Pasirodo, kad jūsų pietūs gali pasakyti daugiau nei tik apie jūsų asmeninius mitybos įpročius. Ką tiksliai darote, kai pietaujate? Gal užuot sutelkę dėmesį į maistą, derinate šį svarbų ritualą su darbu?
Jei taip, žinokite, kad tai vienas iš aštuonių įpročių, būdingų "nesėkmingiems" žmonėms. Ryšį tarp "pietų" ir "sėkmės" išsamiai išanalizavo portalas HackSpirit.
1. Pietų "sumuštinio" valgymas su darbu. Šį blogą įprotį jau minėjome. Turėtumėte gebėti efektyviai planuoti savo darbo procesus ir būti labiau tikri, kad spėsite užbaigti reikiamus terminus.
Žinoma, gyvenimas kartais kiekvienam iš mūsų padaro išimčių, tačiau reguliariai aukoti pietus ir derinti juos su darbu yra neteisinga. Pakeiskite tai, jei norite sėkmės.
2. Manote, kad apskritai neturėtumėte valgyti pietų. Čia vėlgi dažnai kalbama apie darbą. Kartais žmonės tiesiog ignoruoja arba "pamiršta" pavalgyti pietus, kol dienos pabaigoje skrandis išalks ir primins, kad jau seniai reikėjo pavalgyti.
Dažnai, kai esame į ką nors labai susikoncentravę, nejaučiame alkio. Tas pats principas veikia ir čia. Tačiau ar tikrai norite užsitarnauti gastritą savo "pasinėrimu" į darbą?
Be to, tokie "bado streikai" sukelia cukraus kiekio kraujyje šuolius - be suprantamų pasekmių sveikatai, tai sukelia dirglumą, nuovargį. Pietus valgykite laiku ir, kaip jau minėta, nesuderinę su darbu.
3. Darbas yra "pamirštas", bet valgymas prie darbo stalo yra įprotis. Tai taip pat yra kelias į "nesėkmę". Juk valgydami darbe prie stalo vis tiek negalite tinkamai mėgautis maistu.
Mažų mažiausiai galite būti nuolat išsiblaškę, todėl tiesiog užkandžiaujate maistu jo neparagavę. Padarykite įprastą pertrauką ir pietaukite virtuvėje arba darbo vietoje pietums skirtoje patalpoje. Arba dar geresnis variantas - užsukite į kavinę išgerti kavos, kad pietūs būtų įvairesni.
4. Pietūs nėra "pigūs" ir "greiti". Taip, XXI a. žmonėms patogu skubiai pasisotinti pigiausiu ir greičiausiu - tuo, ką galima rasti po ranka.
Tačiau, pagalvokite, pietūs vadinami kone svarbiausiu žmogaus valgymu, todėl racionalu jų metu pasisotinti kuo sveikiau. Taigi tarp skanaus mėsainio ir dietingesnio meniu rinkitės pastarąjį.
Tai nereiškia, kad turite krimsti lapines salotas, jei jų nemėgstate. Susiraskite ką nors kito, ką galėtumėte suvalgyti. Svarbiausia derinti tai, kas jums patinka, su nauda jūsų organizmui - štai kas yra "sėkmė".
5. Per pietus turėtumėte išsimiegoti, jei jaučiatės gerai. Trumpas pietų miegas leis kūnui tinkamai pailsėti, jei naktį jis nepakankamai miegojo. Be to, tokia poilsio pertrauka leidžia neįtikėtinai atgaivinti mintis, nes smegenys šiuo metu vis tiek "persikrauna".
Taigi nebijokite miegoti per pietus, daugiau energijos suteikia daugiau motyvacijos ką nors nuveikti. O imtis veiksmų yra "sėkmingo" žmogaus strategija.
6. Atidėliojate - pietūs yra "įkrovimo" laikas. Didžioji dauguma žmonių užsiima veikla, dar vadinama sėdimu gyvenimo būdu. Sekretorė, registratorė, kasininkė - yra daugybė pavyzdžių, kai žmonės mažiausiai 8 valandas sėdi ant kėdės.
Tačiau pietų metas - tai galimybė kažką pakeisti. Papildomai pajudėkite, išeikite pietauti. Rūpinkitės savo sveikata pertraukos metu ne tik pasirinkdami kokybiškus užkandžius.
7. Nepamirškite pagrindinių poreikių. Kalbama ne tik apie poreikį pavalgyti ar, pavyzdžiui, tualeto pertraukėlę. Daugeliui žmonių pietūs yra vienintelis laisvas laikas darbe, kai jie gali patenkinti savo socialinius poreikius. Jei nėra noro bendrauti su kolegomis ar draugais, raskite 5 minutes po valgio ir paskambinkite artimiesiems.
8. Nesibaigiantys pietūs taip pat nėra susiję su sėkme. Daug kartų minėjome apie žmones, kurie aukoja savo pietus dėl blogų įpročių.
Tačiau yra ir kita pusė - reguliariai skirti sau "nesibaigiančius" pietus taip pat nėra gera idėja. Tegul jūsų pertraukos būna trumpos, bet veiksmingos, o ne beprasmiškas laiko švaistymas.
Būkite sėkmingi!
Rašyti komentarą