Įvardijo 5 populiariausius turistų įpročius, kurie erzina visus

Mokslininkai nustatė penkis blogiausius dalykus, kuriuos turistai daro atostogų metu, kurie erzina kitus poilsiautojus ir vietinius gyventojus. Apie tai rašo „The Sun“.

Akademikų Ismailo Shahiro ir Neilo Carro sudarytas reitingas pagrįstas dažniausiai pasikartojančiais „Reddit“ komentarais, kuriuose skundžiamasi „nenormaliu poilsiautojų elgesiu“.

Mokslininkai tikisi, kad išanalizavus šį sąrašą pavyks suformuoti tam tikrą „turistų elgesio kodeksą“, kuris leis taikiai sugyventi atvykusiems poilsiautojams ir vietos gyventojams.

Kultūros neišmanytojai

Tai žmonės, kurie ignoruoja lankomų vietų kultūrą ir istoriją arba elgiasi nepagarbiai vietinių papročių atžvilgiu.

Kaip pavyzdys buvo paminėti žmonės, kurie lankėsi „Ground Zero“ Niujorke – vietoje, kur buvo pradinis Pasaulio prekybos centro kompleksas prieš 2001 m. rugsėjo 11 d. išpuolius.

Jie elgėsi taip, lyg tai būtų populiari turistų lankoma vieta, o ne vienos baisiausių teroristinių išpuolių žmonijos istorijoje aukų atminimo vieta.

Šiuo atžvilgiu ekspertai rekomenduoja keliautojams prieš kur nors išvykstant susipažinti su kultūros normomis.

Naikintojai

Tai apima žmones, kurie turi įtakos vietinių gyventojų gyvenimo kokybei ar kasdienybei.

Kaip pavyzdys buvo pateikti susierzinusio londoniečio komentarai: britas skundėsi, kad turistai Šv. Pauliaus katedroje apsilanko tik tam, kad pakiltų, pasivaikščiotų ir per pamaldas pasidarytų asmenukę.

Manoma, kad tai yra „per didelio turizmo“, kurį tokiose vietose kaip Venecija bando sumažinti naujais reglamentais, šalutinis poveikis.

Fotografai

Tai žmonės, kurie negailestingai fotografuoja, net kai tai gali būti netinkama ar net nesaugu.

Tai žmonės, darantys asmenukes prie Holokausto memorialo Berlyne, ir turistai, fotografuojantys vietinius be išankstinio leidimo.

Kiti vartotojai pasidalijo pavyzdžiais, kai turistai naikina ar trikdo laukinę gamtą, siekdami tobulų nuotraukų.

Kultūros neišmanytojai. Unsplash

Naikintojai. Unsplash

Fotografai. Unsplash

Šiukšlintojai

Į šią kategoriją patenka turistai, po kurių lieka per daug šiukšlių. Ji taip pat apima žmones, kurie „viešosiose vietose spjaudo, tuštinasi ir šlapinasi“.

Siekiant kovoti su tokiu elgesiu, kai kuriose vietose jau buvo imtasi griežtų priemonių. Pavyzdžiui, Ispanijoje už šlapinimąsi į jūrą gali būti net paskirta bauda.

Saugumo nepaisytojai

Instrukcijų nepaisymas yra tai, ką turistai daro labai dažnai, ir taip kelia pavojų ne tik sau, bet ir vietos gyventojams.

Visų pirma, buvo pateiktas pavyzdys amerikiečio, kuris skundėsi, kad Jeloustouno nacionaliniame parke turistai bandė nufotografuoti jų vaiką, jojantį bizonu, dėl to tėvas dėl neatsargaus fotografavimo buvo nuvežtas į ligoninę.

Tai taip pat apėmė atsisakymą laikytis saugumo priemonių, susijusių su COVID-19 pandemija.

Iš viso ekspertai nustatė 13 erzinančių turistų įpročių.

Šiukšlintojai. Unsplash

Saugumo nepaisytojas. Unsplash

alfa.lt

Sidebar placeholder