Psichologai išskiria penkias frazes ir taktiką, kurią dažnai naudoja manipuliatoriai bendraudami. Viena iš jų - įžeidimas, užmaskuotas kaip komplimentas, rašo hackspirit.com.
Frazės, kurias naudoja manipuliatoriai:
"Ar priaugote svorio / pakeitėte makiažą / pakeitėte stilių?". Didžiojoje Britanijoje atliktas moterų draugystės tyrimas parodė, kad manipuliatoriai naudoja tokias priemones kaip kritika, kad suduotų pavojingą smūgį jūsų pasitikėjimui savimi. Jie imasi šio žingsnio, kad išlaikytų jus ant nedrąsios žemės ir padarytų jus imlesnę jų problemiškai įtakai ir kontrolei.
"Manau, kad mano jausmai nesvarbūs". Minėtame moterų draugystės tyrime gilintasi į dar vieną dažną manipuliatorių taktiką - perdėtą dramatizavimą kaip būdą perimti situacijos kontrolę ir priversti jus žaisti jo dramą. Toks elgesys reiškia, kad jie ne tik išreiškia apmaudą, bet ir 100 proc. stengiasi sukelti vieną jausmą - kaltę iš didžiosios raidės.
Tyla. JAV atliktas tyrimas parodė, kad jei kas nors jus erzina tylėjimu, beveik neabejotinai bando jumis manipuliuoti.
"Tikiuosi, kad žinai, jog esi geriausias žmogus pasaulyje". Kartais komplimentai yra įrankis Nr. 1 manipuliatoriaus arsenale. Tai taktika nukreipti dėmesį nuo didesnės problemos. Visai neseniai Australijoje atliktame tyrime buvo nagrinėjamas šis reiškinys. Tyrėjai nustatė, kad labiausiai manipuliuojantys žmonės yra linkę "teikti padrąsinimus ir komplimentus, kad paveiktų elgesį".
"Žinau, kad tu mane tiesiog paliksi". Tyrime, paskelbtame žurnale "Phenomenology of Social Disorders", nustatyta, kad žmonės gali sąmoningai naudoti "manipuliacines strategijas, kad užtikrintų savo poreikių patenkinimą", o tai gali pasireikšti užuominomis, kad juos paliksite. Galiausiai tai yra strategija, kuria siekiama, kad pasiliktumėte.
Rašyti komentarą