

Kavinių ir restoranų valgiaraščiai

Atrodo, kad šiais laikais populiariausias yra užsakymas internetu. Popieriniai valgiaraščiai prarado savo aktualumą, o užsisakyti internetu galima greičiau, tiksliau ir mažiau kenkiant medžiams.

Faksai

Šie aparatai yra triukšmingi, nepatogūs, o pranešimo perdavimas trunka amžinybę. Nors fakso aparatai vis dar naudojami siunčiant dokumentus faksu į kai kurias įstaigas ar biurus, laikyti tokį aparatą namuose nebūtina.

Remiantis „Cognitive Market Research“ ataskaita, pasaulinė fakso aparatų rinka 2023 m. buvo vertinama 1,5 mlrd. dolerių ir iki 2030 m. turėtų augti 3,6 %. Tačiau namams tai visiškai nenaudinga technologija, ypač jei nėra fiksuotojo ryšio telefono, prie kurio jis būtų prijungtas.

Plastikiniai indai

Kai kurie žmonės renka plastikinius indus iš įvairių restoranų. Laikui bėgant šie daiktai kaupiasi ir užima nereikalingą virtuvės erdvę.
Remiantis „ Habits of Waste“ duomenimis, JAV kasmet panaudojama ir išmetama apie 40 mlrd. plastikinių šakučių, šaukštų ir peilių. Jų skaičiavimais, iki 2050 m. vandenyne plastiko bus daugiau nei žuvies.

Seni papuošalai

Laikas atsisveikinti su senais papuošalais, ypač jei jie sulūžę.  Galite sumažinti atliekų kiekį perdirbdami senus papuošalus, kurie nebereikalingi ar nebenaudojami.

Nusidėvėję batai

Dėvint susidėvėjusius batus gali padidėti rizika susižeisti. Be to, jei neavite tinkamos avalynės, gali sutrikti laikysena ir pusiausvyra.

Tess DiNapoli iš organizacijos „Unsustainable“ teigia, kad daugumai žmonių batus reikia keisti kas 8-12 mėnesių, priklausomai nuo naudojimo ir batų tipo. Kai kurie batai taip susidėvi, kad tampa pavojingi žmogui.

Kalkuliatoriai

Išmaniuosiuose telefonuose ir kompiuteriuose dabar yra skaitmeniniai skaičiuotuvai, todėl kalkuliatoriai nebereikalingi.

Šaltinis: unian.net

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.