Įvardyti 5 maisto produktai, kurie skirtingai veikia vyrus ir moteris

(1)

Biologinė lytis gali turėti didelę reikšmę tam, kaip jūsų organizmas apdoroja tam tikrus maisto produktus ir kaip jie jam naudingi.

Rekomenduojama paros kalorijų norma priklauso nuo tokių veiksnių kaip svoris, amžius ir aktyvumo lygis, o 2021 m. žurnale "Science" paskelbtame tyrime nenustatyta jokių skirtumų tarp vyrų ir moterų medžiagų apykaitos.

Tačiau, pasak "Telegraph", mokslininkai teigia, kad vyrų ir moterų organizmai skirtingai perdirba ir metabolizuoja tam tikras maisto rūšis, priklausomai nuo medžiagų apykaitos, lytinių hormonų ir kūno sandaros.

Alkoholis stipriau veikia moteris

Mokslininkų teigimu, vyrai jį perdirba efektyviau nei moterys dėl skirtingos kūno sandaros, net jei jų svoris vienodas, nes moterų organizme yra daugiau riebalų ir mažiau vandens. Tai reiškia, kad moterys greičiau pasiekia didesnį alkoholio kiekį kraujyje,

Moterys taip pat yra jautresnės ilgalaikiam alkoholio poveikiui sveikatai, pavyzdžiui, joms greičiau išsivysto kepenų ligos, taip pat kardiomiopatija. Kartu jos dažniau nei vyrai kenčia nuo alkoholinio nerimo ir depresijos.

Saldūs gėrimai labiau kenkia vyrams

Tyrimai jau seniai parodė, kad moterys yra jautresnės saldumynams nei vyrai. Tačiau neseniai atliktas tyrimas parodė, kad gazuoti gėrimai dažniau sukelia diabetą berniukams nei mergaitėms.

Vyrai taip pat dažniau serga antrojo tipo diabetu, nors jų antsvoris yra santykinai mažesnis nei moterų. Be to, jie šia liga suserga vidutiniškai jaunesniame amžiuje. Tačiau jei moterys serga antrojo tipo diabetu, jos turi didesnę širdies ligų riziką nei vyrai.

Riebus maistas labiau veikia vyrus

Daug riebalų turintis maistas, pavyzdžiui, mėsainiai, kepsniai ir sūris, skirtingai veikia vyrų ir moterų smegenis, o tai savo ruožtu turi įtakos širdies ligų rizikai.

Pavyzdžiui, atlikus vieną tyrimą nustatyta, kad vartojant daug riebalų turintį maistą vyrų smegenys dažniau užsidega ir jų širdis pažeidžiama. Šie neigiami pokyčiai smegenyse gali atsirasti net per trumpą laiką suvalgius riebaus ir saldaus maisto.

Vyrams naudingesnis juodasis šokoladas

Juodojo šokolado nauda sveikatai apima širdies ligų rizikos mažinimą ir geležies, magnio bei cinko naudą. O vyrai į šį maistinį turinį reaguoja geriau nei moterys.

Pavyzdžiui, mokslininkai nustatė, kad vyrų kraujo kokybė pagerėjo daug labiau nei moterų, suvalgius šokolado, kurio sudėtyje yra ne mažiau kaip 70 proc. kakavos, o tai padeda sumažinti insulto riziką.

Makaronai ir menopauzė

Kolumbijos universiteto Medicinos centro Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikto tyrimo duomenimis, mityba, kurioje gausu rafinuotų angliavandenių, pavyzdžiui, baltos duonos, ryžių ir makaronų, gali padidinti depresijos riziką moterims po menopauzės.

Ten dirbantys mokslininkai nustatė, kad šie maisto produktai sukelia hormoninį atsaką organizme, mažinantį cukraus kiekį kraujyje, o tai gali pabloginti moterų nuotaiką ir padidinti nuovargį.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder