Kačiukai vazoje džiugins net ir kelis mėnesius – tik išvenkite klaidos, kurią namuose daro daugelis
Ne visi žino, kad tereikia padaryti vieną dalyką, ir kačiukai savo grožiu džiugins ne kelias dienas, o ištisus mėnesius.
Pasak prekybos tinklo „Iki“ šviežių gėlių ir augalų kategorijos vadybininkės Vestos Paukštelo, visa paslaptis glūdi vazoje. Su pavasarį ypač paklausiomis karklų šakelėmis reikia elgtis kitaip nei su kitais skintais augalais.
Nors Velykos dekoracijų gausa neprilygsta Kalėdoms, tačiau lietuviai pavasario šventei taip pat tikrai puošiasi. Rūpinasi įvairiais velykiniais suvenyrais, dekoracijoms namams ir ypač – stalui, pastebi Gintarė Kitovė, „Iki“ komunikacijos vadovė.
„Pagaliau atėjus pavasariui ypač norisi gaivos ir šviežumo, todėl dažna namų puošmena ne tik per šventes tampa augalai. Tarp populiariausių pasirinkimų – tiek skinti, tiek vazonėlyje pasodinti narcizai, hiacintai, taip pat pavienės tulpės ir jų puokštės.
Tie, kurie nespėjo pasisodinti patys, mėgsta įsigyti ir jau užaugintos velykinės žolės ir taip namams suteikti gaivios žalumos. O pasiūlius karklo šakelių, jos iškart patraukė pirkėjų dėmesį“, – sako G. Kitovė.
Kaip prižiūrėti kačiukus, kad jais galėtumėte džiaugtis ilgiau?
Ypač sunku parduotuvėje atsispirti ir minkštais pūkuotais pumpurėliais pasidabinusioms karklų šakelėms. Visi, kurie bent kartą namo yra parsinešę kačiukų, žino, kad laikui bėgant pilki pumpurai vazoje pražysta arba ima byrėti, tuomet juos galima tik išmesti.
„Yra labai paprasta išeitis, kad madingieji kačiukai namus puoštų ne tik per Velykas, o išsilaikytų kad ir iki Kalėdų. Įsigiję karklo ar kitų dekoratyvinių šakelių, dažnas skuba namo, kad kuo greičiau jas įmerktų į vazą su vandeniu.
Tačiau būtent čia ir yra klaida. Karklo šakelėms su pumpurais visiškai nereikia vandens. Jei norite, kad kačiukai ilgai gražiai atrodytų, juos reikia laikyti sausoje vazoje. Tuomet jie gražiai sudžius ir išliks nepakitusios išvaizdos dar ilgai“, – pataria V. Paukštelo.
Pasak augalų žinovės, taip sudžiūvę pumpurai nenubyrės, puikiai atrodys dar daug mėnesių ir puoš namus. Tiesa, jeigu turite alergiją dulkėms, tuomet nelaikykite kačiukų pernelyg ilgai, nes ant jų neišvengiamai kaupsis dulkės.
V. Paukštelo taip pat pataria karklų šakeles laikyti toliau nuo garų ir drėgmės šaltinių, taip pat gera mintis nestatyti vazos ant palangės. Saulės spinduliai gali pernelyg greitai sudžiovinti pumpurus, dėl to nukentės jų išvaizda. Labiausiai kačiukams patiks sausa, tamsesnė ir vėsesnė vieta.
Karklų šakelės – ne tik į vazą, bet ir vainikui
Unikalios šventinės dekoracijos nebūtinai turi būti brangios, kad namuose sukurtų stebuklingą atmosferą. Jaukiais pumpurėliais nusagstytos šakelės jau savaime puošia namus, jos tarsi velykinė eglutė. Gražiausiai jos žiūrisi aukštesnėje stiklinėje vazoje – taip atsiskleidžia visas grožis ir pumpurai bemat traukia akį.
„Velykinė dekoracija iš pavasario šakelių yra ne tik graži šventinė puošmena, bet ir puikus būdas išreikšti savo kūrybiškumą.
Vos per kelias akimirkas galima sukurti gražią stalo dekoraciją – pavyzdžiui, ant karklo šakelių pakabinti iš popieriaus iškarpytų velykinių dekoracijų ar išpūstų margučių.
Galima puošti mažomis zuikučių ar viščiukų figūrėlėmis, LED lemputėmis, spalvotais kaspinais“, – idėjomis dalijasi V. Paukštelo.
Iš jaunų karklo šakelių ryšulėlio visai nesunku pasigaminti ir ypač šventiškai atrodančią dekoraciją – velykinį vainiką. Supintus ir į rato formą sutvirtintus kačiukus tuomet galima dekoruoti kaspinu, mažyčiais kiaušiniais, plunksnomis.
Labai derės ir pavasariniai gėlių žiedai, kurie namus pripildys spalvomis. Tokius vainikus galima kabinti ant durų ar padėti ant stalo kaip dekoraciją – paversti juos „lizdu“ margučiams.
Originaliai atrodys ir mažyčiai vainikėliai iš pavienių trumpų šakelių, kuriais galite puošti lėkštes ar netgi padaryti „karūnėles“ velykiniams kiaušiniams.
Rašyti komentarą