Orams ir toliau išliekant neprognozuojamiems, sunku nuspėti tinkamiausią laiką dėvėti vasarinę suknelę ir apnuoginti kojas.
Niūrus rytas staiga gali virsti saulėta popiete, paskatinusia greitai nusiskusti kojas ir iš spintos išsitraukti mėgstamą vasaros rūbą.
Nors gali atrodyti, kad naujo skustuvo nereikia, gali kilti pavojus, kad orai vėl pasikeis, todėl odos priežiūros ekspertė perspėjo, kad skustuvų nenaudotumėte ilgiau nei rekomenduojama.
Nerimą kelia tai, kad ši įprasta praktika gali turėti pražūtingų padarinių jūsų sveikatai.
Dr Cristina Soma, „Dove“ odos priežiūros ekspertė, paaiškino, kad skustuvus reikia keisti kas penkis ar septynis skutimus.
Tačiau ekspertė paaiškino, kad dauguma žmonių skustuvų galvutes su ašmenimis keičia kas mėnesį ar net daugiau.
Dr Stoma sakė: „Keitimų dažnis taip pat priklauso nuo kitų veiksnių, pvz., nuo to, kaip dažnai ir kiek sričių skutatės, jūsų plaukų storio ir tipo, peiliukų kokybės ir nuo to, ar gerai juos išplaunate. Prižiūrėkite savo skustuvų ašmenis.
Naudojant buką skutimosi peiliuką, gali atsirasti skutimosi išbėrimų ir iškilimų, įaugusių plaukelių, gali kilti uždegimas, oda gali būti pažeista.
Įpjovimai gali sukelti infekcijas."
Specialistės teigimu, dažniausia infekcija, kuri gali atsirasti naudojant „pagyvenusias“ skutimosi priemones, yra bakterinė odos infekcija.
Šios ligos simptomai, įskaitant paraudimą, patinimą, skausmą ar pūliavimą, gali skambinti pavojaus varpais ir signalizuoti, kad reikia kreiptis į gydytoją dėl antibiotikų.
Dar blogiau, kad naudojant surūdijusį skustuvą gali išsivystyti stabligė, teigia daktaras Timas Claytonas, Mančesterio „Pall Mall Medical“ dermatologas konsultantas.
Stabligė apibūdina rimtą, gyvybei pavojingą būklę, kurią sukelia bakterijos, patekusios į jūsų žaizdą.
Jei pastebėjote oranžinius, surūdijusius dryžius, būtina įsigyti naują skustuvą, tačiau dermatologas taip pat pridūrė, kad gera mintis nuo stabligės pasiskiepyti.
Rašyti komentarą